533 Shares 7588 views

Dzień Literatury i Kultury Słowiańskiej: Historia

W historii każdego narodu tam epokowe kamienie milowe, że czerwona linia oddzielające czas, symbolizujące zmianę i aktualizację. Przede wszystkim jest to związane z narodowości, które przez wiele wieków było powyżej polityka i bogactwo. Oczywiście, przez długi czas, duchowość i nauka idą w parze, zaangażowany w edukację, ochronę wartości i informacji historycznych. Dlatego wielu wybitnych średniowiecza okazał duchownych. Są otwarci, zapoznać się ze wszystkimi naukami, znał język i geografii, widziana z przodu najwyższe cele moralnych i edukacyjnych. Osoby te, aby zmienić bieg historii i który stworzył bezprecedensowy wkład – na wagę złota. Dlatego na ich cześć nadal organizowane uroczystości i żywy przykład tego – święto „Dzień Pisania i Kultury Słowiańskiej”.

prehistoria

To święto pochodzi w pamięci dwóch braci, którzy są powołani Tesaloniki. Cyryl I Mefody było Bizancjum, pełną nazwę miasta – miejsce urodzenia – Saloniki. Pochodzili z rodziny szlacheckiej, a doskonale opanowane grecki. Niektóre kroniki wskazują, że w tym obszarze zostały rozdzielone i lokalny dialekt, należący do słowiańskiego, jednak dokumentacja istnienia drugiego języka ojczystego braci znajdując. Wielu historyków przypisuje ich pochodzenia bułgarskiego, odnosząc się do wielu źródeł, ale możliwe jest, że Grecy byli z urodzenia. Przed ślubami Konstantyn Cyryl nosił nazwę. Metodego był najstarszym wśród braci w rodzinie i pierwszy wycofał się do klasztoru. Konstantyn otrzymał znakomite wykształcenie, zasługują na cześć i szacunek w środowisku naukowym. Po serii wydarzeń, udał się do swego brata w klasztorze wraz z jego uczniów i współpracowników. To właśnie tam rozpoczął szeroko zakrojone prace, chwalił je.

Dziedzictwo braci

Historia festiwalu słowiańskiego języka pisanego sięga wydarzeń z 9. wieku pne. e. Począwszy od Cyril śluby w klasztorze, rozpoczęto prace nad rozwojem cyrylicy. Więc teraz jest określany jako jeden z pierwszych alfabetów scs. Podstawowym jego nazwa – „głagolicy”. Uważa się, że pomysł jego stworzenia powstała w roku 856. Impulsem do ich wynalazku była praca misyjna i głoszenie chrześcijaństwa. Zestaw władców i duchownych leczonych w tych dniach w Konstantynopolu, z prośbą, aby zapewnić im modlitwy i pieśni w języku ojczystym. System głagolicy dozwolone Cyryla i Metodego tłumaczone wiele książek na temat Church języka słowiańskiego, a tym samym otworzyć drogę do chrześcijaństwa na Wschodzie.

kanony religijne

Ale w ramach historii obchodów Słowiańskiej Literatury i Kultury nie jest związany tylko z alfabetu, ale również z życiem braci Cyryla i Metodego. zostali kanonizowani jako świętych i czczony na Wschodzie i na Zachodzie. Warto zauważyć, że w porządku kościelnego ich nazw – Metodego, a następnie Kirill. Może to mówi o wyższej randze starszego brata, który obchodzony jest oddzielnie, pomimo ważniejszych wkładów badawczych brata. Na ikony są zawsze pokazane razem, święci zostały ujęte w późnym wieku 9.

Początki festiwalu

Oceniając pracę braci, Bułgarów, którzy byli najbliżej Słowian, postanowiliśmy uczcić to wydarzenie. Już od 11 wieku, jak donosi niektórych źródeł, był kościół oficjalna data obchodów. Termin został ustalony na 11 maja. Przez wieki był to dzień pamięci świętych, a później, w okresie rozkwitu nauki i edukacji, impreza zamieniła się w obchody słowiańskiej literatury. Było bułgarskie ludzi był inicjatorem obchodów i kustosz tej tradycji. Ludzie dumni z Cyryla i Metodego, jak Oświecenia, darivshimi słowiańskich światu okazję do samostanowienia i niepodległości narodowej, w tym linii kościelnej. Termin ten stał się centralnym kulturowym i duchowym życiu narodów bałkańskich.

