409 Shares 2715 views

Katedry i kościoły Sankt Petersburg: lista funkcji i ciekawych faktów

północnej stolicy Rosji był pierwotnie pomyślany przez Piotra I jako centrum rosyjskiego prawosławia. Według wielkiego planu króla, ona miała przyćmić europejskich centrów administracyjnych jego wielkości, elegancji i mocy. Każde ważne wydarzenie w życiu miast i państw w całej historii Petersburgu upamiętnia budowę nowego kościoła. Wiele katedr i kościołów Petersburgu na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Każdego roku tysiące ludzi przybywa do Petersburga. One – czcić Najświętszą, z drugiej – aby cieszyć się cudowną urodę.

Wielkość i atrakcyjność kościołach Grant City Petersburga. Lista wszystkich kościołach zajęłoby kilka stron. Ponadto, w pobliżu miasta, gdyż istnieje wiele ważnych i znaczących miejsc kultu. Trudno jest opisać wszystkie cerkwie, kościoły Petersburga. Aby wymienić tylko kilka, są te, które są znane na całym świecie i przyciąga pielgrzymów z całego świata.

Piotra i Pawła

Piotra posadziłem twierdza na miejscu przyszłej stolicy państwa w piątym tygodniu został poświęcony pierwszy kościół. Stało się to w 1703 roku. Był to pierwszy klejnot w „naszyjnik”, dodając do katedr i kościołów w Petersburgu. Iglica twierdzy, najwyższy punkt Petersburgu. Ponieważ Piotr jest tutaj pochowany rosyjskich cesarzy. Zostały one dostarczone do szczątków ostatniego z dynastii królewskiej po odkryciu pochówku poza Jekaterynburgu. Obecnie wewnątrz katedry znajduje się muzeum.

Katedra św Izaaka

Budowę tej świątyni została również przeznaczona do Piotra, który urodził się w dniu Izaaka Dalmacji. drewniany kościół został zbudowany w 1707 roku. Kilka razy katedra została odbudowana, aktualną wersję – czwarty. Został zbudowany pod Aleksandra I. architekt został wybrany przez Ogyust Monferran. Konstrukcja było dawno – 40 lat. Według legendy, architekt prorokował, że umrze po wybudowaniu kościoła. Więc nie był w pośpiechu. Ciekawostka: Montferrand naprawdę wypoczęty po miesiącu po zakończeniu budowy.

Do dekoracji i budowy różnych rodzajów marmuru i granitu zostały wykorzystane, a Ural perełki, 400 kg, 500 kg złota Lazurite, malachit 16 m oraz brąz tys. Materiały wykończeniowe zostały sprowadzone z całego kraju. Oddano rzeźby, płaskorzeźby wysokie, ściany ozdobione są unikalnymi mozaikami. Świątynia okazało naprawdę pompatyczny budowy, które mogą pomieścić do 14 tysięcy osób.

W tym dniu, w katedrze prawosławnej jest czczona relikwię – ikonę Tichwin Matki Bożej. Obecnie muzeum jest otwarte w katedrze z tarasu widokowego, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Ale święta przeprowadził serwis, który skupia tysiące wiernych.

Kościół Zbawiciela na Krwi

To niezapomniana świątynia jest jedną z wizytówek miasta. Ozdobione skomplikowanych rzeźb i dziwaczne kopułami, przyciąga wzrok przechodniów z elegancją i jasnych kolorach. Co ciekawe, struktura bardziej jak malowane wieży, zamiast cerkwi. Tym bardziej dziwi fakt, że została ona zbudowana na miejscu zamachu na cara Aleksandra II. Rany cesarz zmarł, a krew jest wymieniony w tytule świątyni – to krew króla. Teraz w czasie nabożeństwa nie jest przewidziane. Jest to muzeum.

Sobór Kazański

Obszerna lista, która obejmowała kościołów, katedr Petersburgu. Opis Sobór Kazański znajduje się w każdym przewodniku turystycznym. Ma on na celu uzyskać każdy podróżny. Świątynia została określone jako sądu cesarskiego 08 września 1801. Niewielki kościół, który stał na Newskim Prospekcie i służył do sądu, po prostu zgubić się w tle pompatycznym Newski Prospekt. Paweł I ogłosił konkurs wśród architektów. To był reprezentowany przez wiele projektów dotyczących znanych i nieznanych mistrzów architektury z całego świata. Według planu Imperatora, nowa katedra miała być jak Katedra św Pawła w Rzymie. Żaden projekt nie spełnia ambitnego cesarza. Początkowo niechętnie przyjął projekt znany w momencie architekta Charles Cameron. Ale sześć miesięcy później, projekt został zatwierdzony przez nowego niejasnych rosyjskiego architekta Voronikhin. Voronikhin był wcześniej poddany hrabiego Stroganov, ale talent architektoniczny mistrz pozwolił mu zdobyć swoją wolność, a nawet zdobyć tytuł akademika Akademii Sztuki.

