264 Shares 6484 views

Daniel Goleman – autor teorii inteligencji emocjonalnej

Daniel Goleman – znany psycholog, pisarz i dziennikarz, który wprowadził pojęcie takie jak „inteligencji emocjonalnej”, dzięki któremu stał się sławny. Kim on jest? Jakie sukcesy osiągnięte w życiu? Jakie są główne idee? Dowiesz się o tym w tym artykule, a można przeczytać o tym, co Daniel Goleman jest autorem książek, które zyskały popularność na całym świecie.


Kto to jest?

Daniel Goleman urodził się 7 marca 1946 w Stockton, Kalifornia, Stany Zjednoczone. Najpierw skończył Community College, a następnie uzyskał doktorat w słynnym Uniwersytecie Harvarda. Po tym, Goleman przeszedł intensywne szkolenia w Indiach. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, zaczął swoją pracę w dziedzinie psychologii, a od dwudziestu lat pisze artykuły do publikacji słynnego „New York Times”, koncentrując się na tematy psychologiczne, a także nauka o ludzkim mózgu. W trakcie swojej kariery napisała ponad dwadzieścia różnych książek, niektóre z nich stały się bestsellerami i obecnie wiodące podręczniki w swoich dziedzinach. Edukacja w Indiach pozostawiła swój ślad na pracy profesora – wiele z jego pomysłów sprowadzają się do konieczności medytacji i zwracając uwagę na to, co dzieje się wokół. Goleman uważa, że ludzka inteligencja jest ograniczona przez fakt, że nie zauważy, a jednocześnie robił zawiadomienie nie może, że nie będzie mógł stać się bardziej inteligentny. Pisał o tym w wielu swoich książkach, ale największą popularność zyskał projekt „Inteligencja emocjonalna”.

"Focus"

Pierwsza książka, która zyskała sporą popularność, a autor, który był Daniel Goleman – „Focus. Osobiste uwagi, roztargnienie i powodzenie w życiu. " W tej książce, autor proponuje, aby skupić się na źródła, które w większości przypadków pozostaje niezauważone i zostaną utracone. Wszyscy mówią o czasie możliwości i innych zasobów, które są ważne dla wysokiej wydajności i wielkiego postępu. Ale zapomnieć o wszystkie uwagi, które jest prawdziwym tajny klucz do udanej operacji i maksymalnej samorealizacji. Goleman uważa zjawisko uwagi pod różnymi kątami, pokazując, że ludzie nie są zorientowane na próżno na niego, ponieważ jest to bardzo ważny aspekt osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie. Głównym tematem tej książki jest to, że koncentruje współczesnym świecie jest niezbędna, gdyż teraz pojawia się coraz więcej czynników rozpraszających, które uniemożliwiają ludziom osiągnąć sukces, i tylko zwiększona ostrość na konkretny cel może dać niezbędną wynik.

„Inteligencja emocjonalna”

Cóż, nadszedł czas, aby mówić o najważniejszej książki, która przyniosła światową sławę pisarza. To on wprowadził pojęcie samego EQ, czyli „inteligencja emocjonalna”. Daniel Goleman porównuje tę liczbę z IQ i uważa, że jest to nawet ważniejsze niż sam intelekt. Liczne przykłady Goleman wykazał, że osoby z wysokim „IQ” nie zawsze się uda, podczas gdy te o niskim indeksie często staje się biznesmenem. Cała materia jest w inteligencji emocjonalnej – Ta opcja pomaga osobie, aby odnieść sukces w dzisiejszym społeczeństwie. Co jest istotą tej koncepcji? To o niej i mówi książkę „Inteligencja emocjonalna”.

Daniel Goleman opisuje dość szczegółowo, co stan emocjonalny osoby, jego rodzina bezpiecznie, wysokiej jakości relacje osobiste i szczęścia w życiu osobistym wpływa na jego sukces w pracy. Jeśli dana osoba jest inteligentna, ale nieszczęśliwy, wtedy nie będzie wyższy IQ, ale niska EQ, jego szanse na sukces są czasami mniej niż człowieka, którego współczynniki są umieszczone naprzeciwko.

„Inteligencja emocjonalna w pracy”

Książka ta jest uzupełnieniem poprzedniego – rozszerza i rozwija teorię EQ, koncentrując się na znaczeniu, że liczba ta jest dla przeciętnego człowieka w miejscu pracy. W jaki sposób można mierzyć wskaźnikiem ich inteligencji emocjonalnej? Wszystko to wiesz, jeśli czytasz to dzieło tego wspaniałego pisarza.

„Różnorodność medytacyjnego doświadczenia”

Co jeszcze pisałem Daniel Goleman książkę? Jak wspomniano wcześniej, w swojej długiej karierze był autorem ponad dwudziestu dzieł, wśród których najwybitniejszy jest opisany poprzednio „Focus” i „Inteligencja emocjonalna”. Istnieje jednak inny produkt, dla którego na pewno warto zobaczyć. Jeśli jesteś zainteresowany w medytacji, to powinieneś przeczytać tę pracę. Goleman spędził dużo czasu w Indiach, jest ekspertem od buddyzmu, a przez wiele lat studiował różne techniki medytacyjne z różnych krajów, które są zebrane w tej książce. Więc jeśli jesteś zainteresowany w zmienionym stanie świadomości, ta książka z pewnością cię do szczegółowej lektury. wiele przydatnych informacji, które zbierają.