892 Shares 3240 views

Profesjonalne noże rzeźnicze: charakterystyka, zasady wyboru

Trudno jest wyobrazić sobie tematykę artykułów gospodarstwa domowego, które mogłyby być stosowane w gospodarstwie domowym są bardziej prawdopodobne niż nóż. Bez tego narzędzia jest to niemożliwe, aby przygotować pełne śniadanie lub lunch, ale co uroczystą kolację i mowy być nie może. Każdy, kto kocha i wie, jak gotować, wie, że do przecenienia wartość dobrego noża jest niemożliwe. Dlatego dziś narzędziem jakość można znaleźć w wielu kuchniach.

noże profesjonalne rzeźnik przyciągają nie tylko patronów drogich restauracjach. Pomimo wysokiej ceny, są one popularne wśród fanów. Wysoki koszt jest uzasadniony jakość i trwałość dobrych noży znacznie przewyższają odpowiedniki budżetowych.

Nasz artykuł powie o ich funkcji i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej kuchni.

gatunek

noże do mięsa są dostępne w kilku wariantach i są przeznaczone do różnych celów. W uzupełnieniu do wysoce wyspecjalizowanych i istnieją bardziej ogólnym, z którego można wykonać rozmaite manipulacje. Która opcja jest korzystna? Jeśli budżet pozwala, i ma umiejętności i chęć do używania, lepiej wybrać zestaw kilku przedmiotów. Ale jeden nóż jakość we właściwych rękach może zdziałać cuda. W każdym razie, wybór należy do Ciebie.

I aby łatwiej zdefiniować i wyświetlić listę najczęstszych opcji.

  • Odkostnieniu nóż do cięcia mięso ma małą długość i wygięcie ostrza z uchwytem. Z takim dogodnym narzędziem do oddzielania mięsa z kości, ścięgna usunięte.
  • Filet nóż cienka i elastyczna. To sprawia, że możliwe do czynienia z kawałków o nieregularnym kształcie, pokroić w cienkie plasterki polędwicy. Można użyć narzędzia do cięcia ryb: użyj go, aby móc łatwo oddzielić paski polędwicy kręgosłupa.
  • Nóż-tasak jest mało poręczne ax, bardzo łatwy w użyciu. Można go stosować, na przykład, do cięcia osnowy drobiu na porcje, cięcie stawów i kości.

  • Nóż przeznaczony jest do cięcia plasterków szynki, wieprzowiny, jesiotra. Na tarczy znajdują się małe otwory, które pocięte kawałki nie trzymać nóż i okazują grzywny.

electrotome

Jest jeszcze inny rodzaj, ale to jest tak różny od poprzednich, ma sens mówić o nożem elektrycznym oddzielnie krojenia mięsa.

To urządzenie jest tak potężny, że nawet mrożone mięso można wyciąć z niego. Poradzić i kości, ale nie zbyt duża, na przykład w Turcji.

Większość modeli uruchamiane na zwykłych baterii lub akumulatorów typu AA, a niektóre z nich wyposażone z możliwością bezpośredniego zasilania.

Electro Mięso może być również używany do cięcia ryby, warzywa, owoce, sery. Opracowane instrumenty tak, że uchwyt jest wygodny, aby leżał w ramię. Electro mała waga – 200-300,

Co sprawiło, noże do mięsa?

Przez długi czas najlepszy profesjonalne noże rzeźnika wykonany ze stali nierdzewnej. Metal ten jest mocny, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Noże stalowe wyostrzania pięknie utrzymane i mają długi okres przydatności do spożycia.

Dzisiejsi producenci oferują kolejną niezwykłą opcję – noże ceramiczne. Są one bardzo ostre, więc podczas pracy nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Ale z czasem, tępym narzędziem, a nie można go szlifować. Nóż do cięcia takie mięso na drewnianych desek lub ceramicznych niepożądanego podłoża potrzeba silikonowego. Inną wadą jest kruchość: jeśli nóż spada, to pogorszeniu.

To nie wszystkie opcje. Jeśli istnieje wielkie pragnienie i wystarczające fundusze są dostępne od ostrza głównego. Narzędzia kute handmade wykonana ze stali. Kształt noże do krojenia mięsa mogą być, jak chcesz.

Jak wybrać najlepszy?

Jeśli planujesz zakup profesjonalny nóż do krojenia mięsa, polegać na sprawdzonych producentów. Uznawany za jednego z najlepszych japońskich noży ceramicznych.

Ostrza ze stali węglowej są krótkotrwałe. Stal nierdzewna jest znacznie bardziej praktyczne. Niektórzy producenci powlekanych teflonem blade – to przedłuża żywotność.

Przed zakupem należy rozważyć ostrza: to nie powinno się odpryski i nieprawidłowości.

Uchwyt musi mieć powłokę antypoślizgową, jest to wygodne, aby przejść do strony. Jeżeli nóż jest zbyt lekki, będzie musiał dokonać znacznie więcej wysiłku podczas cięcia.

Przechowywanie i pielęgnacja

Świetnym rozwiązaniem byłby specjalny stojak, który można umieścić cięcie kuchnię oznacza tak wygodnie, jak to możliwe. Ponadto, ze względu na skład jest estetycznie i doskonale pasuje do wnętrza nowoczesnej kuchni.

Narzędzia ceramiczne nie mogą być przechowywane razem z nierdzewnej – doprowadzi to do rozdrabniania i zniszczone.

Po zakończeniu pracy z mięsem absolutnie żadnej potrzeby natychmiast przemywa się nóż. Przedłużone przechowywanie brudnych narzędzi, zwłaszcza w wodzie, jest niedopuszczalne.

Nie zapominaj, że profesjonalne noże do krojenia mięsa powinny być myte ręcznie, a następnie natychmiast wytrzeć do sucha ręcznikiem. Używając zmywarki może uszkodzić instrumenty. Z należytą starannością, dobry nóż może służyć wiernie przez wiele lat.