294 Shares 4548 views

sukienka wzór prostym kroju: opis, wytyczne i modele

Wraz z nadejściem ciepłych letnich denechki więc chcą się podobać sobie nowe ubrania! I za to, że nie jest konieczne, aby uruchomić drogiego butiku dla trendu sukni. Dziś w modzie produktów jak prostym stylu z naturalnych tkanin. Oznacza to, że nowy szycia modny strój nie będzie trudne, nawet dla tych, którzy dopiero studia podstaw szycia. Aby dowiedzieć się, jak skonstruować wzór strój prostego cięcia, i zostaną omówione w tym artykule.

Wybór materiału i wyposażenia

Oczywiście, pojawienie się jakiegokolwiek produktu zależy od wybranego dla sieci. Najbardziej prosty wzór bezpośredniego strój jest idealny do szycia wyrobów z trawnika, zszywki, jedwabiu i bawełny jersey nawet, jak kulir i blokadą.

W przypadku tkanin stroju, które nie zostały sporządzone koniecznie wymagają dodatkowego sprzętu: guziki lub zamek błyskawiczny. Ale dla dzianin te elementy mogą być wymagane tylko jako element wystroju wnętrz.

Obliczenie wymaganej ilości tkanki

Co jest segment materiału potrzebnego do stroju? To pytanie stoi przed każdym fachowcom i niedoświadczonych szwaczki często prowadzi do impasu. Jednak nic skomplikowanego w obliczaniu tam szmatkę numeryczny. Pierwszą rzeczą, aby zdecydować się na długości produktu, należy zmierzyć obwód piersi, ud i talii i znalazł szerokość tkaniny. Na przykład, w przypadku nietypowej kształt z szerokimi bioder, obwód, który jest 110 cm, wstęgi muszą mieć wzór zostać pocięte prostych sukienki 50 wielkości. Oznacza to, że produkt będzie wymagała długości tkaniny o szerokości 1,4-1,5 m, 2 lub długości 80 cm. Konieczne jest również, aby nie zapomni o naddatkiem do przetwarzania materiału oraz możliwe okładziny dolnej.

Usuwanie oparty na wytycznych

Że produkt jest idealny do wioski na rysunku, trzeba wziąć prawidłowo swoje pomiary. W celu skonstruowania stanie wymagają następujących wartości:

  • obwód szyjki, piersi, talii, bioder;
  • Szerokość ramion;
  • Wysokość i klatki piersiowej strzałki roztworu;
  • Długość przodek i z powrotem do talii;
  • szerokość z tyłu.

wzór budynek

Natychmiast należy zauważyć, że budowa sukienki są produkowane bezpośrednio na płótnie. Najpierw zrobić szablon, który po przeniesieniu na tkaninie. Dla takiego wykroju może klejone kawałki papieru lub folii konwencjonalną konstrukcję. Ta druga opcja jest bardziej praktyczne, jeśli masz zamiar użyć szablonu wielokrotnie. sukienka wzór prosty krój jest zbudowany w prostokącie. Na rysunku, przez kolejne pół przesyłania oparty na wytycznych wyciągnąć przed i pół produktów oparcie.

Pierwsza faza budowy: zestaw podstawowych siatki. Obejmuje ona wszystkie główne linie: granicę stawów barkowych, linia piersi, talii i bioder, produkty dolne za granicą, a także długość pionową. Pierwotnie wzór strój prosty krój powinien wyglądać prostokąta z podziałów poziomych. Następnie rysunek jest szczegółowa. W górnych narożach doustnie wyciągnięcia szczegółowo połówki tyłu i przodek. Na tylnej punktów końcowych nadmuchać do 0,5 cm. Co więcej, z tych punktów na kącie 15 stopni IMPS linii barków.

Po przeprowadzce do linii klatki piersiowej i nie wyznacza połowę szerokości pleców i pionową windą do górnego limitu. Następnie określmy strefy proymovuyu: piersi poluobhvat jest dzielony przez 4, i dodano do 2 cm od środkowego połowie przodzie roztworu leżał powłok piersi i podniesiona pionowo .. Na przecięciu z pokładu ramię i umieścić czubek łopatki do krawędzi ukształtowania 2-3 cm dla strzałki na pierś. Linia ramion przedłużony do tego samego segmentu, dart i zamknąć linię pomocniczą do punktu wyjścia na granicy piersi. Po losowania w szczegółach armhole. sukienka wzór prosty krój może być podróżowanie bez rzutki, a zatem wyznaczenie szerokości bioder będzie końcowy etap budowy.

Tak więc, na biodrach pionowych granic prostokąta leżał na ¼ obwodu pomiarów biodra i kropka. Po szew boczny odprowadzany szczegółowo od strefy środkowej przez uda armhole granicznej i dolnym brzegu.

modelowanie

Że produkt jest piękna wioska na rysunku, można zorganizować walki rzutki. Inna opcja – Sause go w dół i zrobić tylną cięcie lub odwrotnie, jest spalony, nadając kształt trapezu. Taka opcja – to wzór idealny strój dla początkujących. Prosty i łatwy do skonstruowania, to jest bardzo harmonijny siedzieć na rysunku. Ponadto, te sukienki można ozdobić modne teraz falbanki lub talii Basków. Można również dodać ulgę produktów poprzez wycięcie części od cięcia w elementach. Innym ciekawym rozwiązaniem jest kombinacja kolorów. Na przykład, w beżowej sukni oryginału będzie wyglądać czarną pastę na boki. Wizualnie ten ruch pozwoli narysować sylwetkę, nadając jej elegancję i harmonię.

ostrze tnące

Ważnych punktów, które należy zwrócić uwagę podczas wycinania części tkaniny, co następuje:

  • Kierunek wzór na płótnie do sukni jest wyłączony kwiaty góry nogami;
  • „Płynność” tkanka, która wymaga większych uprawnień dla stawów;
  • kurczenia podczas prania (tkaniny bawełnianej prostirnut zaleca się, aby produkt nie był wystarczająco).

montaż produktów

Kiedy wszystkie elementy są cięte, to pozostaje tylko zbierać ubrania. Pierwszym krokiem jest zamknięcie rzutki piersi. Ponadto, staw barkowy i potraktowano szyi i pach. Następnie przychodzi kolej na szwach bocznych i lamówką produktu. Wszystkie szwy są pewni być traktowane overlock lub zygzak. Szyjka może być umieszczony wewnątrz nastrochennoy błędu wiązania lub pełnego podbortom, powielanie części tylnej i przodzie plastry gardła i pachy około 5-7 cm wzdłuż konturu.

Dość często szyć eleganckie suknie używając łatwe cięcie. I wiele magazynów mody dowodu. Na przykład dobrze znane publikacje, które często wykorzystuje prosty wzór – „Burda”. Długość sukni prosty krój z luksusowego jedwabiu z cienkim skórzanym paskiem, lub produktem gipiury z najlepszych miękką wyściółką – jest to najlepszy produkt oparty na prostych liniach, lekkiej konstrukcji. Dlatego nadszedł czas, aby dostroić się do własnej pracy, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło. A piękno jest to, że nikt nie będzie spełniać dokładnie w tej samej sukience. Po tym wszystkim, indywidualność – to jedna z najważniejszych zalet każdego szanującego mody.