797 Shares 3949 views

Wielcy matematycy Rosji i ich odkrycia

Wielu rosyjskich naukowców odniosły sukces, uznany na arenie międzynarodowej. Często stają się one głównym obszarem nauk ścisłych, takich jak matematyka. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie dokonał wielu ważnych odkryć, ich wynalazki są wykorzystywane w różnych krajach. Jakie są wielcy matematycy Rosji powinny być znane każdemu?

Paweł Aleksandrow

Przyszły uczony urodził się w miejscowości Bogorodsk, dziś – Noginsk. Kształcił się w gimnazjum, gdzie natychmiast zaczął wykazywać skłonność do matematyki, który został zabrany pod wpływem nauczyciela Aleksandra Eygesa. Pewnego dnia nauczyciel opowiedział uczniom o Lobachevsky i młodego Aleksandra natychmiast postanowił zrobić geometrię. W poszukiwaniu wiedzy, wstąpił na Uniwersytet w Moskwie. Tam zaczął studiować „problem kontinuum”, ale nieudane próby w pewnym momencie go rozczarowanie. Jednak problem nie zdecydował jeszcze inne dobrze znane naukowcom z matematyki. Świat pedagogika Aleksandrow narysował kilka lat, ale potem wrócił do swojej ukochanej nauki. Położył podstaw abstrakcyjnej topologii – jego prace naukowe służyć jako podstawa dla profesjonalistów na całym świecie. Ponadto, trzydzieści lat Aleksandrow czele Mathematical Society, opublikował magazyn z najnowszymi odkryciami. Jego osiągnięcia zostały dostrzeżone przez inne kraje, a także – Paul został wybrany honorowym członkiem Getynga, amerykańskich i Berlińskiej Akademii Nauk.

Iwan Winogradow

Nawet najbardziej znanych matematyków Rosja nie zawsze przynosi sensację w świecie naukowym – niektóre uznanie przyszedł powoli. Zupełnie inaczej stało się z Ivanom Matveevichem Vinogradovym. Był w stanie udowodnić problemu Goldbach iw pewnym momencie stać się sławny. Zgodnie z twierdzeniem, począwszy od pewnej wartości, każda liczba nieparzysta jest sumą trzech liczb pierwszych. Ponadto obliczenia Winogradow może zrozumieć, że nie jest to rozwiązanie dla nawet. Liczby te stanowią sumę cztery proste. Co ciekawe, ta kwestia nie została jeszcze podniesiona Goldbach. Winogradow posiada również około stu dwudziestu prac naukowych. Zrobili z niego gwiazdę i przyniósł mu taką sławę, która może pochwalić się, nie wszystko z wielkich matematyków. Historia matematyki zachowuje pamięć o nim jako wybitnego naukowca i honorowym członkiem towarzystw naukowych i akademii na całym świecie.

mstisław kiełdysz

Wiele wielkich matematyków Rosji zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności w młodym wieku. I Mścisław Vsevolodovich Keldysh – otrzymał on tytuł akademika jest już 35 lat. Takie osiągnięcia należy oczekiwać – naukowiec wyróżniona niesamowitą zdolność do pracy i prawdziwego talentu. W wieku 16 lat ukończył szkołę i postanowił zapisać się na Wydziale Fizyki i Matematyki Uniwersytetu Moskiewskiego. Po treningu poszedł angażować samolotu, który ma za cztery lata przeprowadzono szereg ważnych eksperymentów naukowych i uzyskał stopień. Za osiągnięcia w dziedzinie samolotów Keldysh zdobył kilka nagród państwowych. Był w stanie obliczyć, jak eliminacja wibracji w skrzydłach, a koła z rozciągliwość, startu i lądowania. Na podstawie jego obliczeń powstała łodzi motorowej. Ponadto Keldysh wykonany ważne obserwacje w obliczeniowych matematyki.

Sofia Kovalevskaya

Wykaz, który jest wielkim matematycy Rosjanki będą zawarte, nie może być kompletna bez nazwy. Sofia Kovalevskaya – najbardziej znanych naukowców z całego kraju. Od dzieciństwa, nie była jak inne dzieci, wolą rozrywkę wszystkim refleksji. Postanowiła studiować matematykę, aby używać go zrozumieć i inne tajemnice wszechświata. niemowlę ściana Sophia pokój był tapetą z arkuszy podręcznikową Ostrogradskii, która była pierwszą dziewczyną przyzwyczajony do świata nauki. Potem zaczęła studiować książkę profesora Tyrtova za pomocą którego można nauczyć się podstaw fizyki i trygonometrii. W ten sposób rozpoczęła swoją drogę do nauki, ale w domu, aby otrzymać odpowiednią edukację dla kobiet było niemożliwe, a ona wyjechała za granicę do Berlina. Prace Naukowe Sophia przyniósł jej doktorat, zrobiła wiele wybitnych odkryć i stał się sławny na całym świecie.

