202 Shares 1720 views

Dlaczego są statki? Archimedes wyjaśnia

Istnieje legenda o tym, jak Archimedes odkrył swoje prawa. Służył w syrakuzańskiego króla Heron II jako doradca w sprawach ogólnych. Tom produkowane koronę ze złota pobranej ze skarbca. Odznaczają się głęboką podejrzliwością król polecił Archimedes, aby dowiedzieć się, czy pan nie ukraść złoto i jeśli nie dodaje się do stopu zamiast mniej niż metale szlachetne. wolno ważyć koronę, zmierz go rozwiązać ten problem, ale w żadnym wypadku nie zepsuć piękno.


Wyszukiwanie i rozwiązać

Zadaniem ustawić Heron II, wydawało nierozpuszczalny. Archimedes spędził dużo czasu, aby zmierzyć poszczególne elementy korony, ale ciągle błądziły z konta. Pomiary wyczerpany i obliczenia, udał się do kąpieli, a w tym czasie zbudowaliśmy w Syracuse tylko jeden, w którym wanny były podjąć zabiegi wodne. W jednym z tych kąpieli on wbił śmiertelnego ciała i Archimedes. Był zaskoczony faktem, że zanurzenie woda zaczęła płynąć na brzegach. On napełnił wodę z powrotem do górnego poziomu i powoli, starając się nie rozlać go, rozpoczął się nowy nurkowania. Woda zabrała go i zmusił się z szopy na zewnątrz. Z głośnym okrzykiem „Eureka!” – Archimedes wyskoczył. Biegł ulicą, zapominając, aby rzucić na coś z ubrania. Ludzie wykorzystywane do dziwactw wielkiego wynalazcy, więc wszystko mylić tylko płakać, a nie rodzaj Archimedesa. Używając miarki, badacz jest łatwy do obliczenia objętości korony, a znając gęstość złota i masy, określona ilość metalu, spożywane w tajemnicy jest jubilerem. Szybkiego procesu orzekł na korzyść Archimedesa, złotnik został wykonany jako ostrzeżenie dla innych.

Eksperymenty z modeli statków pływających

Otwarcie wyparta objętość nie doprowadziła jeszcze do teorii ciał nurkowania. Prawo Archimedesa była jasno sformułowana dopiero po serii eksperymentów, w wyniku której powstała reguły dla wszystkich elementów zanurzonych w wodzie. Na przykład, kamienie nie wypływają na powierzchnię i suche kawałki drewna unosił. Zostały one zbudowane małe modele statków, które zostały umieszczone w wannie. W modelach pokładowych wysyłają różne przedmioty. Obserwacje prowadzone w sposób ciągły. W rezultacie stwierdzono, że podczas ładowania małą łódkę co możliwe, aby upewnić się, że pozostały na powierzchni. Prawo Archimedesa i wyjaśnił przeciążenie statku. To wypiera więcej płynu, który utrzymuje ją.

Prawo Archimedesa. Eksperymenty z prawdziwych statków

Ciekawski wynalazca modeli przeniósł się do prawdziwych statków, które zostały zbudowane na małej stoczni w Syracuse. W tym czasie nie były już małe żaglowce, zostali r balastu, aby poprawić stabilność. Czasami jest tak umieszczone, że statek zaczął tonąć. Metodą prób i błędów budowniczych statków dla każdego nowego statku dobierze optymalne ustawienia. Tutaj utalentowany wynalazca był dość pilna pomoc, stoczniowców został opisany Archimedesa, ciał teraz odwrócił się od praktyki nauki pływania. Istnieją dowody na to, że Archimedes zaproponowano szereg ciekawych wzorów dla okrętów wroga tonąć w przednich i bocznych awarii. Szczególną uwagę zwrócono na galerii handlowej. Statki te sprawiają długą podróż po drugiej stronie Morza Śródziemnego. Mieli do transportu dużych ilości towarów, a więc właściwe rozmieszczenie towarów przyczyniła się do lepszego wykorzystania przestrzeni. Tutaj pomógł obliczeń i obliczeń wynalazcy, który korzystał prawa Archimedesa. Hydraulika dynamiczny ruch załadowanego statku jest teraz na podstawie dokładnych obliczeń.

Inne zastosowania ustawy Archimedesa

Aeronautics, która powstała na przełomie XVIII-XIX wieku, jak się okazuje, jest przedmiotem rozumowania człowieka, który żył od 287 212 BC. e. Prawo Archimedesa dla balon, balony, balony to głównie ze względu na możliwość człowieka do startu ze względu na wiedzy. Liczenie windy dla aeronautami samolotów (tzw fanów latać na takich urządzeniach) określenie zakresu jego samolotu. Obecnie Aeronautics festiwal odbywa się okresowo w różnych miastach Rosji i za granicą. Lot balonem jest podziwiany przez widzów, nawet większy zakres doznań produkowanych przez uczestników lotu.