639 Shares 7304 views

silikonu do żywności: skład, używanie

Silikon – bardzo powszechne w dzisiejszych czasach materiał stosowany do produkcji wyrobów z różnych celów. Może to być formy (forma przeznaczona dla figurek produkcyjnych, biżuteria, i tak dalej. D.), narzędzi połowowych, kosmetyki itp. D. Jednak najbardziej popularne w obecnym czasie silikon jedzenie, stosowane do produkcji akcesoriów kuchennych.

porcelana

Niedawno, silikon żywność była wykorzystywana do produkcji form do pieczenia tylko. Dziś jest on produkowany i potrawy i wszelkiego rodzaju akcesoria kuchenne. Bardzo dobre właściwości eksploatacyjne są różne, na przykład, cedzaki i parowców silikonowych. Te bezsporne zalety to przede wszystkim bezpieczeństwo dla zdrowia. silikonu do żywności nie jest utleniony, a nie wydziela szkodliwych substancji, nawet przy silnym ogrzewaniem. Ponadto, jest całkowicie materiałem hipoalergiczne. Durszlaki wykonane z silikonu, między innymi, jest to bardzo wygodne do przechowywania. Mogą one być po prostu złożyć kilka razy i umieścić go w szafce.

Ponieważ krzem ma bardzo niską przewodność cieplną, często z sczepiania izolacyjne uchwyt i wchodzić pod gorących potraw. Osiągi te produkty są po prostu wspaniałe. Stojak bezpiecznie chronić blaty przed uszkodzeniami i umożliwiają potholders usunięcie naczynia, nawet z otwartym płomieniem bez ryzyka spalić swoje ręce. Najprostsze naczynia tego gatunku może być, w drodze, i stworzyć własną. W tym celu zazwyczaj ciekły, silikonu do żywności, z którego ma być uformowany wyrób.

Zalety szkła z tego materiału mogą również zawierać trwałość. Ścieranie, w przeciwieństwie do, na przykład, z tego samego drewna, nie podlega. Ponadto, jest ona różna elastyczność i całkowicie antypoślizgowe. Te cechy sprawiają, że idealnie nadaje się do wytwarzania kształtek na kulinarną młotkiem i cheholchike pod kieliszki.

Formy z silikonu

Tylko bardzo popularne wśród gospodyń domowych wykonane z tego materiału Formy. silikonu do żywności jest najczęściej używany do produkcji form. Zalety używania do tego celu, jest kilka:

 • Jak to ma miejsce z naczyniami, dobrymi właściwościami antyadhezyjną. Silikon pieczenia używając nawet nie trzeba smarować.

 • Elastyczność. Wyciągnąć ciastka z bardzo prostej formie. W razie potrzeby, może to być nawet Malden elementarny wywinięcie.

 • Brak jakiejkolwiek zapachu. Produkty mączne produkowane w tych formach, w pełni zachowują swój naturalny smak.

 • Łatwe do czyszczenia. Wash forma tego materiału jest bardzo proste.

Stosowanie formy wykonane z silikonu, mogą być nie tylko do wytwarzania wyrobów piekarniczych. Bardzo często są one używane do pieczenia owoce, warzywa, mięso i gulasz rybny. Niektóre gospodynie są produkowane z ich korzystania z pięknym słodkim prawoślazu i puddingów.

Jak odróżnić fałszywy

Oczywiście, wszystkie zalety opisane powyżej różni się tylko wysokiej jakości żywności silikonu, wyprodukowany w zgodzie ze wszystkimi przepisami technologii. Ale niestety, w dzisiejszym rynku istnieje ogromna ilość artykułów oddanych od fałszywego materiału. Aby odróżnić je od prawdziwych mogą być przez ich wygląd:

 • Na wątpliwej opakowaniu rodzaju. Brak etykiety i opisy w języku rosyjskim można mówić o niskiej jakości potraw.

 • Obecność nieprzyjemnym zapachem gumy.

 • Pojawienie się białych smug na zakręcie.

Bardzo tanie produkty nie są warte kupowania żywności z silikonu. Zbyt niska wartość może być oznaką fałszywy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na oznakowania przy zakupie takich przyborów. Obecność literami CE wskazuje, że produkt jest zgodny z europejskimi normami. Litery FDA są umieszczane na naczyniach silikonu w przypadku, gdy jest sprawdzane pod kątem zgodności z wymogami Urzędu US Food.

