196 Shares 7868 views

„Komfoderm”: instrukcję obsługi, opis, skład, analogi i opinie

Co wiesz o takim przygotowaniu jako „Komfoderm”? Instrukcje użytkowania, ceny, recenzje i analogi ogólnych cech tego leku są znane niewielu. Dlatego w tym artykule, zdecydowaliśmy się dostarczyć wszystkich informacji o lekach.

Forma, skład i opis

Preparat „Komfoderm”, instrukcje użytkowania, które jest opisane później, wytworzone w postaci białej śmietanki i zapachu (może być bez i mają barwę kremową).

Aktywne składniki tego środka do podawania miejscowego są atseponat metyloprednizolonu i mocznika. Również maść leczniczego są składniki pomocnicze, które są przedstawione jako ciekła parafina, glikol propylenowy, polisorbat 80, interpolimeru karbomer (typ A), trometamol, metipparagidroksibenzoata i oczyszczoną wodę.

właściwości lecznicze

Co to jest lek miejscowy „Komfoderm” (krem)? Instrukcje użytkowania informuje, że glikokortykosteroid i środek keratolityczne jednocześnie. Jego działanie jest ze względu na specyfikę składników wchodzących w jego skład. Rozważyć bardziej szczegółowo ich właściwości.

Aceponian metyloprednizolonu – jest niehalogenowane steroidu syntetyczne. Dla stosowania na zewnątrz, to jest zdolny do hamowania reakcji zapalnych i alergicznych skóry, jak również reakcje, które są związane ze zwiększoną proliferacją. Taka ekspozycja prowadzi do znacznego obniżenia obiektywnych objawów zapalenia (rumień, obrzęk, moczyć) i subiektywnych doznań (swędzenie, podrażnienie, ból, itd.).

Nie możemy powiedzieć, że stosowanie tej substancji w zalecanej dawce jej skutków ogólnoustrojowych na organizm człowieka jest minimalny.

Po długim i wielokrotnego wykorzystania aceponian metyloprednizolonu na dużej powierzchni skóry (40-60%), jak również po jego nałożeniu pod opatrunkiem okluzyjnym chorych nie zaobserwowano nieprawidłowości w gruczołach nadnerczy, w tym nie zmienione poziomy kortyzolu.

Dana substancja jest zdolna do wiązania receptora glukokortykoidowego wewnątrzkomórkowych, co powoduje różne efekty biologiczne. W szczególności, proces ten prowadzi do syntezy macrocortin indukcji chemicznej. W tym ostatnim hamuje uwalnianie kwasu arachidonowego i tworzenia mediatorów stanu zapalnego , takich jak leukotrieny i prostaglandyny.

Jaką rolę odgrywa w wytwarzaniu mocznika „Komfoderm”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że składnik ten ma działanie nawilżające i keratolityczne. Wiąże wodę, a tym samym złagodzenie warstwa rogowa wspomaga skórę.

Poza tym działanie keratolityczne, mocznika i wykazuje aktywności proteolitycznej.

kinetyka

Czy krem jest wchłaniany „Komfoderm”? Instrukcje użytkowania twierdzi, że po zastosowaniu narzędzia aceponian metyloprednizolonu hydrolizuje niemal natychmiast w skórze właściwej i naskórku.

Najbardziej aktywne i głównym metabolitem substancji jest 6alfa-metylo-prednizolon, 17-propionian.

Stopień wchłaniania przez skórę leku zależy od badanego stanu ludzkiego powłok, a także sposób leczenia (z lub bez zaciskania, bandaż).

Absorpcję leku na chorych na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry ilościach do około 2,5%, która jest nieco powyżej poziomu u zdrowych ochotników (około 0.6-1.5%).

Po kontakcie z 6alfa-metyloprednizolonu-17-propionianu strumienia krwi układowej jest sprzężony z kwasem glukuronowym raczej szybko, a następnie inaktywowane.

Metabolity sposobami uznanymi wydalane głównie przez nerki po upływie 16 godzin. Aktywne składniki leku nie kumulują się w organizmie. Ze względu na niską wchłanialność mocznika przez zewnętrzne stosowanie na skórę kremu prawdopodobieństwo efektów ogólnoustrojowych pomijalne.

świadectwo

Odtąd mianowany „Komfoderm” (krem)? Instrukcje użytkowania zawiera następującą listę wskazówek:

 • wyprysk bakteryjnego;
 • zapalenie skóry alergiczne (kontakt);
 • neurodermit, atopowe zapalenie skóry;
 • wyprysk true;
 • proste kontaktowe zapalenie skóry;
 • disgidroticheskaya wyprysk.

Innymi słowy, lek, o którym mowa jest wskazany na zapalne choroby skóry, zaburzenia soprovozhdayuschihesya keratynizacji, a także wykazuje dużą wrażliwość na leczenie miejscowe glukokortykosteroidów.

Przeciwwskazania

Lek „Komfoderm” instrukcje użytkowania, które jest lekturą obowiązkową dla wszystkich pacjentów, nie może być stosowane w:

 • Nadwrażliwość na elementach śmietany;
 • gruźlica lub procesów syfilitycznych osadzeniem leku;
 • zakażenia wirusowe (włączając ospę wietrzną, półpasiec);
 • różowaty, okołoustne zapalenia skory przy stosowaniu maści;
 • Dowolna postać szczepionki;
 • nieletni.

Lek „Komfoderm” (maść): instrukcje użytkowania

podmiot sprawozdawczy cena wynosi około 480-530 rubli. Lek jest stosowany na dotknięte obszary skóry cienką warstwą, raz dziennie.

Czas ciągłego i codzienne stosowanie kremu nie powinien przekraczać 12 tygodni. Należy zwrócić uwagę, że leczenie zmian skórnych należy przeprowadzić w ciągu 5 dni.

skutki uboczne

Co z natury reakcja może spowodować leki „Komfoderm M2”? Instrukcje użytkowania raportach, że takie efekty są bardzo rzadkie. Zwykle pojawiają się one w postaci następujących reakcje miejscowe: świąd, rumień, pieczenie, tworzenie pęcherzykowej wysypki.

W tym przypadku, jeśli lek jest stosowany przez ponad cztery tygodnie, albo na duże powierzchnie skóry, pacjent może wystąpić zanik skóry i teleangiektazje i pojawiają akneformnye zmiany rozstępy i efekty układowe, które są spowodowane przez absorpcję kortykosteroidu.

Czasem uważany lek powoduje nadmierne owłosienie, zapalenie mieszków włosowych, odbarwienie skóry, okołoustnego zapalenia skóry, oraz reakcje alergiczne.

Opinie konsumentów i analogi „Komfoderma”

tylko krem „Advantan” odnosi się do analogów tego leku.

Co ludzie mówią o „Komfoderm” pacjentów maści? Zgodnie z ich odpowiedzi, lek o którym mowa, jest bardzo skutecznym środkiem lokalne. Jego zastosowanie pozwala pozbyć się różnych chorób skóry, w tym wyprysk, neurodermitis i zapalenia skóry. W niektórych przypadkach lek jest stosowany nawet w łuszczycy.

Wady „Komfoderm” maści obejmują jej wysokie koszty, a także niezdolność do stosowania u dzieci.