340 Shares 2638 views

Jak mieszać koktajl „Black Russian”

W świecie Rosja jest związana nie tylko z tradycyjnego misia i wódki, ale też z kilkoma koktajle, tytuł, który znajdą Państwo odnośniki do naszego kraju. Ten alkoholowe mieszanki „Black Russian” i jego starszy brat, „White Russian”, które są obecne w menu większości restauracji i barów z Singapuru do Los Angeles. Zaskakujące jest to, że mimo podobnej nazwy koktajlu nie został wynaleziony w Rosji, a … w Belgii! Historia mówi nam, że w 1949 roku, w Brukseli, w barze w hotelu Metropol, miejscowy barman miesza się go na cześć amerykańskiego ambasadora Luksemburg Perle Area (Perle Mesta). A „czarny” to się nazywa, ponieważ różni się od jego białej towarzysz braku jednego ze składników. Klasyczny przepis nie jest dodawany do kremu, wszystko inne było to samo.


Aperitif lub didzhestiv?

Tradycyjnie, koktajl „Black Russian” odnosi się do trawienie, czyli napoje, które są obsługiwane przez koniec uczty. Zwykle serwowane jest alkohol po posiłku, charakteryzującej się dużym zamku niż jego przeciwieństwo – aperitif, które oferują gościom przed głównym daniem, zwłaszcza dla rozpalenia apetyt. Likiery dyskontować przekąskę, na przykład krakersy, ser, oliwki, i tak dalej. Aby wypróbować doskonały koktajl „Black Russian”, którego receptura została przedstawiona poniżej, nie trzeba iść do baru lub restauracji. Można go łatwo zrobić w domu.

Przygotowanie i skład koktajlu „Black Russian”

Aby zmieszać ten koktajl, trzeba wódki i likier kawowy. Zazwyczaj barmani wybrać "Kahlua" (Kahlua) lub "Godiva" (Godiva jest) – to najbardziej znane marki, ale jeśli masz bar domu ma "Tia Maria" (Tia Maria), "Kammer" (Kamora) lub „Starbucks Coffee Likier „(Starbucks Coffee Likier), nie krępuj się przyjąć jedną z nich. napój przepis brzmi następująco:

  • 60 g wódki;
  • 30 g roztworu kawy.

W celu dokonania koktajl „Black Russian”, oba składniki wstrząsnąć w shakerze przez około 30 sekund, a następnie wlewa się do pół-wypełnione lodem krótkim szkła, który jest profesjonalnym barmani zwane „Rocks”. Łatwiejsze, niż można sobie wyobrazić – koktajl gotowy! Jest to szczególnie prawdopodobne, aby odwołać się do fanów małego słodkich napojów alkoholowych. To pokazuje ilość składników na porcję, ale jeśli chcesz bardziej słodkie lub, na przykład, silniejszy – łatwo zmieniać ilość wódki i likieru. Mieszanina ta jest szczególnie popularne wśród kobiet, ale należy zachować ostrożność – to dość dużo kalorii.

Jak inaczej można mieszać koktajl „Black Russian”

Jeśli jesteś zmęczony monotonią, lub chcesz zaskoczyć wymagających gości, można tworzyć różne wariacje koktajlowe, stosując podstawową recepturę. Wiele sklepów sprzedawane wódka smakowa, więc dlaczego nie zamiast zwykłego dodatku, na przykład, wanilii (lub użyć bardzo mało waniliowy w proszku)? Lub do podstawowego składu powitalny „Coca-Cola”, koktajl zaświeci pęcherzyków. Dla odmiany, można użyć różnych kawowego likieru lub wziąć udział składników 50 do 50. Postaraj się umieścić na szczycie niewielkiego kulka lodów czekoladowych – to zagwarantowane w celu poprawy wyglądu i smaku napoju i bardzo przyjemny pań. Przynieś swój przepis do perfekcji!