814 Shares 3122 views

Musical "diva Hollywood": Opinie

Spektakl „Diva Hollywood” został oparty na operetki nieznanych rosyjskich odbiorców, wyszedł z pióra austriackiego kompozytora Ralph Benatski. Został on przystosowany przez reżysera Cornelius Baltus, w wyniku czego okazało się ciekawym i bardzo jasny musical.


Od „Axel” do „Diva”

Operetka początkowo pod nazwą „Axel skomplikowanych u bram nieba” został stworzony jako parodia hollywoodzkich filmów. Ma świetną muzykę, szlifowane tańce, humor musujące … jasne i soczyste rola głównych bohaterów są tak ciekawe, że jedna z gwiazd kina i teatru w czasie (nie będziemy udawać, a ostatnie kilka lat) byłby szczęśliwy, aby umieścić je na scenie.

Wszystkie wydarzenia związane z gwiazdą Hollywood Gloria Mills i świecki dziennikarz Axel, który ma nadzieję wykorzystać aktorkę do własnych celów, w celu przyspieszenia swojej kariery.

XX wieku w XXI

Operetka Benatski pierwszy można było zobaczyć na scenie Wiednia już w roku 1936. Wtedy sukces był przytłaczający. W tym czasie, to umieścić ponad dwieście razy. Szwedzka aktorka Tara Leander, który wystąpił w tytułowej roli w musicalu, stał się jednym z najbardziej znany i kochany przez publiczność gwiazd filmowych.

Reżyseria Cornelius Baltus w procesie zmienił nazwę z ich występów cztery razy, aż wybrany najnowsze i najlepsze. Więc komedia muzyczna „diva Hollywood”. W nim można poczuć energię, unikalna dla tego gatunku. Na miejscu został odtworzony splendor atmosferze lat trzydziestych, a bardzo ciekawe nowe odcinki, które zostały dodane do już istniejącej muzyki.

fabuła

„Diva Hollywood” – musical, którego premiera można uznać nie tylko rosyjski, ale także na całym świecie, opowiada historię gwiazdy filmowej Glirii Mills i młodej dziennikarki Axel, który mieszka w nadziei awansu zawodowego poprzez publikację w gazecie wywiadu z Glorią do zdobycia. W tym ustawieniu, wiele trójkątów miłosnych, dochodzenia, przebrań, rosyjskich emigrantów. W ogóle, to wszystko jest tak nieodłącznym elementem wiedeńskiej operetki.

Miejsce – bardzo Hollywood. Być może od dawna gatunku jest trochę egzotyczne, ale … po prostu znany milionom światową stolicą przemysłu filmowego i stał się głównym bohaterem spektaklu. Ale jeśli oryginalna wypowiedź była, jeśli mogę tak powiedzieć, parodią „fabryce snów”, w „diva Hollywood” I stał się w pewnym sensie wdzięczny pomnik kina i bajecznie pięknych i eleganckich kinoepohe trzydziestych XX wieku.

Zarówno wizualnie jak i dźwiękowo – prawdziwa przyjemność

Obserwując wyniki wizualnie, można zrozumieć, że staranne rozważenie apartamentów w hotelu, pawilon studio, wnętrza mieszkalne akselevskoy przynieść przyjemność. Specjalne podziękowania dla oglądania dyrektora artystycznego z Węgier Kentaueru dla ogromnej maszynie, na której klucze zabawy Axel tańczył w finale pierwszego aktu.

A wszystko to można zobaczyć w musicalu „diva Hollywood”. Odpowiedzi o nim wyrazić diametralnie przeciwne opiniami teatru: od zachwytu do niezrozumienia dlaczego niektóre podmioty zostały zaproszone.

Niepodważalne odkrycie sztuki może być uznany za i choreografia, ustaw Dennis Callahan z USA. Publiczność jest bardzo łatwe do podjęcia scenę, wyświetlając kranu w więzieniu, pomimo faktu, że działanie to jest trochę jak „Prison Tango” pokazanej w „Chicago”. Również doskonały chór i orkiestra praca pod kierunkiem Andreya Alekseeva.

Być może nie każdy może zrozumieć, co jeszcze (oprócz żyznej estetyki) może przyciągnąć reżyserom ten występ. Znawców uważa, że produkt Benatski o Axel, pomimo faktu, że nie jest bez rodzynek, ledwo sam ma prawo twierdzić, że to arcydzieło, które zostały niesłusznie zapomniane.

Drozdov VS Rulla: kto jest lepszy?

Zatrzymajmy się na samej grze. Na obrazach czele dwóch głównych bohaterów: ich relacje krosna dość ostrożnie. Producenci musicalu „diva Hollywood” partnerzy postanowili podkreślić nierówności w aspekcie społecznym i wiekowej (jest znana publiczności przez długi czas, odkąd wyglądem Księżniczki „The Circus” i „Królowej Czardasza”); Ponadto wpłynął nawet Stockholm Syndrome.

Aktorka teatru w Moskwie „Sovremennik” Olga Drozdov został zaproszony do musicalu roli Glorii. Była w stanie ujawnić swój potencjał dramatyczny, łatwo znaleźć dość banalne i nawet gdzieś ironiczne spojrzenie na gwiazdy filmowej zrealizowany go. I zarządza jej całkiem dobrze, jeśli nie zwracać uwagę na ważne zastrzeżenie: według scenariusza, Gloria śpiewa. Ale nigdy Drozdov mógł śpiewać. Maksymalna że można powiedzieć o jej zdolnościach wokalnych, to co aktorka recytuje całkiem dobry fraz muzycznych. Ale wygląda na występ muzyczny jest jakoś dziwnie.