Budowa i dekoracji były prowadzone przez 10 lat. Świątynia okazała się wspaniały i jednocześnie, powietrze, otwarty. Charakterystyczną cechą świątyni jest kolumnada z 96 kolumnami, zdobiące wejście do kościoła. Każda z nich waży 30 ton. Jeszcze się wewnątrz świątyni 56 kolumnach. Konsekracja odbyła się w 1811 roku

Ciekawostka: w budowie użyto materiałów wykończeniowych, które wydobywa się w Rosji, a budowniczowie byli tylko lokalnych rzemieślników. Sam Voronikhin spędził na głównej konstrukcji swojego życia przez większość czasu. Wystrój świątyni posąg został wykorzystany, co nie było typowe dla Kościoła prawosławnego. Pomimo wielkości budowy, architekt nie mógł zrealizować cały pomysł w rzeczywistość. Tak więc, przy wejściu były dwa zajęte cokole. Zgodnie z projektem nie miały być rzeźby apostołów. Kiedy życie Voronikhin oddano kęsów wykonane z gipsu. Ale architekt zmarł dwa lata po zakończeniu budowy i rzeźby zostały zniszczone. Od tego czasu ludzie tam jest legenda, że cokoły są zajęte, gdy nie będzie uczciwy i sprawiedliwy władca w Rosji. Choć miejsce jest pusty …

Głównym sanktuarium świątyni jest ikona Matki Boskiej Kazańskiej. Jest jej odcinku ciąg wiernych z całego świata. Z tej ikony jest legenda, że został on osiągnięty po pożarze w Kazaniu. Dziewczyna Matrona Onuchina marzeniem było Virgin, należy określić miejsce, w którym ikona. Cudowny obraz nie jest raz pomógł wojska rosyjskie w bitwie. Ta ikona – patronka ziemi rosyjskiej. Generałowie wieków zwrócił się o pomoc do świętego obrazu. Kutuzow przed walką z Napoleonem też modlił się w nowej katedrze Matki Bożej i dał zwycięstwo armii rosyjskiej. Według legendy, podczas gdy w Petersburgu jest Kazan Ikona Matki Bożej, wróg nie wejść do miasta. Przez wieki, pułki nieprzyjacielskie zbliżył się do Petersburga, ale nie mógł tego znieść.

W katedrze pochowani są Kutuzow, który został tu po jego śmierci w 1813 roku. Jako relikty katedry są prawie sto banery i transparenty z armii francuskiej, Kutuzow pokonany, a klucze połączonych miast europejskich.

Katedra Sampson

Odnosząc się do katedr i kościołów w Petersburgu, warto pamiętać, Katedra Sampson. Jest to pierwsza świątynia of Military Glory, wybudowany w Petersburgu na cześć zwycięstwa pod Połtawą. Ma non-religijne obrazy uwiecznione Piotr i jego zwycięstwo.

Również słynna katedra jest zachowany z XVIII wieku, unikatowa kolekcja rzeźbionym ikonostasem i rzadkich ikon. Nazwa architekta kościoła, a także kapitana, aby ikonostas został zachowany w historii. Według jednej z wersji, autor rzeźbiony ikonostas może być bardzo Rastrelli. Każda ikona jest oprawione w ramy specjalnego wzoru, który nie powtarza się nigdzie indziej. Zachowały się w żyrandolu katedralnej składającym się z trzech warstw.

Świątynia działa jako muzeum, ale usługi są cyklicznie odbywają.

Ławra Aleksandra Newskiego

Został zbudowany na rozkaz Piotra na miejscu domniemanego słynnej bitwy ze Szwedami. Dziś świątynia jest pomnik feat armii rosyjskiej.

Katedra Przemienienia

Ta świątynia jest jednym z najpiękniejszych budynków w Petersburgu. Jest wystawiony na cześć znanych ikon: wizerunek Matki „All strapionych” i ikoną Pantelejmona z relikwiami świętego.

Kościół Świętej Sprawiedliwy Hioba

Kościół został wzniesiony na cześć sławnego męczennika Starego Testamentu. Jeśli jest to jeden z największych cmentarzy w mieście, gdzie są pochowani wielu wybitnych postaci. Praca Kościół nigdy nie przestaje działać. Nawet w ponurych dniach blokady przyszedł tu do wierzących, aby wzmocnić ducha.

klasztor Jana

To święte miejsce zostało założone sprawiedliwy Jan Kronsztadzki. W krypcie świątyni relikwie świętego.

Kaplica św Xenia Petersburga

Wyliczanie świątyń, kościołów, katedr Petersburgu, nie wspominając o małą kaplicę na cmentarzu smoleńskiej, znany każdemu wierzącemu w Rosji i daleko poza jej granicami. Ta kaplica św Xenia Petersburga. Przepływ pielgrzymów do niej nie wysycha. Ludzie chodzą do świętego z różnymi problemami, a to pomaga im w ich modlitwach.

Katedry i kościoły Petersburgu są ozdobą stolicy północnej i symbolem jego duchowości.