884 Shares 7476 views

Jakow Gordin: biografia, zdjęcia i opinie

Jakow Gordin – znany rosyjski historyk i publicysta. Jego osiągnięcia kariery zadziwić każdego.


Biografia Gordin

Gordin Jakow Abramowicz, którego biografia jest pełna jasnych chwil, urodził się 23 grudnia 1935, w kulturalnej stolicy – Petersburga (w tym czasie – miasto Leningrad).

Jego ojciec był literaturoznawca, a matka – pisarką. Dziadek Jakub urodził się w miejscowości Rezhitsa i została uznana za udaną kupiec pierwszej gildii Pskowa. Pomimo wysokiej pozycji krewnych, wujek Jakuba był działaczem ruchu politycznego w partii komunistycznej w 1920 roku, którego członkami byli Trocki i Preobrazhensky. Wkrótce został aresztowany jako przestępcę politycznego. Wujek z innym podmiotem powiązanym, został również aresztowany za udział w lewicowej opozycji, a później strzał.

Jednak jeden z jego krewnych zajmował wysokie stanowiska w Ludowym Komisariacie Finansów z ZSRR, zajmując miejsce zastępcy i dokonując tego pola kariery.

formacja

Po szkole, Gordin Jakow wszedł Leningrad University na Wydziale Filologicznym. Mimo ich zdolności w tej dziedzinie nauki, uczelni, nigdy nie skończył.

Karierę Jakow Gordin postanowił zbudować zupełnie inne pole – falstart w dziedzinie nauk lingwistycznych dała początek zupełnie innym kierunku. Jakow absolwentem kursów technicznych i geofizycznych w Instytucie Badań Arktyki Geologii, a następnie przez pięć lat pracy w tej dziedzinie. Jakub był nawet w stanie wziąć udział w wyprawie na północy Jakucji.

Początek kariery literackiej

Dopiero w 1963 roku Jakow Gordin zaczął publikować swoje wiersze w czasopismach Leningrad. Potem zaczął pracować na publikację esejów historycznych i krytycznych i dramatów.

Jednym z pierwszych spektakli był „uzbrojony bunt” został napisany w 1964 roku. Spektakl jest o życiu, przeznaczeniu i trudności dekabrystów.

Rozwój na ścieżce literackiej

Już w 1967 roku w świetle opublikowanego play „w głowie, cesarz!”, Który został natychmiast umieszczony w Leningrad Youth Theatre.

Jakow Gordin poważnie zainteresowany w publikacjach i pisanie utworów literackich. Zainspirowany jego sukcesu w 1972 Gordina publikuje pierwszą kolekcję „przestrzeń” zwrotkę.

W 1973 roku została ona opublikowana proza Źródło Praca Dnia 14 grudnia Gordin”." Po publikacji tej książki, Jakow Gordin zaczyna się rozwijać swój talent literacki w pisaniu prac w zabytkowym tematu.

Ponieważ wybór gatunku pisząc swoje prace Gordin uznane pisarz, pracując w zabytkowym gatunku, jego książki są oparte na solidnym fundamencie historii. Ponadto, Jakow Gordin także historyczny esteta.

Pisarz w telewizji

W 2004 roku Jacob postanawia spróbować swoich sił w tworzeniu programów telewizyjnych. Zaczyna pracę w serialu dokumentalnego na kanale pojawi się „Kultura” historyczny serial telewizyjny „Nie zachwyt w walce”, który opowiada szczegółowo o znaczeniu walk szlachty w Rosji i składa się z dwunastu odcinków.

Jakow Gordin był nie tylko twórcą serialu, ale także jego liderem. Seria zakończyła się sukcesem wśród widzów, ponieważ Gordin napisał zrozumiałe dla każdego, kto ma taką głęboką wiedzę na temat nauki historycznej.

Jakow Gordin: książka pisarz

Głównym gatunkiem, jak wspomniano wcześniej, na Gordina stała historyczna fikcja. Dlatego wszystkie jego książki, taki czy inny sposób, opisuje wydarzenia historyczne z różnych epok.

Najbardziej znane dzieła, którego autorem był Jakow Gordin (pisarz) są uważane za książka o Duelist ekspozycji indywidualnej pracy Mikołaja I i historii dokumentalnego o Yermolov życia.