19th century

Wiele się zmieniło w końcu 18 – początku 19 wieku: zmiany wartości, postaw, wczesnego rozwoju. To właśnie w tym okresie obchodów Literatura słowiańska dostał nowe życie. Uruchom ponownie rozpoczął się w Bułgarii, gdzie masowe obchody odbyły się w 1857 roku. Nie chcąc być gorszym od kolegów Słowian i pamiętając jakiś impuls do rozwoju językoznawstwa, literatury i nauki dał rozwój alfabetu, państwo rosyjskie organizuje również uroczystości, ale w 1863 r. Na tronie w tym czasie był Aleksander ||, i pytanie na porządku dziennym – w polskim powstaniu. Jednak w tym roku wydał dekret w sprawie obchodów pamięci dniu Cyryla i Metodego, 11 maja (stary styl), data została wybrana przez Świętego Synodu. W 1863 roku miało to miejsce obchody Tysiąclecia rocznicy przewidywaną datą powstania alfabetu słowiańskiego.

Okres od zapomnienia

Pomimo szacunku dla świętego równy apostołom i ocenę ich wkładu w postaci przekładów książek religijnych, pamiętnej daty, wpisanego w kalendarz stanie przez długi czas wydawało się zapomnieć. To może być związane z rozwojem ruchu rewolucyjnego, zamachu stanu, zaprzeczając kanony kościelne i wojen, grzmot przetoczyły Eurazji. Po raz kolejny święto literatury słowiańskiej w Rosji została reaktywowana w 1985 roku. Zdarzenie to miało miejsce w Murmańsku, dzięki pisarzowi, wielokrotnie wyróżniony Nagrodą Państwową – Maslov Vitaly Semenovich. To właśnie on stał się aktywny w odrodzeniu zainteresowania tym festiwalu, również z jego inicjatywy był pomnik Cyryla i Metodego w Murmańsku. Interes publiczny podgrzewany, wychował się w tradycji, która od dawna zalegalizowane.

Święto Narodowe

Oficjalne obchody przyjęcia porządku Cyryla i Metodego przypada na 30 stycznia 1991 roku. Decyzja została podjęta przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jest to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju święto państwowe-religijne. Data wybrano 24 maja, 11 maja analogu w kalendarzu gregoriańskim. Odtąd uroczystość odbyła się w jednym z miast, a więc w okresie od 1991 do 2000, epicentrum zdarzenia była Moskwa, Władimir, Biełgorod, Kostroma, Orel, Jarosław, Psków, Riazań. Później zostały wykorzystane i bardziej oddalonych od stolicy – Nowosybirsk, Chanty-Mansyjsku. Od 2010 roku dekret centrum Prezydent D. A. Medvedeva wydarzeń kulturalnych i religijnych zaplanowane Moskwa.

uroczystości religijne

Święto historii literatury i kultury słowiańskiej zakłada wydarzenia pw świętych Cyryla i Metodego. Co do zasady, najważniejszym miejscem w chwilach ważnych wydarzeń duchowych stał Katedra Chrystusa Zbawiciela, który prowadzi obsługę, patriarcha Moskwy i Wszechrusi. Tradycyjne uroczystości wiążą rano Boską Liturgię. Później patriarcha przemówieniu, odnosząc się do zgromadzenia, co duchowe, a strony państwa. Ściany braci świątynnych zwanych „nauczyciele Słowian”. Przede wszystkim mówi orientacji edukacyjnej świętych, które przynieśli do ludzi słowa, kultury, języka, kierując boskimi prawami i normami moralnymi. Koncepcja edukacji interpretowany jest w Kościele jako emisję światła, wskazując człowiekowi drogę do światła, a tym samym do Boga. W tej chwili Kościół aktywnie uczestniczy w życiu kraju, w odpowiedzi na problemy polityczne i trudach życia parafian. Pozwala to nie tylko do porzucenia ziemi, odwiedzając liturgię, ale także nauczyć się stanowisko Kościoła na podstawowe pytania o życiu i państwowości. Po oficjalnej części murów katedry wykonany jest procesja do pomnika Cyryla i Metodego. Znajduje się w centrum Moskwy, na Slavyanskaya Square. Tam odbywa się modlitwa, a następnie przypisany wieńce.

