153 Shares 5856 views

Tężcowa, co trzeba wiedzieć o szczepieniu

Do tej pory przypadki tężca nagrany mniej. To, zdaje się, sprzyja fakt, że znaczna część populacji jest zaszczepione przeciwko tej infekcji. Wiele odmówić szczepienia podane, powołując się na fakt, że przypadki całkiem sporo. Ale! Czy to pocieszenie argumentem dla kogoś, kto jest chory? Oczywiście, że nie. Więc powinieneś wiedzieć, że nie jest to przydatna rzecz jak tężcowi surowicy, których terminowe wprowadzenie pomoże uniknąć przykrych następstw choroby. O nim i rozmawiać.

Co to jest tężec surowicy

Z punktu widzenia farmakologii, oznacza to frakcja białkowa surowicy. Jednak nie częściej niż człowiek i koń. Tężec surowicy specjalnie oczyszczone i stężony roztwór (w literaturze medycznej stwierdza, że jest to realizowane przez wrzód leku). W konsekwencji oznacza to wprowadzenie – w każdych warunkach – to całkowicie bezpieczne i uzasadnione. Antytoksyny zawarte w cieczy, skutecznie neutralizują toksynę tężcową. W związku z tym osoby zaszczepione powstaje biernej odporności na choroby. Oprócz zapobiegania, osoczu i podawano do leczenia tężcowi.

Wskazania do szczepienia

Powinienem biec do lekarza i poprosić o wpisanie leku na dowolnym zera? Oczywiście, że nie. Niebezpieczeństwo jest głęboka (te, które naruszają integralność podskórnej tkanki tłuszczowej) oraz zabrudzonych ran, na przykład, gdzie wiele różnych rodzajów zanieczyszczeń. Ponadto, tężec w surowicy może być podawane pacjentowi, który otrzymał szerokie poważne oparzenia odmrożenia nasilenia. Po porodzie i aborcji, które odbyły się w niehigienicznych warunkach i należy wprowadzić lek. ugryzienie, rany – nie mniej poważne wskazania do leczenia w pokoju szczepieniu.

zapobieganie alarmowy: zwłaszcza szczepienie i przeciwwskazania

Jak iw jakich dawkach podawać surowicy ludzkiej tężcowi? Instrukcji stwierdza, że w profilaktyce nagłych choroby lek podaje się w ilości od 10 000 do 20 000 IU. W tym sposobie podawania, mogą być różne. Pracował jako dożylne i domięśniowe, podawanie odbywa się do wnętrza kanału kręgowego. Decyzja musi być podjęta przez lekarza. Jedną rzeczą do zrozumienia jest fakt, że szczepionka powinna być wykonana jak najszybciej! Z uwzględnieniem przeciwwskazań, surowicę w celu zapobiegania sytuacji awaryjnej nie należy podawać kobietom w ciąży i osób z nadwrażliwością na zidentyfikowanego narkotyku.

Jeśli tężec surowicy podaje się do leczenia choroby już się rozpoczął, to nie ma przeciwwskazań.

Co to jest tężec surowicy przez Alexandre Besredka?

Nazwa ta odnosi się do sposobu podawania, rodzaju testu. Pacjent przedramienia (śródskórnie) wstrzykiwano 0,1 ml surowicy, które nie rozpuszczają się w stosunku 1: 100. Po 20-30 minutach, w miejscu wstrzyknięcia jest badana. Jeśli zaczerwienienie i obrzęk są łagodne, lek podawany jest zgodnie z instrukcją.

W każdym przypadku, pacjent po szczepieniu musi wynosić co najmniej 1 godzinę pozostaje pod kontrolą lekarza, w celu wykluczenia możliwości obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny.