89 Shares 8224 views

Reakcje chemiczne: dlaczego alchemicy źle

Niektórzy z dawnych naukowców uważa, że świat składa się z jednej substancji w innej formie. Ogólna koncepcja materii istnieje dziś jeszcze starożytni mylili. Z tego złudzenia one pochodzą, kiedy starał się zamienić ołów w złoto. Jednak procesy fizyczne alchemików udał się do przemysłu chemicznego, tworząc nową naukę. Teraz każdy uczeń wie również oznaki Achiever różnic pomiędzy tymi dwoma procesami. Jaka jest reakcja chemiczna?

Przykłady można zobaczyć nawet w codziennych sytuacjach. Wiele dzieci patrzeć jak matka tłumi sody z octem, a więc są bardzo pierwsze wrażenie z reakcji chemicznych. Jednak w niektórych sytuacjach, można zwrócić uwagę dziecka i innych przejawach. Na przykład, żelaza rdzy i ciemnienie srebra. Jest to także reakcja chemiczna.

Wracamy do różnic w procesach wymienionych wcześniej w tym artykule. Tak więc, gdy proces fizyczny nie zmienia istoty cząsteczki. Korpus może być wykonany, aby zmienić kształt, może być rozdrobniony do cząstek substancji, można zmienić jego stan skupienia. Jednak skład cząstki pozostają niezmienione. Może być zgnieciony aluminiową łyżką na boku lub wykorzystanie ogromnego ciepła i ciśnienia, aby jej odparować – ale ciało będzie aluminium.

Po zakończeniu reakcji chemicznej uporządkowane połączenia, ale substancja może pozostać taki sam. Na przykład, jeśli masz diament z grafitu, należy brać pod uwagę nie procesu fizycznego i chemicznego, jak również komunikacja z uporządkowane. Chociaż, co do zasady, w skład materii zmienia się, na przykład diament – wyjątek.

Ogólnie, reakcje chemiczne, związane z uwalnianiem lub absorpcji energii. Ta ostatnia wyraża się w postaci ciepła. Nie termoneutralnego reakcji, w którym termiczny efekt zero. Ale jest ich niewielu, większość albo wymagają „wlew” energii, czy są sami, a towarzyszą zmiany temperatury. Proces spalania jest następnie drugiego i światła uwalnianiu.

Ale nie zawsze zmienić głęboka struktura materii można nazwać procesem chemicznym. Istnieją również reakcje jądrowe. Wpływają one kwestią na poziomie atomowym. Które z kolei przekształca się atomy innych gatunków – o pierwiastka. Jest to bardzo złożony proces, w którym ogromna ilość uwolnionej energii. Wystarczy przypomnieć eksplozje nuklearne, aby zrozumieć, o co chodzi.

Aby rozwiązać te procesy, ludzie zaczęli używać specjalnego narzędzia: równanie reakcji chemicznej. Left pisemne materiały, które noszą nazwę odczynników, po prawej – produktów. Nie wszystkim się podobało w szkole umieścić współczynniki w równaniach. Należy stwierdzić, że czynniki te odzwierciedlają jedynie rzeczywiste procesy, nie stworzył „z głowy” osoba. Po tym wszystkim, atomy nie przychodzą znikąd. Dzisiejsi uczniowie mają szczęście, mogą nauczyć się formuły substancji, ale stary musiał polegać tylko na ilości produktu i odczynnik, który nie zawsze jest oczywiste.

Jak odróżnić procesów fizycznych i chemicznych? Najczęściej przez uwalnianie ciepła, gazu, wytrącania lub odbarwienia. Ale ta metoda nie zawsze działa, ponieważ z otwartej butelki z napojem na zewnątrz uprzednio rozpuszczonego gazu, tlenku rtęci w wyniku mielenia może zmienić kolor, a tlenek cynku zmienia kolor po podgrzaniu. Efekt termiczny może być wyrażony bardzo słabo, więc to nie jest łatwe do naprawienia, więc, że takie reakcje chemiczne mogą być wykrywane przez … innych reakcji.

W nauce o materiałach ma ciekawą sekcję – Mechano. W wyniku działania mechanicznego w specjalnych młynach w substancji mających wolne rodniki, a nabiera nowych właściwości. Na przykład, aspiryna jest również wytwarzana w środkach farmaceutycznych. Mechanicznie aktywowana więcej substancji czynnych substancji chemicznej, która jest ważna dla medycyny.