288 Shares 2455 views

Teatru "Globe". Nowosybirsk teatr młodzieży akademickiej „Globus”

„Globe”, jeden z najstarszych teatrów w Nowosybirsku, została założona w 1930 roku. W całej swojej historii zmienił jego nazwę, kierownictwo, poszerzając repertuar, przeniesiony na nowy adres. Obecnie mieści się w budynku, wykonane w niezwykłym stylu. Co ciekawe teatru „Globe” (Nowosybirsk)?

Najlepsza jakość

Jego pełna nazwa – Akademicki Teatr Młodzieży. Przez prawie sto lat instytucja utworzona swój repertuar, który w ostatnich latach został zmodyfikowany nieco, jak to możliwe poprzez zakup orientację różnych gatunków. Dzisiaj, w różnych przedstawieniach teatralnych wystawiano w każdym sezonie. Rocznie firma aktualizowana o nowe osoby, tubylców instytucji teatralnych. Wielu mieszkańców uznała, że teatr „Globe” (Nowosybirsk) – jeden z ulubionych i najczęściej odwiedzanych w mieście.

Historii

Od 1930 roku, kiedy to został założony, przedstawienia teatralne nie widział dyrektor szkoły. Tu doskonalił umiejętności wielu wybitnych osobistości kultury. Po pierwsze, „Globe” mieściła się w Domu Lenina, dał później pod Państwowej Filharmonii. Od 1984 roku otrzymał stały adres – ulica Kamenský, 1. Szczególną cechą budynku jest jego nietypowy kształt – Teatr „Globe” jest przeznaczony dla łodzi żaglowej.

Pierwsza gra była gra „Timoshkin moje”. Początkowo firma składała się z aktorami teatru młodego widza „zrzucane” z Leningradu. W pierwszym sezonie repertuar obejmuje klasyczne dramaty, m.in. „Królowej Śniegu”, przeznaczonych dla widowni dziecięcej. Okres II wojny światowej nie była stroną – nazwany wśród obywateli teatralne dla młodzieży, „Globus” koncertował szpitali, aby utrzymać morale żołnierzy i tych, którzy pozostali w tyle. W tym czasie, to stworzył repertuar teatralny zachowaną w latach powojennych.

Przez pół wieku trupy ciągle się zmienia. Teatr „Globus” był miejscem pracy takimi reżyserami jak Lev Belov i Władimir Kuzmin. Chcieli, aby rozwinąć program, dużo eksperymentuje, umieścić „Minor” i „Młoda Gwardia”. Od końca lat 60. kierownictwo teatru objął Ninę Nikulkova, zasłużony Pracownik Kultury. Dzięki niej, teatr przeniósł się do nowego adresu. Nikulkova osobiście udał się do Ministerstwa do „knock out” konstrukcję budynku.

Bliżej do światowych standardów

Wraz z pojawieniem się nowego dyrektora artystycznego, kompozytora Grzegorza Gobernik, teatr był wypełniony estetyki muzycznej, znamienny tym, że każdy występ skierowany jako święto. Nie tylko sztuka, ale także komponent techniczny został opracowany: nastąpił zwrot, zmienić wnętrze, wymiana miejsc na widowni.

„Globus” Zmiana nazwy teatru odbyło się w 1993 roku. Został on oznaczony przez fakt, że program przeszedł poza radzieckich klasyków. Jak wiecie geograficznego, reprezentuje całą kulę ziemską, repertuar teatru było rozległe i zróżnicowane. Jest on oparty na uznanych światowych twórców teatralnych, które były ujęte widzowie nie widzieli wcześniej. Teatr Młodzieży został przemianowany w sześć lat akademickich.

Bogate życie teatru

Prawie każdy sezon, nowi dyrektorzy są zaproszeni, tworząc w ten sposób pokolenie reżyserów. Repertuar teatru „Globe” zawiera występy różnych kierunkach – melodramat, masek, komedia, serialu, psychologicznych i filozoficznych kawałki, noszących charakter intelektualny. Szczególną uwagę należy zwrócić na jeszcze występy dziecięcych, opartych głównie na klasycznej baśni.

Pod koniec 2014 roku twórczy trupa składa się z czterdziestu pięciu aktorów, stale zaangażowane w repertuarze. Do tej liczby należy dodać dyrektora, głowy wokalnego i tanecznego studio. Aktorzy Teatru „Globus” – ludzie, którzy pracowali przez wiele lat na scenie. W ciągu trzynastu z nich posiada tytuł zaszczycony artysty. Ostatnio utworzone stażysta studio, które mogą wejść do absolwentów Instytutu Teatralnego. Należą one do kategorii młodych aktorów teatralnych biorących udział w przedstawieniach.

Kreatywny zespół zaangażowany w rosyjskich festiwali i podobnych imprezach odbywających się w innych krajach. Ponadto, teatru „Globe”, często idzie na wycieczkę w różnych regionach Rosji.

Kilka ciekawych faktów o teatrze

Czytelnicy będą zainteresowani, aby wiedzieć, że:

  • Dzisiaj „Globus” składa się z dwóch scenach – dużych i małych, przeznaczonych dla 500 i 118 mandatów, odpowiednio;
  • każdy głośno teatr premiera – ważnym wydarzeniem dla całego miasta;
  • rok idzie zwykle 8-9 nowe produkcje;
  • dla pełnego sezonu łączna liczba ponad 45 spektakli, wszystkie z nich bez przerwy są zarówno teatrach.

Teatru „Globe” w Londynie

Jak wiecie, o tej samej nazwie znajduje się teatr, nie tylko w naszym kraju. W przeciwieństwie do rosyjskiego „Globe”, teatr angielski tworzą znacznie wcześniej.

Pierwsza wzmianka o niej pojawia się w 1599 roku. Następnie osobiste fundusze lokalnej trupy artystów Lords (należał do Uilyam Shekspir), została założona w Londynie, „Globe”. Budynek został zniszczony przez pożar, który wybuchł w 1613 roku. Rok później teatr odbudowano. W tym czasie przeniósł się do Szekspira Stratford, ale „Globes” zrealizował kilka jego sztuk. Do dnia dzisiejszego budynek został zachowany.

New Era – nowa kultura

Amerykański reżyser Sam Uenameyker był pierwszym, który wiał na potrzebę przywrócenia teatru i, zachowując oryginalną nazwę. Jego budowa została uwzględniona w tak zwanym „elżbietańskiej planu”, według którego odbudowa została przeprowadzona szczególnie ważnych obiektów dziedzictwa kulturowego. W 1997 roku „Globe” został otwarty. Od tego czasu, a jeszcze dzisiaj, to biegnie sezon teatralny, który trwa od maja do października.

Teatru „Globe” w Londynie – niezwykle piękny budynek architektoniczny. Ma scenę, która rozciąga się do przodu w postaci okrągłego dziedzińca. Ze spadzistym rzędów siedzeń wokół niego. Powinien on być umieszczony stojące bilety pokój, który kosztować od £ 5. Głównym etapem jest zamkniętym dachu. W sezonie zimowym teatralnej otwiera wycieczki przyjmujących turystów z całego świata.

Prototyp londyńskim „Globe” zainspirowało wielu krajach zbudować identyczny wygląd teatru. Należą do nich Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy.