769 Shares 4675 views

Rodzaje teatrów. Rodzaje i gatunki sztuki teatralnej

Pierwszy teatralny ustawić raz na ulicy. Zasadniczo, prezentacja zorganizowana wędrujące wykonawców. Mogliby śpiewać, tańczyć, umieścić na różnych kostiumach przedstawiających zwierzęta. Każdy zrobił to, co potrafi najlepiej. Nowa forma sztuki stopniowo rozwijane, aktorzy doskonalić swoje umiejętności.


Pierwszy teatr w świecie

Słowo „teatr” w języku greckim oznacza miejsce dla spektakli i samego spektaklu. Pierwsza taka instytucja kultury, podobno pochodzi z Grecji. Miało to miejsce w V wpne-IV. e. Epoka ta nazywana była „klasyczny”. Sztuki klasycznej charakteryzuje harmonii i równowagi wszystkich elementów i części składowych. Starożytny grecki teatr pojawił się dzięki kultowi różnych bogów.

Dionizosa Teatr – to najstarszy budynek teatru. Bóg wina, roślinności i natury jest bardzo czczony przez starożytnych Greków. Dionizos poświęcony ceremonie kultowe, które stopniowo wyrósł na prawdziwego tragedii i komedii. Uroczystości pogrzebowe przekształcony w rzeczywiste działania teatralne. Konstrukcja była otwarta przestrzeń powietrzna. Widzowie początkowo umieszczone na drewnianych krzeseł. sztuka dramatyczna jest tak czczony w starożytnej Grecji, że biedni obywatele Moc dać pieniądze do występów. Nie wolno było oglądać spektakle mężatki.

Pierwsza świątynia sztuki miał trzy główne części:

 • orhestru – okazało się, tancerzy i chór;
 • audytorium – znajduje się około orhestry;
 • budynek Skene, gdzie pokoje były dla artystów.

Kurtyny i znane sceny nie było, a wszystkie role kobiece grali mężczyźni. Aktorzy na jeden grasz kilka razy zmienił rolę, więc musiał odwołać się tańczyć i śpiewać. Spójrz aktorów zmieniać za pomocą maski. Obok struktury była świątynia Dionizosa.

Antyczny Teatr podwaliny i istotę nowoczesnej. Najbliższy według gatunku można nazwać teatr dramat. Z biegiem czasu, wiele różnych gatunków.

gatunki teatralne

Gatunki teatralne w dzisiejszym świecie są tak zróżnicowane. Ta sztuka syntetyzuje literaturę, muzykę, choreografię, śpiew, sztuki wizualne. Wyrażają one wiele emocji i sytuacji. Ludzkość stale się rozwija. W związku z tym, istnieje wiele różnych gatunków. Zależą one od kraju, w którym pochodzą od rozwoju kulturalnego społeczeństwa, od nastroju publiczności i ich potrzeb.

Oto niektóre rodzaje gatunków: dramat, komedie, monodram, wodewilu, ekstrawagancję, parodia, mim, farsy, moralności, pasterskie, muzycznej tragi-komedia, romans i inne.

Gatunki sztuki teatralnej nie mogą konkurować ze sobą. Są ciekawe na swój sposób. Widzowie, którzy kochają operę, z nie mniejszą przyjemność odwiedzić Teatr Komedia.

Najbardziej popularne rodzaje gatunków teatralnych – to dramat, komedia, tragikomedia, muzyczna parodia i farsa.

Dramat widać zarówno tragiczne i komiczne momenty. To jest zawsze bardzo interesujące obserwować pracę aktorów. Rola taki gatunek trudne i łatwe do zaangażowania widza w empatii i analizy.

Komediowe występy są głównym celem – aby wywołać śmiech wśród publiczności. Ośmieszanie tych lub innych sytuacjach, aktorzy mają również wspaniałą okazję. Po tym wszystkim, widz musi im wierzyć! role komediowe grać tak ciężko, jak dramatyczna. Element satyra jednocześnie sprawia, że łatwiej zobaczyć spektakl.

