617 Shares 7917 views

Olej VMGZ: Cechy, korzyści, kryteria wyboru

Rosyjski rynek smarów konsekwentnie wykazuje stałą tendencję wzrostową. W tym przypadku znaczna część obrotów w produkcji zorientowanej komercyjnej eksploatacji w warunkach wysokich temperatur i ekstremalnych wysokich obciążeniach. Należne jej miejsce w tym segmencie bierze oleju (hydrauliczny poza sezonem żelową) VMGZ, zapewnia dzięki wyjątkowej kompozycji nieprzerwanej pracy urządzenia, wyposażone w napędy hydrauliczne, na Dalekim Wschodzie, na Syberii i Dalekim północy.


Zakres zastosowania

Przeznaczenie VMGZ – środowisko pracy dla systemów hydraulicznych (pompy hydrauliczne, sterowanie hydrauliczne, napędy hydrauliczne) urządzeń wiertniczych, windy, pojazdy, maszyny rolnicze, leśne i maszyn budowlanych, maszyn przemysłowych. Producenci zalecają stosowanie tego typu olej w centralnej Rosji w niskich temperaturach (zakładając VMGZ olej hydrauliczny jest wykorzystywany w technice pracy na wolnym powietrzu) i regiony północne (niezależnie od pory roku).

Kilka słów na temat producentów i technologii

Wśród wiodących rosyjskich producentów poza sezonem zagęszczony olej hydrauliczny można nazwać czterech renomowanych firm, które mają przyzwoitą reputację firmy. Ten "Lukoil", "Gazprom Nieft", "przybytek", "TNK".

Jako podstawowy fundament dla przyszłego wysokiej jakości produktu finalnego użytego oleju selektywnego leczenia o niskiej zawartości siarki, otrzymując hydrokrakowane frakcje naftowe lub głęboko odparafinowania. Na tej podstawie cechą minimalnej lepkości dynamicznej i niskiej temperaturze krzepnięcia. Operacyjnych i fizykochemiczne, które powinny być olej VMGZ, osiąga się przez dodanie skutecznej kompozycji dodatków funkcyjnych (korozji, środki przeciwpieniące, przed zużyciem, przeciwutleniacz, itp.);

parametry techniczne

parametry wskaźniki
kolor Pomarańczowy (ciemny)
stan płyn
zanieczyszczenie Nie istnieją
woda nie
klasa lepkości ISO 15
punkt congelation – 60 ° C
Temperatura zapłonu (otwarty tygiel) + 135 ° C,
Gęstość (t ≤ + 20 ° C) 865 kg / m3
współczynnik lepkości ≥ 160
Maksymalna zawartość popiołu 0,15%
Lepkość kinematyczna (T = 50 ° C) 10 m2 / s
Lepkość kinematyczna (t = – 40 ° C) 1500 m2 / s

Tabela zawiera typowe właściwości posiadał olej VMGZ. Cechy mogą się różnić w zależności od rodzaju produktu i konkretnego celu.

zalety

Korzystanie z poza sezonem olej hydrauliczny jest zestalony operacji specjalistycznych maszyn i urządzeń, użytkownicy są w stanie:

  • ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją zużytych części układu hydraulicznego;
  • zapewnienie sprawnego działania urządzenia w szerokim zakresie temperatur (powyżej 50 ° C do – 40 ° C);
  • aby uruchomić napęd hydrauliczny, z pominięciem etapu wstępnego podgrzewania;
  • minimalizować potrzebę wymiany oleju (w tym sezonowy) ze względu na wysoki poziom stabilności chemicznej i przeciw utlenianiu VMGZ;
  • uniknąć nadmiernego pienienia w wyniku utraty płynu hydraulicznego w obecności skutecznego poziomu chłodzenia i smarowania powierzchni, co jest bardzo ważne dla takich mechanizmów o dużej prędkości, takich jak systemy hydrauliczne.

Dlaczego tak ważne jest jakość?

olej o niskiej jakości VMGZ może spowodować pojawienie się wielu problemów. Wśród najbardziej krytycznym wyróżnić następujące negatywne konsekwencje:

  • zwiększone zanieczyszczenia układu hydraulicznego;
  • zatkania filtrów;
  • zwiększa zużycie i korozję części.

W konsekwencji, sprzęt przedwcześnie nie istnieje ryzyko związane z przestojami lub zatrzymania produkcji, zwiększone koszty utrzymania.

Jak wybrać produkt wysokiej jakości?

Dla produktów konsumenckich, takich jak olej hydrauliczny VMGZ, funkcje są równie ważne. Jednak jedna klasa produktów oferowanych przez różnych producentów smarów, ma w przybliżeniu takie same wskaźniki techniczne. Fakt ten jest spowodowany przy użyciu tego samego podstawowego zestawu dodatków. Ponadto, każda firma stara się zająć silną pozycję w silnej konkurencji, opiera się na tych, czy innych ważnych właściwości produktu końcowego. Na przykład, może to być antykorozyjne lub temperatura (temperatura krzepnięcia i krańcowa taśmy pożaru) wskaźniki.

Dlatego też zasady, których należy przestrzegać przy wyborze VMGZ olej można podsumować w następujący sposób:

  • Uważnie przeczytać dołączoną instrukcję, zwracając uwagę na zgodność wyrobu z ogólnie przyjętymi normami międzynarodowymi (ISO, SAE).
  • Nie tylko są odpychane przez segmencie cenowym, decydującym kryterium musi być organ marki.

Powodzenia i wybór sprawnego funkcjonowania pojazdu!