121 Shares 3735 views

Niezwykłe zwierzęta: słonie afrykańskie

Słoń – wspaniały cud natury, który napisał wiele książek. Ale los tego zwierzęcia jest tak smutny, że opinia publiczna w niektórych krajach nie przestaje bić na alarm.

Istnieją dwa główne rodzaje słoni: słoń afrykański i indyjski. Pierwszy rodzaj prostu żyć w gorących afrykańskich równinach, a drugi można znaleźć wyłącznie w azjatyckich lasów tropikalnych.

Indyjskie słonie wyglądać podobnie do swoich afrykańskich odpowiedników. Ale jeśli tych dwóch rodzajów umieszczonych obok siebie, różnice są bardzo widoczne. W szczególności słonia afrykańskiego Indyjski wyższe osiągnie wysokość czterech metrów i tyłu ma nachyloną kształtu, w przeciwieństwie do zakrzywionego tyłu Indian słonia. Ale najprostszym sposobem, aby odróżnić te dwa typy kształtu uszu: co afrykańskie zwierzęta są duże, a jego kształt przypomina sylwetkę Afryki i Indii uszy są mniejsze, a ich kształt nie jest stowarzyszenie.

Słoń afrykański jest uważany za prawdziwy Król zwierząt w natywnej sawanny. Jego waga wynosi średnio pięć i pół tony, aw największych samców może osiągnąć siedem i pół tony.

kości łożysk, które posiadają taką ogromną masę słonie są niezwykle mocne i trwałe. Kości nóg w rzeczywistości pełnią funkcję filarów, a kręgosłup służy jako pomost do utrzymania takiego imponujące ciało. Anatomiczna konstrukcja słoni tak niezwykłe, że są one zgrupowane w oderwaniu zwierząt – proboscidians.

Trunk – w swojej własnej unikalnej, bardzo zwinne i elastyczne ciało, które jest połączone nos i górną wargę. tułowia słonia może przechwytywać żywnościowego, wypas, złamać gałąź wyciągnąć korzenie, a następnie wysłać wyodrębnione jedzenie do buzi.

Pod koniec bagażniku znajduje nozdrzy, dzięki którym zwierzę może zbierać do 14 litrów wody, następnie wlać go do ust i ugasić pragnienie. Dmuchanie wodę tworzą fontannę chłodzenia natryskowego i ciało praniach.

Pień jest również środkiem komunikacji. Słonie zrobić nie tylko głośny dźwięk trąby, ale także kołysanie tułowia, tworzyć Infrasonic fale, za pomocą których informacje przekazywane na dystansie 10 km. A jeśli słoń jest podrażniona, bije bagażnik na ziemi, tworząc niesamowite bębnienie.

Dla wszystkich jego groźnego wyglądu, te zwierzęta są wyłącznie wegetariańskie. Są na 16 godzin dziennie, aby aktywnie żuć trawy, liście, owoce, korzenie, gałęzie, kora. Nie jest łatwo się wyżywić, jako dorosły słoń afrykański spożywa średnio 400 kg różnorodnej roślinności. Jednocześnie do strawienia to trochę więcej niż 40% pokarmu. Pić tych gigantów zbyt wiele – do 220 litrów wody dziennie.

słonie spędzają sen tylko pięć godzin w nocy. Najczęściej po prostu spokojnie śpi na stojąco. Ale w środku dnia, kiedy upał staje się nie do zniesienia, zwierzęta muszą odpocząć.

Skóra słoni jest bardzo gruba, 3-4 cm, ale nawet ona nie może w pełni chronić je przed bezlitosnym słońcem. W związku z tym, że nawilża się i chłodzi, przy kąpieli błotnej. Słonie flop w błocie, tak aby pokryć całą jej warstwy tłuszczowej. Jednocześnie, procedura ta pomaga pozbyć się brzydkie gryzących owadów.

Wszystkie słonie żyją w oddzielnych grupach rodzinnych, które są zarządzane przez starszych słonia – The matriarch. Rodzina obejmuje córka, siostra i matriarchini wszystkich młodych, w tym niedojrzałych samców. A mężczyźni dorosłych, począwszy od 15 roku życia, wolą być sami, żyjący z dala od „grupy kobiet”.

Ile słoni żyć? Przeciętnie żyją do 60-70 lat, jeśli nie wcześniej umierają przed atakami przez drapieżniki i przed kłusownikami. Polowanie na słonia lwy często, więc po raz pierwszy słoń uważnie obserwując każdy ruch szczeniąt i dzieci i wszystko trzymać pod swoim brzuchem, nawet podczas jazdy.

Ale drapieżniki są głównym wrogiem słoni. Między 1981 a 1989 liczba słoni afrykańskich spadła o połowę – z 1,2 mln do 623 tys. Powodem tego – z naruszeniem naturalnego siedliska słoni: wylesianie, orania ziemi. Ochrona upraw rolnicy często zabić mieszkającej na tych terenach zwierząt.

Ale jeszcze bardziej słonie giną z powodu myśliwego-kłusowników. Słoń afrykański przyciąga chciwych ludzi, aby zdobyć ich drogiego kły, mięso i skórę. A jeśli przed główny cel stania matek mężczyzn, ale obecnie włączone do kłusowników i młodych kobiet. Aby dostać tonę kości słoniowej, konieczne jest, aby zniszczyć około 113 słoni. Z tego powodu umierania nawet pięćdziesiąt słoni, który jest zbyt wcześnie, aby stracić swoje matki, aby przetrwać na własną rękę. Taka eksterminacja okazało się katastrofą dla pokojowych gigantów.

Od 1989 roku, sprzedaż kości słoniowej jest całkowicie zakazane, ponieważ słonie były w prawdziwym niebezpieczeństwie zagłady. Oczekuje się, że nie tylko prawo, ale opinia publiczna doprowadzi do spadku popytu na produkty, które są wykonane z zabitych rzadkich zwierząt, które pomogą uratować słonie przed dalszym zniszczeniem.