639 Shares 5208 views

Berlin Zachodni. Granice Berlinie Zachodnim

Najbardziej dobrze utrzymane i rozwijane we wszystkim, kraj w Europie jest traktowany jako Niemiec. Berlin jest stolicą, jest uważany za miasto z bardzo niejednoznaczną i złożoną historią. I jeden z najbardziej znaczących okresów jest okresem, w czasie których kapitał został podzielony na dwie części. Oznacza to, że Wschód i Zachód Berlin.

Historia

Po II wojnie światowej, zajmując zachodnią część władz miejskich zaczął działać pewnie w kierunku Berlin podzielony na dwie części. Aby to zrobić, wiele zostało zrobione. Na przykład, francuskie, brytyjskie i amerykańskie sektory zostały wciągnięte w systemie politycznym i gospodarczym w zachodniej części kraju. Przez długi czas w West Berlin odgrywał szczególną rolę w zakresie walki, który poszedł przeciwko NRD, a także wiele innych krajów socjalistycznego reżimu. Nie tylko członkowie NATO wywołała Berlin Zachodni w konflikt, i to dało się. Aby być bardziej precyzyjnym – to wszystko doprowadziło do napiętych stosunków między dwoma krajami i całej sytuacji międzynarodowej. W rezultacie, w 1961 roku, pod koniec lata, rząd NRD, postanowiono wzmocnić kontrolę i ochronę nad tym okręgu. W konsekwencji, na granicy Berlina Zachodniego dokręcone, i został wprowadzony przez reżim granicznej.

East Berlin

Ten temat nie można ominąć uwagę. Ponieważ w tym czasie nie było East and West Berlin. Co można powiedzieć o tych ostatnich? Integracja z Berlina Wschodniego w NRD, pochodzi z okresu 1948-1952 gg. Był w unii gospodarczej z resztą strefy okupacyjnej gruntów. Ale oni byli zjednoczeni w NRD i Berlin Wschodni stał się jednym z nim Unia, mając tym samym prawo wybierania posłów do Izby Ziem, a także Domu Ludowego. Przepisy prawne, które odbyły się do Parlamentu, weszła w życie dopiero po zmontowaniu Municipal je zatwierdziła. W rzeczywistości, umieszczony rząd w Berlinie Wschodnim, parlamentu, Prokuratury Generalnej i Sądu Najwyższego. Co ciekawe jest to, że konstytucja z Berlina Wschodniego podjęta dopiero w 1990 roku, w dniu 23 kwietnia. Do tego stopnia, że grany przez Tymczasowej Konstytucji Greater Berlinie.

rozwój

W 1953 roku było to działanie masowe antyrządowe, co stało się w Berlinie Wschodnim. Ale szybko został stłumiony przez wojska radzieckie, a to wymaga kierownictwo NRD. Podczas gdy Zachód Berlin stał się dosłownie „okno wystawowe”, centrum dzielnicy. To było naprawdę miasto z dobrym poziomie w czasie życia, z wolności demokratycznych i ochrony socjalnej. W tym czasie „tymczasowego” stolicy Niemiec wyznaczyło miasto Bonn. Jeśli mówimy o NRD, że umieścił swój kapitał w East County, odpowiednio. Konfrontacja zintensyfikowane, aw 1961 roku rozpoczęła się budowa muru berlińskiego. Inicjatywa projekt umieścić Socjalistyczna NRD. Obywatele z jednej strony na drugą można pominąć jedynie poprzez specjalnie skonstruowany dla tej pozycji. Ludzie tam kontrolę, po czym zostały one albo dopuszczone do przekroczenia granicy lub nie.

