841 Shares 1182 views

Obrzęk mózgu i jego zagrożeniach

obrzęk mózgu jest dość częstą chorobą, która może objawiać się jako niezależny patologii, które występuje na tle choroby podstawowej lub jako powikłanie grypy, przeziębienia i tak dalej. Charakterystyczne jest to, nagromadzenie nadmiaru płynu w komórkach zarówno głowy i rdzenia kręgowego. To może się zdarzyć ze względu na zakłócenie normalnego przepływu wody w tych narządach.


Który prawdopodobnie obrzęk mózgu choroby? To, przede wszystkim, guz mózgu, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu, ropień, rak mózgu. Może to obejmować kilkanaście chorób, ale pojawienie się obrzęku nie zawsze tak jest dla nich. U dzieci, większość z obrzękiem mózgu jest wynikiem wcześniejszej infekcji, zapalenia płuc, zatrucia, zatrucia. Uważa się, że ciekły wyciek trudno ze względu na naruszenie czynności naczyń z powodu głodu tlenowego powstałych komórek szpiku.

obrzęk mózgu jest niebezpieczeństwo, przede wszystkim ze względu na fakt, że dana osoba jest zakłócany krążenie krwi, układu oddechowego, wzrost ciśnienia śródczaszkowego, oczywistego splątanie, dezorientacja, może dojść do nieprawidłowego działania serca. Jeśli nic o chorobie wiedzieć, dana osoba nie może nawet podejrzewać, że on opracowany obrzęk mózgu. Objawy to może być: drgawki, bóle głowy, senność, trudności w orientacji w przestrzeni, problemy z oddychaniem, ból serca. Pacjent może stracić przytomność lub przestać odpowiadać innym.

Istnieją dwa rodzaje obrzęku mózgu: lokalne i uogólnione. Gdy lokalny obrzęk nagromadzenie płynu charakterystyczna patologia wokół, na przykład około ropnia lub nowotworu. Może się rozwijać z powodu urazu lub udar mózgu. obrzęk uogólniony całkowicie oddaje mózgu i choroba jest bardziej niebezpieczne.

Jak obrzęk mózgu jest słabo wykrywane choroby, konieczne jest, aby podejrzewać, jego wygląd w jakiejkolwiek utraty ludzkiej świadomości i orientacji przestrzennej, zwłaszcza gdy człowiek był chory w przededniu jakiejś infekcji. Główną metodą diagnozy w szpitalu rentgenowskie czaszki, CT i neurosonography dzięki czemu zdiagnozować prawidłowo.

Można wymienić i pomocnicze narzędzia diagnostyczne. neyrooftalmoskopiya to, elektroencefalografia, udar mózgu i angiografii skany za pomocą izotopów promieniotwórczych. Wraz z podstawowych środków rozpoznania, techniki te pomagają w rafinacji diagnozę – obrzęk mózgu.
Leczenie zachowawcze i jego celu wznowienia normalnego oddychania, krążenia krwi i zmniejszenie ciśnienia śródczaszkowego. W tym celu zaleca się stosowanie leków moczopędnych, aby usunąć nadmiar wody z organizmu, jak również hipotermii kraniotserebralnaya zapewniając głowicy chłodzącej i zmniejsza potrzebę szpiku tlenu. Wraz z użycia tych leków, bieżnik mózgu, na przykład seduksen, droperidol lub oxybutyrate sodu.

Przedstawiono również osmodiuretikov aplikacji stanie stymulować diurezy, dzięki czemu ciecz, zgromadzona w przestrzeni wewnątrzkomórkowej przechodzi do krwioobiegu. To leki, takie jak sorbitol, mannitol i glicerol. I barbiturany stosowany w celu zmniejszenia obrzęku i przeciwdrgawkowe. Ponadto, leki stosowane są przywrócenie napięcia naczyniowego i pozytywnie wpływa na krwi, a także jako inhibitory i substancje, które wzmacniają błonę komórkową.

Chory potrzebuje odpoczynku łóżku i cicho. Aby zapewnić prawidłowe oddychanie jest konieczne, aby dbać o napływ do pokoju, w którym chory, świeże powietrze.