290 Shares 4492 views

Biografia i filmografia Aleksandra Kolkera

Music – jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości. Ma niesamowitą zdolność obudzić najgłębsze uczucia, zmiany nastroju słuchacza w jednej chwili. W ciągu ostatnich wiecznych kompozytorów, którzy pisali piękne melodie, cieszył się wielkim szacunkiem i miłością publiczności. Dziś jednak ci, którzy komponuje muzykę, przypominają mniej, a wszystko sukces często idzie do wykonawców.

Kompozytor Alexander Kolker, który dał światu wiele wspaniałych melodii, na szczęście nie wśród Underrated kompozytorów. Oprócz niezwykłego talentu Aleksandra Naumovicha ma to tę zaletę, że jego żony – Marii Parkhomenko, która była wykonawcą swoich najpiękniejszych piosenek.

Alexander Kolker: Biografia Wczesne lata

O swoim dzieciństwie, słynny kompozytor nie podoba się rozprzestrzeniać. Wiadomo, że urodził się w Leningradzie w 1933 roku musical talent młodego Aleksandra pojawiła się dość wcześnie, a jego rodzice wysłali go do szkoły specjalnej, aby nauczyć się grać na skrzypcach. Kiedy chłopiec miał 17 lat, z powodzeniem ukończył studia. Jednak, aby połączyć swoją przyszłość z muzyką nie śmiał, więc udał się do studia zawodu inżyniera w Instytucie Elektrotechniki.

Początek twórczy sposób

Pomimo całkiem udanego badania w jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Leningradzie, Aleksandra Kolkera nie zostawił chęć do tworzenia muzyki. Więc odwiedził w swoim wolnym czasie komponowania kursy Iosifa Pustylnika przy Związku Kompozytorów Leningrad. Wykorzystanie wiedzy w praktyce otrzymał, utalentowany młody człowiek miał dość szybko. Zaczął pisać muzykę do spektakli teatralnych uczeń w jego rodzimej uczelni. Poza tym, ten facet był jednym z założycieli zespołu Odmian Młodzież w Leningradzie. W 1956 Kolker Aleksandr Naumovich ukończył studia w instytucie i został skierowany do pracy jako inżynier w laboratorium w fabryce w Leningradzie. Jednak tam na długo. Wkrótce stał się człowiek profesjonalny kompozytor.

Alexander Kolker i jego muza i żona Maria Pakhomenko

Na początku lat sześćdziesiątych Aleksandr Naumovich był już dość dobrze znany kompozytor, popularny wśród inteligencji Leningrad. To tylko all-Unia, a później na całym świecie sława przyszła do niego przez jego żonę – Marię Leonidovna Pakhomenko. Zapoznał się z tego skromnego kobieta z niesamowitym głosem i słuch absolutny, kompozytor wpadł do niego na pierwszy rzut oka. Pomimo faktu, że młoda piosenkarka miała wielu adoratorów, odpowiedziała na uczucia Aleksandra Kolkera, który, nawiasem mówiąc, nie mieli bardzo wyrazisty wygląd. Wkrótce młodzi pobrali się. Więc nie było muzyczną sojusz że urodziła wielu pięknych i emocjonalnych piosenek.

Pomimo faktu, że kreacje Kolker później wykonywany i gwiazdy takie muzyczny firmament, Lydia Clement ( „Dzień i Noc”), Iosif Kobzon ( „nie stało zazdrość – białe”) i Muslim Magomajew ( „Proszę, nie płacz”), Najwięcej odsłon Aleksandra Naumovicha Maria śpiewała ją Pakhomenko. W roku 1964, pierwsze utwory Kolker przez małżonków zostały nagrane na płycie magazynu „horyzont”. Wśród nich są tak znane przeboje takie jak „Shakes, huśtawki …”. Od razu pochwalił parę dla całego Związku Radzieckiego.

Dwa lata później pojawił się pierwszy solowy album Marii Pahomenko zatytułowany „Songs A. Kolker”. Gdzie występowała najbardziej lubianych dzieł studentów mężem, w tym miliony adorowany piosenka „Stand dziewczyny, stojącej na uboczu.” Najbardziej znane utwory Aleksandra Kolkera, który śpiewał żonę: „Gdyby nie było w świecie miłośników”, „piękne słowa”, „Jarzębina”, „The Power of Love”, „uspokoić mój smutek”.