Stosunki z Niemcami

W 1972 roku weszła w życie umowa czterostronne między ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i kilku umów na szereg zagadnień związanych z Niemiec, Niemieckiej Republiki Demokratycznej i samego Senatu, który był pod kontrolą Berlinie Zachodnim. Po tej napiętej sytuacji, która stała się już normą dla dzielnic miasta spali. Umowa ta pozwala na utrzymanie dobrych stosunków między Berlinem Zachodnim i RFN, zresztą w tym dokumencie, że byłby jeszcze rozwinięte. Ale pod jednym warunkiem – jeśli sektory nadal będą traktowane jako odrębny od Republiki Federalnej. To może być nazywany rodzajem kompromisu.

polityka

Konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o strukturze politycznej Berlina Zachodniego. Najwyższym organem jest Izba Poselska, Senat i wykonawczej służył, który był szefem radę Mayor. Należy zauważyć również fakt, że zabrakło im władze okupacyjne. Jeśli mówimy o partiach politycznych, pierwszą rzeczą, chciałbym wspomnieć o Christian socjaldemokratycznych, wolny i. Zostały one uznane za organizację terenu niektórych stron Republiki Federalnej. Jest to niemożliwe, nie wspominając Socjalistycznej Partii Jedności, innymi słowy mówiąc – marksistowsko-leninowskiej. Na terenie Berlina Zachodniego działał jako stowarzyszenie niemieckich związków zawodowych i wielu innych organizacji.

Rozwój i dobrobyt

Wschód i Berlin Zachodni (stara mapa miasta wyraźnie pokazuje, jak obecny kapitał podzielony był) były naprawdę różne dzielnice, a każda z nich żyli. To zaczęły pojawiać się ogromną liczbę planów dotyczących wykorzystania terytorium Berlina Zachodniego i pomysły jak poprawić infrastrukturę. Intensywnie opracowany plan poprawy i części wschodniego. Zaczęliśmy pojawiać całą koncepcję, zaprojektowane dla dalszych perspektyw rozwoju. zrekonstruowany i drogie też. Aby było to bardzo poważne podejście. Na przykład, Obwodnica została podłączona za pomocą autostrad do centralnej części. Był to system reprezentacyjnych ulic. Region nazywany Kurfürstendamm uznano za jedno centrum biznesu. I rozwijać wschodnią i zachodnią część obecnej stolicy Niemiec aż do upadku muru berlińskiego. I stało się bardzo niedawno – dopiero w 1989 roku, ponownie z inicjatywy Niemieckiej Republiki Demokratycznej, ze względu na fakt, że Związek Radziecki odmówił interweniowania w sprawach politycznych Rzeczypospolitej.

nasz czas

Mur berliński upadł stosunkowo niedawno, jak zostało powiedziane, i to prawdopodobnie z tego powodu, że Wschodnia i Zachodnia część miasta różnią się znacząco od siebie. Wszystko jest różny: od świateł barwnych, architektury. Zachodnia część jest bogata w najbardziej imponujących zabytków miasta Berlin. Zdjęcia, które pokazują niektóre z nich na pewno zainspiruje studium historii tego miasta. Na przykład, należy zauważyć, uwaga parku Tiergarten i Kolumna Zwycięstwa. Lub Bellevue Palace, który położony jest w malowniczej okolicy parku. W tej chwili jest ona uważana za rezydencja prezydenta.

Architektura i dziedzictwo kulturowe

Architektura Berlina Zachodniego nie może pomóc, ale przyciągają wzrok. Pearl i kapitałem, jest uważany za Pałac Charlottenburg. Jego konstrukcja sięga 17 wieku dla żony Fryderyka III, Sophia-Charlotte. I, oczywiście, musujące splendor Reichstagu. Jego Pan nakazał mu zbudować Korol Vilgelm, pod koniec 19 wieku (a dokładnie w 1884 roku, rok). Paul Valotta zaangażowany w tworzenie planu architektonicznego, w wyniku czego budynek został wzniesiony. Jednak w 1933 roku został podpalony. Ale po zakończeniu II wojny światowej, Reichstag został przebudowany. Berlin Wschodni bardziej nowoczesny pod względem architektury, ale to jest dokładnie to, co jest główną atrakcją stolicy. Harmonijne połączenie starych budynków i nowoczesnych atrakcji – to właśnie przyciąga ludzi z całego świata do tego miasta. Zarówno turyści zwykli i historycy, archeolodzy i inne osoby, które wierzą w tym zabytków Berlina. Zdjęcia, które istnieją do dziś nie może w pełni oddać władzę kapitału jednak dać wyobrażenie o tym – całkowicie.