Andriej Kołmogorow

Galeria wielkich matematyków nie może być kompletna bez tego naukowca. Stał się pierwszym przedstawicielem cybernetyki, stworzył dzieło światowej sławy, stosując analizę naukową dzieł literackich. Czy matematyki, zaczął na uniwersytecie, a ponadto były pisane przez różnych prac na filozofii i logiki. Wkład Kołmogorowa do cybernetyki cechował nie tylko w domu, ale również za granicą – został przyjęty do Polskiej Akademii Nauk i rumuńskim, a także zwrócić uwagę na stopień doktora na Uniwersytecie w Paryżu. stworzyli podstawy teorii prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej , nie tylko przeniósł ludzkości wiedzę do przodu, ale także pomogły wielu uczniów Kołmogorowa osiągnęła znaczący sukces w ich własnej kariery.

Alexey Kryłowa

Chłopiec dorastał w dość biednej rodziny – jego ulubiona zabawka była siekiera. Mały Alosza zabawiał się siekanie odłamek drewna. Krewni często traktowane takiego dziecka dostać złodzieja, ale wszystko okazało się zupełnie inaczej. Postanowił zostać inżynierem, a do tego potrzebna była matematyka. Wings rozpoczął pracę na własny rachunek i do 15 lat opanowali znaczną zasób wiedzy. Podczas studiów trafił profesorów i wyróżniać się wśród kolegów. W służbie Kryłowa Poszedłem do zarządzania geograficznym, gdzie napisał pracę naukową na kompasie, a następnie zdecydował się studiować stoczniowy. Wielu wielkich naukowców i matematyków były rosyjskie teoretycy, a tylko niewielu wyróżniać wąską specjalizację praktyczne. Wings – jednym z nich. Statek sprawy z jego wiedzy był klucz. Jego prace, łączące teorię matematyczną z praktyki inżynierskiej, są podstawą teraz. Ponadto pełnił szereg udanych badań. Jego główne prace przy budowie statku wykorzystywanego w przemyśle stoczniowym na ten dzień, a nie tylko w Rosji, ale w innych krajach na całym świecie.

Jurij Linnik

Wiele wielkich matematyków Rosji pracował na początku i połowy XX wieku. Dotyczy to również Jurij Linnik, który ukończył w 1938 roku Uniwersytecie Leningradzkim, a wkrótce potem opublikował na twierdzeniu Frobeniusa. Przez 1943 miał już tytuł profesora. Oszałamiająca pracy w teorii liczb uczynił go członkiem Akademii Nauk. Przez całe swoje życie poświęcił do rozwiązywania złożonych problemów, starając się znaleźć prosty sposób dla nich. Między innymi, zrobił się kilka ważnych pytań teorii prawdopodobieństwa, głębiej nauki podstaw przez British Hardy i Littlewoodem. Sformułował twierdzenie, że liczba naturalna zawsze może być reprezentowany jako suma główny i dwa naturalne, kwadratu. Nazwa Yuriya Linnika znanych naukowców matematyków na całym świecie.

Alexander Lapunowa

Wiele wielkich matematyków Rosji Studiował na Uniwersytecie Petersburskim. Aleksandr Lapunow był także jego absolwent. Do pracy naukowej napisanej więcej w czwartym roku zdobył złoty medal. Lapunowa wyróżniona fenomenalną wydajność. Ponadto, był utalentowany nauczyciel – uczniowie zauważyć, że na krótką rozmowę mógł powiedzieć, co było dziwniejsze, nawet najlepsi studenci kursu, wykraczające poza zakres programu. Aleksandr Mihaylovich Lapunow opracowano wiele założeń dotyczących stabilności i równowagi ruchomych systemów mechanicznych, opracowała prawa, w którym można określić kształt z obracającej się powierzchni cieczy i doprowadził podstawę do sterowania procesem przemysłowym i stosowane. Wreszcie Lapunowa napisał kilka prac na temat teorii prawdopodobieństwa, fizyki matematycznej oraz innych kluczowych dziedzinach nauki.

Co jest przedmiotem gospodarki?
826 shares 1769 views
474 shares 3573 views