Co jest bardziej przyjemne słuchać, mowy lub śpiewu?

Nie może być trochę ucieczki od współczesnego widzenia spektaklu „Diva Hollywood” i wniknąć głębiej w historię.

Cara Leander (z których wymienić kilka wyżej) również nie był właścicielem akademickiej szkoły wokalnej. Ale mimo wszystko … Zadziwiająco piękny ton jej głosu – aksamitny, gęsty (dźwięk był prawie baryton) – dał jej szansę, aby przyzwyczaić się do statusu kultowego nie tylko aktorką, ale również piosenkarką … I tu należy zwrócić uwagę na to, że w drugiej części Gloria wykonuje Lika Rulla. Jest dobrze znany teatralnych widzów, którzy odnoszą się z uwielbieniem do gatunku musicalu. Już w jej wokalu, nie ma wątpliwości (dla jej pięknego głosu, malowane pewną soczystość, powiedzmy na długi czas). Dlatego ci, którzy chcą słuchać nie tylko słowa, ale śpiew jest lepiej przyjść na koncert, który będzie świecić na etapie.

Tino Tatian i inne …

Jeśli kierujemy wzrok na aktora wcielać się w rolę con artysty Tino Tacjan – i jest to dobrze znany rosyjski aktor Dmitri Pevtsov (mąż i niepełnym wymiarze czasu Olgi Drozdovoy) – to jest całkiem w stanie wykazać, dobry wokal. A on śpiewa naprawdę dobrze, zwłaszcza w porównaniu do nieśmiałych prób Dmitry emitują dźwięki muzyczne w „Czarownice z Eastwick”. Niestety, pomimo obecności utalentowanego aktora, jego postać pozostała operetkę w najbardziej negatywnym znaczeniu tego słowa.

Niestety, dokładnie te same pokazy i większość postaci z udziałem musical „diva Hollywood”. Recenzje tego oświadczenia jest prawdopodobnie bardzo dużo ostrzejsze, a nawet nieco tendencyjne. Ale nie zdziw się, bo publiczność jest nie tak często przekroczył próg teatrów i die-hard (w najlepszym znaczeniu tego słowa) teatralnej publiczności, nigdy nie brakowało premierę, chcą zobaczyć coś magicznego.

Bohaterowie Aktor

Rozważmy trzy znaki, których nie powinno pozbawiać uwagę. Bardzo jasny i ciekawy epizod – etap próbny. Rola Apfelbaum sędzia – Andrey Matveev, w roli ekscentrycznego rosyjskiego emigranta – Valentine Kosobutskaya. Aktorzy udało się stworzyć niesamowity aktor duet, który z premierą lubił publicznie, powodując jej pełną aprobatę.

Ale najbardziej przekonujące, według wielu widzów musicalu „diva Hollywood” (o opiniach wydajności w ogóle, a podmiotami zaangażowanymi w nim, mówią same za siebie), to ciekawy i fun-loving niewiele aria emigrant – pokojówka Diana. Jest śpiewana do stałej tęsknoty za ich rodzimych miejscach, ale przede wszystkim – w pyszny kapuśniak i Kvas musujących. Ta wspaniała postać wciela Ekaterina Popova.

Co powiedzieć na zakończenie?

To może wydawać się komuś dziwne, ale oprócz niesamowitej choreografii i scenografii schludny, co jest dość nowoczesne wnętrza stylizowane na początku XX wieku, główną ozdobą spektaklu „Diva Hollywood” Są tylko aktorzy-men. Wygląda świetnie producent filmowy Mack Scott Alexander Byron: stylowy, elegancki, eleganckie, subtelne uczucie cyniczny, ale z umiarem. Mikrofon śpiewa aktor po prostu idealne: tak piękny naturalny głos – baryton, korzyści z taktowny nagrywany. Zakończyć opis swojej męskiej charyzmy i organicznych artystycznych.

Uroczy i bardzo zwinny młody reporter Axel (grany przez Oleg Krasovitsky). Facet ze szczególnym talentem do oszukania opinii publicznej przez pojawiające się dyskretnie na scenie w przebraniu starca, statystyk. Nawet główny bohater – Gloria – Nie zauważyłem żadnych rozbieżności. aktor nie jest silny, ale dość wyraziste. On jest bardzo plastyczny i eleganckie.

Jeśli chodzi o charakter Dmitriya Pevtsova – Tino Tacjan, oszust z fałszywą tytuł księcia, następnie początkowo nie było na scenie, tylko wspomniano o niej. Ale w musicalu, wrócił do życia, aczkolwiek nieco nieprzyjemne.

Podsumowując można powiedzieć, że muzyczny, który został już tyle powiedziano i napisano, jest naprawdę jak na eksperyment, przez który wszystkie granice gatunku mogą być usunięte. Wygląda jak słodki komedii muzycznej, który jest prosty i naiwny i prostolinijny jako esteta i zwykłych gospodyń domowych.

Ale bądź co bądź, to stwierdzenie jest godne uwagi przez Szanownego publiczności. I co najmniej raz, ale aby zobaczyć spektakl jest nie tylko możliwe, ale konieczne – nie będą musieli żałować.