„Duels i Duelists: Panorama życia miasta”

Księga Jakuba Pojedynek i ich sposób życia jest o tradycji pojedynku, który okazał się wielkim sukcesem w rosyjskich kręgach arystokracji. Pisarz opowiada szczegółowo o historii ery Petersburg. Na podstawie dokumentów historycznych, Jakow Gordin dodaje ogólny obraz pojedynków, których wartość była bardzo wysoka w wiekach XVIII-XIX w Imperium Rosyjskim.

"Yermolov"

Każdy wie, że Aleksey Ermolov – bardzo tajemnicza postać historyczna, której wartość nie jest w pełni zrozumiałe i docenione. Jednakże, w oparciu o dokumenty archiwalne i wspomnienia dowodów Yakovu Gordinu był w stanie udowodnić prawdziwą wartość Yermolov w historii Rosji. Książka jest w pełni ujawnić charakter Yermolov, pokazując, ile chciał chwałę, który miał wielkich i Cezara. Ile wysiłku umieścić Yermolov dla siebie, stojąc w ich środowisku specjalnym ambicji. Jest to postać historyczna książka poświęcona jest Yakova Gordina.

„Mikołaj I, bez retuszu”

Treść książki ma dużą liczbę historycznych dokumentów, korespondencji i pamiętników, które pozwalają czytelnikowi spojrzeć na osobowości Mikołaja ze wszystkich stron. Fragmenty wspomnień innych ważnych postaci w historii imperium rosyjskiego można zmienić widok jednego z władców, ujawniając swoją prawdziwą naturę i myśli, które były w istocie cesarz.

Inne książki tego autora: klasyczne poetów w historii Rosji

Jakow Gordin, są tam książki, w której on sam dodaje rosyjską historię i pracę niektórych poetów razem, wyciąganie wniosków, które mają również silną podstawę historyczną. Książki te składają się, w większym stopniu z literaturoznawstwa, esejów i eseista. Wszystkich prac dwóch tego rodzaju pracy można wyróżnić Gordin – książki w dwóch tomach „Puszkina. Brodsky. Imperium i los „i” Rycerz i śmierć, czy życie jako projekt. "

„Puszkin. Brodsky. Imperium i los "

Pierwszy tom „dramat wielkiego kraju” stale odnosi się do życia i twórczości Puszkina, które ten czy inny sposób, wpłynęły na bieg historii. Kluczem w pierwszej książki jest fakt, że dzieło Puszkina, że „wyglądał w przyszłości przez wieki”. Podczas życia Aleksandra opisane wydarzenia i problemy, które były istotne w jego czasach, tylko nieznacznie wpływa na przyszłość temacie. Jednak wolność miłujących poezję poety objęta jeszcze większą pilność po prawie sto lat po napisaniu pierwszych prac.

Puszkin pisał o ile Rosjanie nie mają wystarczająco dużo swobody w życiu, a jego prace są stale cytowane przez ludzi od rewolucji październikowej do samego momentu regulacji. znaków Fate produkt Gordin nierozerwalnie związana z całego Imperium.

Drugi tom „Ci, którzy są po drugiej stronie rzeki” już opowiada o życiu ważnych postaci XX wieku – Joseph Brodsky, Jurij Davydov i Nathan Eidelman. Każdy z tych znanych ludzi w ich własnym rozwoju i postrzegania upadku Imperium Rosyjskiego, ale każdy miał ścisły związek z osobą Aleksandra Sergeevicha Puszkina. Książka opowiada historię, jak każda postać rozumienia losy tego wspaniałego państwa jako Imperium Rosyjskiego.

„Rycerz i śmierć, czy życie jako projekt”

Książka opowiada o życiu Iosifa Brodskogo dla wszystkich trudności, jakie musiał znosić tak aby wreszcie żyć w pokoju. Książka opowiada o tych wszystkich strasznych wydarzeń, które wystąpiły z aresztu Brodskiego, po badaniu, a następnie link. Narracja zaczyna się od osobistej znajomości Iosifa Brodskogo i Yakova Gordina. Należy zauważyć, że książka ta została zatwierdzona przez Józefa, a następnie opublikowany w 1989 roku.