Tragedia jest zawsze związane z sytuacją konfliktu, o którym mówi oświadczenie. Ten gatunek był jednym z pierwszych pojawił się w starożytnej Grecji. A także komedii.

Musical ma dużo fanów. To jest zawsze żywa akcja z tańców, piosenek, ciekawej fabuły i humoru. Drugi tytuł w tym gatunku – komedia muzyczna. On pojawił się w Stanach Zjednoczonych pod koniec 19 wieku.

gatunek

Rodzaje teatry są bezpośrednio związane z gatunkami, które są reprezentowane w nich. Chociaż wyrażają nie tyle gatunek jako formę działania. Oto niektóre z nich:

 • Opera;
 • dramat;
 • Teatr Lalek;
 • teatr absurdu ;
 • dzieci;
 • autor;
 • jedno-man show ;
 • Teatru światła;
 • komedia muzyczna;
 • Teatr satyra;
 • poezja, teatr;
 • Teatr Tańca;
 • odmiana;
 • Teatr robota;
 • balet;
 • zwierzęta teatr;
 • Teatr niepełnosprawnych;
 • gruntów;
 • cień teatru;
 • Teatr Pantomimy;
 • utwory teatralne;
 • ulica.

Teatr Opery i Baletu

Opera i balet pojawił się we Włoszech w okresie renesansu. Pierwsza opera pojawiła się w Wenecji w 1637 roku. Balet powstał jako odrębny gatunek teatralny we Francji, przeliczone z tańcem w sądach. Bardzo często, te rodzaje teatrów połączone są w jednym miejscu.

Opera i balet towarzyszy orkiestra symfoniczna. Muzyka stała się integralną częścią tych produkcjach. To oddaje nastrój, atmosfera, co dzieje się na scenie, i podkreśla, występy aktorów. Opera pracy i emocji głos śpiewaków, tancerzy i wszyscy przechodzą przez ruch. Teatr Opery i Baletu – jest zawsze piękna instytucja teatralna. Są one ułożone w najbogatszych budynków miejskich z unikalną architekturą. Luksusowe meble, piękne zasłony, duża orkiestra pit – tak wygląda od wewnątrz.

teatr dramat

Tutaj głównym miejscem jest podana do aktorów i reżysera. Tworzą znaki znaki, reinkarnacji w niezbędnych obrazów. Dyrektor przekazuje swoją wizję i prowadzi zespół. teatr dramat zwany „doświadczenia”. K. S. Stanisławski napisał swoją pracę, studiując dzieła dramatyczne aktorów. Teatry dramatyczne nie umieścić tylko dramaty – gra ze złożonymi działek. Teatr Dramatyczny zawiera w swoim repertuarze komedie, musicale i inne występy muzyczne. Wszystkie produkcje są oparte wyłącznie na literaturze dramatycznej.

Teatr dla wszystkich smaków

Teatr Muzyczny – miejsce, w którym można obejrzeć którykolwiek teatralnych. To umieścić opery, komedia, operetki, musicale i wszystkie te oświadczenia, w którym znajduje się dużo muzyki. Oto artyści chóru i baletu, muzyków i aktorów działa. teatr muzyczny łączy operę, balet, teatr, operetka. Każdy rodzaj sztuki teatralnej, związany z popu czy muzyki klasycznej, znajdą swoich fanów w teatrze.

przedstawienie kukiełkowe

Jest to szczególne miejsce. Gdzie można zanurzyć się w świat dzieciństwa i radości. Prześwit jest zawsze kolorowe, przyciągające uwagę najmłodszych widzów. Teatr lalek jest często pierwszym teatr, w którym znajdują się dzieci. I od tego, jakie wrażenie to zrobić na niewyszukany widza, to zależy od przyszłej postawy dziecko do teatru. Różnorodność spektakli teatralnych opartych na wykorzystaniu różnych rodzajów lalek.