Wady naczyń kuchennych silikonowy

Wadą naczynia wykonane z tego materiału wielu gospodyń domowych uwierzyć, że jest zbyt miękki i używać przedmiotów z tego powodu nie jest bardzo wygodne. W tym przypadku wyjściem jest kupić produkty tego typu z metalową ramką. Inną wadą silikonowego naczyń uważa się, że nie jest bardzo dobrze myte w zmywarce.

Konwencjonalną mieszanką silikonową i żywność

W ten sposób, kształt i naczynia z tego materiału są uważane za zupełnie nieszkodliwe. Ale to jest naprawdę? Spójrzmy na to w sposób bardziej szczegółowy. Wszystkie silikony są w rzeczywistości, nie więcej niż jedna z odmian gumy syntetycznej. Oznacza to, że należy do grupy polimerów z monomerów zawierających atomy krzemu.

Są to zarówno jednoskładnikowy i dwuskładnikowy silikonowy. W tym ostatnim przypadku, do wytwarzania różnych rodzajów produktów dodatkowo stosować utwardzacz. Silikony skompletowane łańcuchów krzem-tlen – Si-O-Si-O-SiO. Do tego dodaje się nieorganiczny grupy w łańcuchu bocznym organicznych. Są one połączone za pomocą atomów krzemu. Zmieniając długość łańcucha głównego, przez zmianę grup bocznych, eksperci przygotowanych materiałów o różnych właściwościach.

Kompozycja według dowolnego z grupy silikonowe więc praktycznie identyczne. Materiał spożywczy z tego przykładu wykonania różni się od innych odmian tym, że obejmuje wszystkie rodzaje dodatków, które zwiększają odporność na działanie wysokich temperatur, a w celu zapobieżenia zniszczeniu w wyniku kontaktu z żywnością.

Wiele będzie chciał wiedzieć, jak sprawić, by dom silikonowego. Niestety, wersja produkcyjna jego jedzenie własnymi rękami nie jest możliwe. Można dokonać tylko normalnego silikonu, który jest używany do pieczenia lub gotowania innych potraw nie można. Jest wykonana z materiału, szkła wodnego i alkoholu etylowego w różnych proporcjach.

Na sprzedaż dzisiaj jest również bardzo interesujący jadalne silikonowy. Ma ona zastosowanie go jako przynętę podczas łowienia.

Jak korzystać z form silikonowych

W przygotowaniu pieczenia z tym kuchnia akcesoria powinny przestrzegać następujących zasad:

 • Wlać ciasto do miski powinny mieć, gdy stoi na ruszcie lub patelni. W przeciwnym razie, ze względu na miękkość ścianach, aby przenieść go później, bez rozlania zawartości, to będzie problematyczne.

 • Formularz smar przed użyciem do pieczenia jest opcjonalne. Czy to tylko raz – po zakupie nowego produktu.

 • Gotowe ciasta powinien posiadać w postaci ciągu kilku minut. Po, że będzie to możliwe, aby uzyskać go bez żadnych problemów.

 • Służy do oddzielenia od silikonowa do pieczenia spalonych noży i wszelkiego rodzaju przedmiotów metalowych nie może. Oderwać lub przeciąć tego materiału może być bardzo proste. Zamiast nożem w takich przypadkach korzystać z drewnianą łopatką.

Formy do zamrażania

Jeśli jest to pożądane, formy silikonowe mogą być stosowane nie tylko do pieczenia, lecz także do gotowania mrożonych słodyczy lub aspic. Materiał ten jest doskonale przynosi nie tylko wyższe, ale niższe temperatury. Powyżej przyjrzeliśmy się, jak zrobić silikon, a nie pokarm, a zwykle. W celu wytwarzania form ICE taką postać, nawiasem mówiąc, mogą być traktowane.

Istnieje nawet specjalny formularz z silikonu, przeznaczone do wytwarzania lodu. Aby wyciągnąć z ich gotowego produktu jest bardzo prosta. Aby to zrobić, nie używać noża lub coś innego.

