214 Shares 5378 views

Zdenek Zeman: włoski trener z czeskimi korzeniami

Zdenek Zeman – włoski trener piłkarski z czeskimi korzeniami. Zainteresowanie jego osobą jest fakt, że bardzo specjalista, którego kariera rozpoczęła trening w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, nigdy nie grał w piłkę nożną na poziomie zawodowym.


Zdenek Zeman: Biografia i fakty z życia

Zeman urodził się w maju 1947 roku w Pradze w rodzinie lekarza i gospodyni. Miłość do gry w milionach chłopca, jego wuj zaszczepił čestmír vycpálek, grać razem w szeregu Czechosłowacji i włoskich klubów.

W późnych latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w Pradze były operacje wojskowe. W związku z tym 21-letni Zdenek został zmuszony do emigracji do Włoch, gdzie później poślubił włoską Chiara Perricone i otrzymał swoją drugą obywatelstwo. Zeman otrzymał dyplom ISEF w medycynie sportowej we włoskim mieście Palermo.

Długotrwały coachingu Zdenek Zeman otrzymuje około dwa tuziny klubów pracy głównie we Włoszech. Poza specjalisty półwysep prowadził najlepszymi zespołami tureckiej Super Lidze, Serbii i Szwajcarii.

Coaching

Przez trzynaście lat Zdenek Zeman trenował wyłącznie włoskiego zespołu z amatorskich lig. Po tego rodzaju „rozgrzewką” młody specjalista otrzymał pierwszą pozycję w klubach Serie A – „Palermo”. Jednak tylko w roli mentora, drugiego zespołu.

Służąc jednocześnie jako trener „Eagles” Zeman, jak poprzednio, została opóźniona o rok, po którym tranzyt przez polulyubitelsky „Licata” spędził dwa bardzo silne sezon w „Foggia” i „Parma” – dwa w Serie B. z „krzyżowców” oraz włoskiego trenera wszystko zrobić dużo hałasu, pokonując sama gra preseason Madryt „Real”, a także w trakcie sezonu – wyrwanie się z kubka głównym kandydatem do tytułu Włoch – „Milan”.

Nawiasem mówiąc, „Foggia” Zdenek Zeman zwróci więcej niż jeden raz i przytrzymaj Club 5 kolejnych lat na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Tak długo, włoski z czeskimi korzeniami albo przed albo po dłuższym opóźnieniem. „Foggia” Zeman pamięta jasne, lekkomyślny, ofensywny futbol, który odgrywa młodych, nieznanych graczy do nikogo, nie tak dawno temu, na polu w Serie C. Należy zauważyć, że kocham trener 4-3-3 i wtedy praktykowane we wszystkich klubach, trenował.

Należy zauważyć, że między innymi Zeman działo się od czasu do czasu do pociągu i włoskich klubów. Tak więc, włoski specjalista pracował jako trener „Lazio” i „Napoli”, ale jest to z pewnością fani kapitału „Roma” będzie długo pamiętać, kto to Zdenek Zeman. trener zdjęcie wielokrotnie spotkał się w klubie muzeum „wilki”, choć nie wygrał z klubem kapitałowym żadnych trofeów. Ponieważ jednak, że nie wygra, a także z innych jego poleceń. Zeman wzbudził wielkie współczucie dla fanów w bardzo różnej jakości.

Coaching kariery poza Włochami

Poza półwyspu włoskiego Czech trenował "Fenerbahce", "Crvena Zvezda" i "Lugano". Natychmiast należy zauważyć, że praca poza Włochami w autokarze nie pracował, a we wszystkich trzech przypadkach nie pracował, i lata. W Turcji i Serbii i wszystko trener został zwolniony po zaledwie kilku miesięcy od jego powołania.

prasowe aktywnie pogłoski w lecie 2016 roku, że włoski specjalista zasobiralsya w rosyjskiej mistrzostw. W szczególności, przez długi czas pozostawały ważne pytanie: „Czy Zdenek Zeman będzie w” Anji „?” W końcu, pogłoski były tylko plotki, ale wkrótce został szefem outsidera trener Serie A – „Pescara”.

styl gry

Zdenek Zeman – zwolennikiem władzy ofensywny futbol. Cały jego zespół, niezależnie od rangi i obecności artystów najwyższego szczebla, wykazały jasny lekkomyślne gry dla trenera i fani dostali miłość w całych Włoszech. Trener do dziś przekonany, że jego ulubiony system taktyczny 4-3-3 jest idealnym połączeniem obronne i atakujące graczy planu.

Zeman długo i dobrze rzekomy chyba najlepszy trener wśród netopovyh włoskich zespołów. Jego „Foggia”, „Cagliari” i „Lecce” zgromadził pełne stadiony i tłum przyszedł do „Zeman zespół.”

Przez prawie pięćdziesiąt lat coachingu włoskiej mogła pochwalić dwa w serii mistrzostw B, dla każdego profesjonalisty, który zakwalifikowania się co do kategorii „top” tylko, jest znikoma. Jednak Zdenek Zeman dziś, będąc w podeszłym wieku, jest mile widziane menedżer dla większości włoskich zespołów.