Ostatnio aktor-lalkarzy nie zasłaniać ekranu i interakcji z lalki na scenie. Ten pomysł należy do słynnego S. V. Obraztsovu. Nosił rękawiczkę na pacynka nazwie Tyapa i pięknie granych miniatur scen, grając rolę ojca.

Początki tego rodzaju teatru są daleko w starożytnej Grecji. Tworzenie lalek dla ceremonii, ludzie nie wiedzieli, że będzie rosnąć w prawdziwą sztuką. Teatr Lalek – jest nie tylko wprowadzenie do sztuki, ale metoda terapii psychologicznej dla dzieci.

Teatr komedia

Łączy aktorów, którzy mogą śpiewać i tańczyć. Powinny one być łatwo przyzwyczaić się do komediowych znaków i nie bój się być zabawny. Bardzo często można zobaczyć „Teatry dramatu i komedii”, „Teatr Komedii Muzycznej”. Łączenie wielu gatunków w jednym teatrze nie zatrzymać, aby utrzymać jej kolor. Repertuar może zawierać operetkę, satyryczne komedie, musicale, dramaty, spektakle muzyczne dla dzieci. W komedii ludzie teatru iść z przyjemnością. Sala jest zawsze pełne.

teatrzyk rewiowy

Dołączyłem rodzaje teatrów niedawno. I natychmiast zakochał się w publiczność. Pierwszy etap teatru pojawił się w połowie ubiegłego wieku. Stały się one teatr w Leningradzie, który został otwarty w 1939 roku. W 2002 roku został nazwany „Variety Teatr im. A. I. Raykina ". Artyści to nowoczesne śpiewaków, tancerzy, prezenterów. Artyści – gwiazdy show-biznesu, tancerzy i artystów, ponieważ są one teraz nazywa.

Na scenie teatru jest często wykonywane recitale, koncerty dedykowane do niektórych pamiętnych dat produkcje Play współczesnych autorów. Tu spędzają Humorysta koncertów, sztuk teatralnych, komiksy, stawiając na dziełach klasycznych. Takie występy mogą oferować teatru muzycznego.

Teatr satyra

Bardzo podobnie jak publiczność! Od momentu wprowadzenia wyświetla na życie obywateli, pokazując wszystkie wady i wyśmiewał je. Aktorzy zawsze znać osobiście, są one doskonale wykonywane komiczne role, nie tylko na scenie, ale także w filmach. Teatry satyra zawsze były w czołówce tych, którzy nie wolno było umieścić te lub inne produkcje. Spowodowane to było cenzury. Wyśmiewania negatywne aspekty ludzkiego zachowania, często można przekroczyć granicę dopuszczalności. Zakazy tylko przyciąga jeszcze więcej widzów. Wielcy aktorzy teatru satyry, które są dobrze znane: AA Mironow Olga Arosiewa, Spartak Miszulin Michael Derzhavin Nina Kornienko i Aleksander Shirvindt. Dzięki tym ludziom satyra teatr był kochany przez publiczność.

Z biegiem czasu, istnieją rodzaje teatrów, które są albo dawno zapomniane lub nie istnieje nic, że nie przypominają.

nowe trendy

Nowe typy świątyń sztuki zaskoczyć najbardziej wyrafinowaną publiczność. Nie tak dawno temu w Polsce ma swoje pierwsze roboty teatralne. Jest grany przez aktorów robota, które przekazują swoje emocje oczy i gesty. Przedstawienia są obliczane do widowni dziecięcej, ale menedżerowie projektów zamierza stale rozszerzać repertuar.

teatr letni znajdują się na ulicy. Stało się już tradycją. W tym roku wiele festiwali odbywa się w otwartym terenie. Tuż obok teatrów wybudowano małą scenę, na której można w pełni działać na luz. Nawet śpiewacy Opery i Baletu już wykracza poza teatru, aby przyciągnąć jak najwięcej widzów, jak to możliwe.