Jako naczynia silikonowe formy do pieczenia i zamrożenia, może być przechowywana w stanie złożonym. Oczywiście, aby umieścić te produkty na ogień w każdym razie niemożliwe. silikonu do żywności topi.

uszczelniacz

Silikon żywności nie mogą być stosowane tylko do wykonywania form i ceramiki. Jej unikalne właściwości sprawiają, że można go używać w innych obszarach. Na przykład, uszczelnienie żywności silikonowy stosowany w naprawie urządzeń do piekarni, wyrobów cukierniczych i tym podobnych. D.

Zgłoszenie do gotowania warzyw

Niektóre gospodynie uwierzyć, że formy silikonowe gotowy nieco szybciej niż w innych potraw. Ponadto, dbać o naczynia tego materiału łatwiej. Dlatego też używać Formy do produkcji nie tylko do pieczenia, ale również innych potraw w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Na przykład, jest to możliwe do zrobienia form w taki pyszny gulasz warzyw do tego przepisu:

 • Kawałek odbija mięsnych, pociętych na małe kawałki i marynowane w śmietanie pół godziny.

 • W tym czasie, być przygotowane do pieczenia warzyw. Ziemniaki i bakłażany należy pociąć na kostki, marchwi, kapusty – plastry i drobno Czop.

 • Skrawania powinna być składane do kubka i mieszać wstępnie solone.

 • Następnie dodaje się mieszaninę roślinnych grochu.

 • Na szczycie wszystko posypane posiekaną zielonej cebuli.

 • Ponadto, w warzyw dodać mięso.

Otrzymaną mieszaninę mieści się w silikonowej formy i umieszczano w piecu w ciągu około 1,5 godziny.

recepty pieczenia

Ciasto w misce, jak wspomniano powyżej, może wykonywać żadnej marki. Może to być, na przykład, pikantne ciasta. Przygotowuje się go w następujący sposób:

 • 200 g margaryny roztopionym na płytce.

 • To dodano 1,5 filiżanki cukru (z płytki nie powinien być usunięty).

 • Otrzymaną mieszaninę wylano 4 łyżki. l. kakaowe i wlewa się do 100 ml mleka. Mieszanina powinna wrzenia i ochłodzono.

Oddzielnie trzeba Mix 4 jajka i wlać je do wielu margaryny. Następnie dodać do mieszanki trochę sodę i 2 szklanki mąki. Następnie wszystko dokładnie wymieszano i wlano do formy z silikonu. Piec ciasta powinien wynosić 45 minut.

Jak zrobić lody

Lód w puszkach najlepiej jest kupić wodę mineralną bez gazu. Możliwe jest również korzystanie z przegotowaną wodą. Bardzo nietypowe otrzymano lodu z słodzone, kolorowy barwnik żywności lub soku wody. W tym przypadku, dolna z pierwszych form pasuje jagody lub kawałek dowolnego owocu. Dalsze wylano słodzone wody. Formy do lodu, nawiasem mówiąc, jest to łatwe do wykonania, w tym przy użyciu uszczelniacz silikonowy i jedzenie.

inne gatunki

Jak już wspomniano, silikon może nie być jedynym pożywieniem. Istnieje również wariant kosmetyczny ich medycznych i budowlanych. Powyżej przyjrzeliśmy się, jak zrobić alkohol silikonowy, które mogą być przypisane do grupy konstrukcji. Ten materiał jest stosowany do produkcji form do różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. silikon medyczny jest najczęściej używany do odlewania implanty. Dzięki zastosowaniu kosmetyku zrobić przykładzie wykonania szampony, żele pod prysznic i t. D.

Jadalne silikon, jak już wspomniano, jest wykorzystywana w przemyśle rybnym. Przynęty wykonane z niego, mogą mieć formę ryby lub robaka. Istnieje wiele opcji takich produktów.

Jak widać, zakres stosowania spożywczym silikonu jest dość szeroki. Może być stosowany do wyrobu naczyń, form do pieczenia i wszelkiego rodzaju przybory kuchenne. Nawiasem mówiąc, do wytwarzania takich produktów, ogólnie stosowany w wersji jednoskładnikowego materiału. Dwuskładnikowy silikonowe są często stosowane do wytwarzania formy do mydła, figur i tak dalej. D. Faktem jest, że w utwardzaczu może zawierać różnego rodzaju substancje szkodliwe.