masowe uroczystości

Wraz z kościołem, scenariusz święto „Dzień Literatury i Kultury Słowiańskiej” w masowej manifestacji nie ma to mniejsze znaczenie. Od tej daty państwo, organizacje publiczne posiadają koncerty, wystawy, prezentacje, odczyty, konkursy i inne imprezy. centrum wydarzeń staje Red Square, to koncert na dużą skalę odbywają się tam, który otwiera się po południu z oficjalnych przemówieniach i trwa wystarczająco długo. Na scenie są zastępowane przez solistów i grup, tworząc świąteczną atmosferę na ulicach. Zakres wydarzenia podkreśla obsady – to największe chóry, orkiestra symfoniczna, orkiestra instrumentów ludowych. Aktorów i prezenterów czuć się zaszczycony mówić na tym etapie. Koncert transmitowany na kanałach publicznych. Poza stolicą organizuje też obchody koncentruje się na centralnym obszarze, w pobliżu zabytków, w parkach, w bibliotekach. Stanowi on jeden uroczystości scenariusz literatury słowiańskiej, która reguluje najważniejsze parametry uroczystości.

rozwój kultury

Cyryla i Metodego Dzień odgrywa ważną rolę w życiu kulturalnym kraju. On wzbudza młodszego pokolenia zainteresowanych językoznawstwa, literatury, historii, wprowadza starszego pokolenia z zabytków. Sama historia święta „Dzień literatury słowiańskiej”, mówi jego ważną misję – edukacji. wykłady, seminaria, odczyty – te działania, które zapoznają zwiedzających z nowych odkryć, głównych wersjach prawdy historycznej, nowych dzieł literackich i dziennikarskich.

święto Geografia

Dzień, literatura i kultura – przywilej nie tylko Rosji. Ten festiwal jest znany z ogromnej geografii, która obejmuje kraje świata słowiańskiego. Oczywiście, to jest obchodzone w Bułgarii, co jest ciekawe, jest to stan, w Czechach i Macedonii. Byłego Związku Radzieckiego, pozostaje jednym z ulubionych. Świętuje na placach, kościołach, bibliotekach, szkołach odbywają się w miastach Mołdawii, Naddniestrza, Ukrainy, Białorusi. Tradycyjnie ta data przygotowania fora, spotkania otwarte czytanie publikacja monografii i esejów historycznych. W celu dywersyfikacji treści zajęć do dnia obchodzimy rocznice związane pisarzy rocznicę śmierci duchownych lub historycznego znaku.

Jak spędzić dzień pisanie?

Wiele instytucji szkolnictwa przedszkolnego, ośrodki kultury i organizacje publiczne w swój własny sposób świętować pisanie i kultury słowiańskiej. Scenariusz może być różny. Ktoś wybiera gospodarstwa zbiórki pieniędzy, ktoś skupia się na dziedzictwie literackim i językowym, ktoś zdecyduje się koncerty i wystawy. Oczywiście, temat jedności narodowej, duchowego wzrostu, bogactwa i wartości ojczystym zajmuje pozycję lidera. Kiedy przygotowuje się do święta Literatury i Kultury Słowiańskiej, skrypt zajmuje wiodącą pozycję w swojej potrzebie jasnego harmonogramu z harmonogramem godzinowym.

Pomnik Cyryla i Metodego w wielu miastach w Rosji i za granicą. Wkład świętych, którzy wyrazili Słowian klucz do rozwoju nauki i językoznawstwa, to jest trudne do przecenienia. Dzień słowiańskiego języka pisanego – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kraju i ludzi słowiańskich.