84 Shares 4280 views

Co dobre żyto ozime jako zielony nawóz?

Jednym z najczęstszych problemów, które zmniejszają wydajność, jest zubożenie gleby. Skutecznym sposobem zwalczania tego sposobu jest stosowanie nawozu zielonego lub zielonego nawozu. Siew roślin na nawóz zielony zwiększa żyzność gleby, wzbogacając ją o próchnicy.


Nawóz zielony hoduje się do stadium wegetacji aktywnego, a następnie zakopane w ziemi lub w postaci cząstek zaoranej całkowicie głębokości.

Zwłaszcza żyto ozime

Żyto ozime jako zielony nawóz jest szeroko rozpowszechniona w całej Rosji dzięki wielu korzyści płynących z jego stosowania. Jednym z nich jest dostępność nasion żyta, która ze względu na niską cenę. Żyto jako nawóz zielony – dość niewymagających roślin, które rosną w większości gleb, w tym kwaśny i lekko zasadowy.

Żyto ozime posiadać silny system korzeniowy, który jest początkiem zimy może osiągnąć 150 cm. Te długie i silne korzenie z gleby mogą produkować twarde minerały, przetwarzać je w trawieniu gatunków roślin uprawnych. Młode rośliny przy osadzaniu szybko rozkładają się, wzbogacając glebę fosforu i potasu. Oprócz funkcji odżywczej żytnia jako nawóz zielony ze względu na złożoną strukturę system korzeniowy jest całkowicie rozluźnienie gruntu, dzięki czemu proste i pełne powietrza i wilgoci, zapobiega erozji.

Do sadzenia zieleni obornika stosowane obszarach wyzwolonych z rośliny jesienią po zbiorze, co jest dodatkowym atutem dla właścicieli małych działek. Żyto jak siderate znosi niskie temperatury i wartości temperatury aż do -20 ° C, szybkie zwiększenie masy zielonej, który przekształca się w zimowy od nawóz organiczny. Warto zauważyć, że wiele z upraw ekologicznych obornika wymagają szlifowania, na przykład, łubin, rzepak, gorczyca. Żyta zielonej odchodów właśnie zakopaniu w glebie w jej leczenia sprężyny.

Żyto przeciwko szkodnikom i chwastów

Użyteczna jest straszenie niektórych owadów i zapobiegania chorobom roślin uprawnych. Zmniejszenie liczby wireworm są niszczone patogenów i szkodliwych bakterii. Skutecznie powierzchni uprawy żyta do dyspozycji nicieni. Lądowanie żyta ozimego przez dwa lata zmniejsza liczbę chwastów, takich jak perzu, osty, powój.

Zastanawiasz się kiedy siać żyto zielony nawóz, wielu ogrodników działać racjonalnie i przeprowadzenia sadzenia jako polany ziemi roślin, począwszy od września, a kończy się w połowie pod koniec listopada. Optymalna temperatura dla kiełkowania ziarna – 6 …- 8 °. Nawet przy braku pokrywy śnieżnej żyta ozimego pozostaje opłacalne.

Na wiosnę trzeba orać ziemię, którą zaszczepiono żyta. To musi być zrobione tak szybko jak śnieg stopniał zostawić odpowiednią podaż roślin wilgoci jak żyto ozime mocno wysusza glebę.

Cenną cechą żyta jako zielony nawóz jest wykorzystanie dla rozwoju nowych terenów.