Współpraca z Kimom Ryzhovym

Poza Mary Pakhomenko był w twórczym losu Aleksandra Naumovicha inną ważną osobą. Jest autorem tekstów do większości utworów kompozytora – Kim Iwanowicza Ryzhov. Współpraca rozpoczęła się w późnych latach pięćdziesiątych i trwała przez całe życie. Ponadto mężczyźni związany silną przyjaźń, która nie wyblakłą z latami. To Ryzhov napisał słowa do większości hitów Kolker. Najpopularniejsze współpraca twórczy tandem – utwór „Pie in the sky”, „piękne słowa”, „miałem szczęście”, „Czy dziewczyny, stojącej na uboczu”, „Nie spiesz się”, „Nie pomylisz”, „Nocny tramwaj”, " pożegnanie z morzem „i oczywiście przeboju” Hej, Uhnem”. Ponadto Kim Iwanowicz napisał słowa do wielu musicali i jego przyjaciela.

musicale Kolker

Poza tym pisanie muzyki do poszczególnych piosenek, Aleksandr Naumovich zawsze ciągnęło w kierunku bardziej na dużą skalę prac – operetki, które są teraz modne zadzwonić musicale. Wiele z tych dzieł, muzyka do której kompozytor napisał do tej pory z powodzeniem umieścić nie tylko w Rosji, ale także na Ukrainie, w Czechach, Polsce, Bułgarii i innych krajach. Najbardziej popularne – "Truffaldino z Bergamo", "Trzech panów w łódce", "The Gadfly", "Viper". Jak zawsze aktualną trylogii „Wedding Krechinsky”, „biznes” i „Śmierć Tarelkin”.

Najpopularniejsze filmy, muzyka, dla których została napisana przez Aleksandra Kolker

Na motywach niektóre kompozytor o tej samej nazwie został nakręcony filmów. Ten "Truffaldino Bergamo" z Konstantin Raikin (głos Michaił Bojarski); „Trzech panów w łódce” Andrei Mironow, Aleksandrom Shirvindtom i Mihailom Derzhavinym; „Krechinsky Wedding” i „Śmierć Tarelkin”. Oprócz tych filmów, Alexander Kolker pisał piosenki dla innych popularnych zespołów. Jego muzyka została wykorzystana w ponad trzydziestu filmach.

Pierwszy projekt filmowy, w którym udział wzięli Aleksandr Naumovich, – film-performance „Zapoznajmy: miesiąc maj”. Dwa lata później kompozytor napisał muzykę do filmu Ili Averbaha i Igor Maslennikov „Życie Kuzyaeva Valentine”. Później współpracował z Kolker Alexander Maslennikov na inny projekt – „Jutro o trzeciej kwietnia …”. Wśród jego najbardziej znanych filmów, które składają kompozytora – „Kronika bombowiec nurkujący”, „Ostatnie dni Pompei”, „Melodia na dwa głosy” i „idealistów”. Kolker jest także autorem muzyki do filmu dokumentalnego o żonę.

Alexander Kolker: Rodzina

Aleksandr Naumovich L. i Maria byli w stanie utrzymać ich sojusz przez wiele lat. O małżonkowie często poszedł nieprzyjemnych plotek, do którego wkrótce przyzwyczaili się do niczego pana zaprzeczając i udowodnienia swojej niewinności. Nawiasem mówiąc, para miała tylko jedno dziecko – córkę Natalię. Niestety, w ostatnich latach życia Maryi Pakhomenko (zmarł w 2013) w rodzinie Kolker, nie wszystko było dobrze. Piosenkarz cierpiał na ciężką postacią choroby Alzheimera. W związku z tym, prasa drukowana szereg artykułów, w których Aleksandra Kolkera oskarżony, że bije żonę. W tym przypadku żadna z osób znających zamknąć tej pary nie potwierdził ten fakt.

Jak dla córki Natalii, potem opracował bardzo chłodne relacje z ojcem. Ona nawet wziął nazwisko matki. Po śmierci Marii Pakhomenko Nataszy aktywnie podwiesić błoto na ojca w prasie i próbuje wygrać mu jakąś nieruchomość. Chociaż sama publikacja jednocześnie trumpeting światu, że Natalia sama chora matka przeszła do przytułku. Kto w tej sytuacji prawo, a kto nie – nie jest znane. A fani Kolker i Pakhomenko pozostaje tylko cieszyć swoje produkty i spróbować odczytać mniej o życiu prywatnym gwiazd.

Ciekawostki

O życiu kompozytora i to jest bardzo ciekawe informacje, które mogą nigdy nie słyszał:

  • Przez długi czas w ZSRR Aleksandra Naumovicha niedozwolone na wycieczkę z żoną, z obawy, że będą uciekać z kraju. Ale później, zakaz został zniesiony.
  • Jego nauczyciel duchowy nazywa kompozytora Vasiliya Soloveva-szary.
  • Kolker jest autorem autobiograficznej książce „Podnieś dół nie podnieść!”.
  • Jednym z pierwszych utworów kompozytora, do słów Ryzhov, którzy śpiewali Maria Pakhomenko była „Karelia”. Dla niej był przyznany Republice Karelii tytuł „Honorowego Obywatela”.
  • Pomimo pozornej łatwości dzwonki kompozytor dźwięku, odtwarzanie ich nie jest tak proste, jak to brzmi, jak widać po prostu patrząc na notatki.

Alexander Kolker, nawiasem mówiąc, niedawno obchodził swoje 83. urodziny. I mimo wszystkich swoich problemów zdrowotnych, a także plotki, że go o to, że stara się utrzymać pozytywne nastawienie.