161 Shares 1505 views

Turecki siodło mózg: funkcjonalne role w organizmie człowieka, patologii i diagnostyki

Siodła anatomiczne struktury znajduje się u podstawy czaszki strony mózgu, w którym umieszczony jest dławik głównego hormonalny i najbardziej istotny element humoralnej regulacji funkcji ciała. Strukturalnie łaźnia mózgu siodło następująco: jest ona zlokalizowana w klinowej wnęce z tyłu, z boków, z których dwa kanały nerwu wzrokowego i nerwu skrzyżowania ma na powierzchni czołowej. Oto zatoki żylnej i wprowadź jamy czaszki dwa wewnętrzne tętnice szyjne, które stanowią główny dopływ krwi tętniczej do półkul basen.

anatomiczny dane

Łaźnia siedzenia mózgu umieszczony poniżej podwzgórza, śródmózgowie elementem konstrukcyjnym, który syntetyzuje i statyny liberiny peptydowe cząsteczki przekazuje sygnał do przysadki mózgowej, zajmując całą przestrzeń nad wgłębieniem. W związku z powyższym wytwarzany przez hormon przysadki podzielona na trzy frakcji, które różnią się pod względem pochodzenia podczas ontogenezy. Pierwsza akcja nazywana jest nerwowej przysadki i wynika z tkanki nerwowej. On komórki przysadkowe hormony syntezy ważnych dla wymiany wody i utrzymanie funkcji skurczową mięśniówki macicy podczas porodu i przewodach gruczołów mlecznych w okresie laktacji. Ten wazopresyna i oksytocyna odpowiednio.

Druga część jest gruczołowej przysadki regulujący syntezę innych hormonów przez gruczołów wydzielania wewnętrznego, ma bezpośredni wpływ na ich hormonów tropikalnych. W ten sposób części gruczołowej przysadki „odbiera” sygnału przez podwzgórze statyny hamującego wybór tropiny i liberinov. Warto zauważyć, że turecki siodło mózg w przeważającej części zajmowanej przez dwóch elementów konstrukcyjnych prostaty, ponieważ jako trzeci udział jest znacznie mniejsza niż innych, chociaż całkowita masa przysadki ustanowionego u dorosłych przy 500 mg. Trzecia część jest struktura gruczołu pośredni ma bezpośredni związek z części gruczołowej przysadki, ale zawierające różne typy komórek syntetyzujących melanocytów hormon zwiększający syntezę melaniny w określonych komórkach naskórka.

Nadrzędnym czynnikiem w rozwoju niedoczynnością przysadki

Godnym fakt struktura przysadki i błon mózgowych obecność tureckiego siodełka membrany, która faktycznie oddziela śródmózgowia z podwzgórza dławnicy. Jest to bardzo często ta struktura jest słabo rozwinięta. Fakt ten ma siedzibę naukowca o nazwisku Busch w 1951 roku, opisując anomalię zespół pustego siodła. Tworzy pusty zespół Sella jest sprawczym czynnikiem w rozwoju całej grupy zaburzeń neuroendokrynnych.

środki diagnostyczne

Turecki siodło mózgu z powodu cech strukturalnych nie są podatne na tradycyjnych metodach badań, ponieważ wizualizacja zawartości odbyło metod radiacyjnych i urządzeń MRI. diagnostyka RTG – jest to najlepszy sposób, aby rozpoznać morfologiczne podłoże choroby przysadki. Obejmuje on zarówno TK i rentgenowskiej Sella. Pierwsza metoda jest związane z wysokim obciążeniem promieniowaniem, ale najbardziej pouczające, gdyż zapewnia możliwość oceny mózgu strukturę warstwową, a zwłaszcza prostaty. Radiografia również 2 sumowania obrazu w bocznych i czołowych występów. Również metoda bardzo pouczające MRI, która jest gorsza CT pod względem dokładności, ale nie naraża pacjenta narażenie na promieniowanie. Tak więc, te metody diagnostyki patologii choroby przysadki może być potwierdzona w gniazda membrany i obecność nowotworowych zmian w przysadce.