92 Shares 7065 views

Jak zaparzyć kawę w Turk – cała nauka, którą i zaczynają rozumieć

Prawdopodobnie każdy z nas pije kawę, która jest warzone w Turk. Wiele z nich jest w stanie go i samemu przygotować. Każdy z miłośników tego napoju od lat spełnia swoją, indywidualną i unikalną metodę gotowania. W rezultacie, istnieje duża liczba przepisów, z których niektóre mogą znacznie różnić się od siebie. Ale pewne zasady muszą być przestrzegane w każdym przypadku, a my powiemy Ci, jak zaparzyć kawę w Turku.

Ogólne wymagania

Po pierwsze, nasiona muszą być zmielone prawie na kurz, który jest bardzo mały. Po drugie, woda nie jest właściwe z kranu lub na gorąco lub wrzenia. Nadaje się tylko filtrowanej wody lub Kolodeznaya. I po trzecie, Turek powinny być miedź, a łyżeczka – ze srebra. Spotykamy te warunki, można dowiedzieć się , jak zrobić kawę w Turku.

W pierwszym etapie przygotowania kawy

Po pierwsze, trzeba wolnym ogniu rozgrzać nasze dania, a następnie wlać do proszku. Jej wysokość ustalana jest bardzo łatwo – jedna łyżeczka na małej filiżance. Chcesz pić silny napój? Trochę więcej proszku. Aby poprawić smak jakiegoś dorzucić szczyptę pojemnika na sól.

W następnym etapie ognia rozgrzewa go ponownie bez dodawania wody. Teraz można dodać cukier i swoje ulubione przyprawy. By nauczyć się parzyć kawę w Turku, konieczne jest, aby wiedzieć, że mieszanka w jednym czasie więcej niż trzech rodzajów przypraw nie może. Po tym wszystkim, mają być tylko uzupełnieniem smaku, a nie służyć jako swego powstania. Co możemy dodać? Na przykład, gałki muszkatołowej, cynamonu i imbiru, goździków i miodu. W zasadzie, to wszystko jest bardzo kwestia gustu.

Nadal zrobić kawę

W następnym kroku, mieszamy wszystkie składniki, aby wysłać Turk mały ogień i wreszcie wypełnić go zimną wodą. Korzystnie i tak, że woda zimna. Delikatnie wymieszać wszystko i umieścić z powrotem na ogniu. Jeśli chcesz stać się ekspertem w jaki sposób zaparzyć kawę w Turku, trzeba pamiętać, że woda w zbiorniku powinna wynosić co jej najbardziej ciasnych miejsc. Dlaczego? W tym przypadku, powietrze kontaktu napoju i musi mieć małe, przez co pozostanie możliwie wspaniały smak i aromat.

Pamiętaj, że pożar, który przygotowuje kawę być małe. Proces ten nie wymaga, aby przyspieszyć. Tak więc, aż napój jest ogrzewany, rozgrzać kubek. Aby to zrobić, zalać wrzątkiem do nich. Poprzez uczenie się , jak zrobić kawę w Turku, wiesz, że kubek zimnej napięty zniszczyć cały aromat i smak napoju, nawet jeśli jest to najlepszy proszek. Czekamy na kawę do ogrzania i mieszać go ponownie. Rezultatem będzie lekki gęsta piana, które rozkładają i usunąć kubków w tej samej proporcji. Naturalnie, nie zapomnieć wcześniej wlać wodę z nich. Powtórz tę procedurę kilka razy, ponieważ za każdym razem po zmieszaniu niewielką ilość pianki wzrasta.

Ostatnim etapem , jak zrobić kawę w Turku

Prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy kawa rozgrzewa się do tego stopnia, że pójdzie w górę w Turku. Ten punkt jest ważny, aby nie przegapić, jak to jest konieczne, aby usunąć go z ognia i gotować na wolnym ogniu, aż całkowicie uniemożliwić wyciek ze zbiornika. I tu pojawia się najważniejszym momentem, jak zaparzyć kawę w Turku. Kilka sekund dając napój ostygnie, aż piana nie spada, i znowu – na ogniu do wrzenia. Powtórz tę procedurę dwa lub trzy razy. Z tego aromatu i smaku napoju będzie lepiej, bardziej widoczne tylko. W końcu go rozlać do filiżanek i służyć na stole, jest to możliwe z zimną wodą.

Bon appetit!