290 Shares 7259 views

Wojna z chwastami: jak pozbyć się skrzypu w ogrodzie

Pole chrzanu – chwast chwastobójcze, bardzo długowieczne, lubi rosnąć na kwaśnych i glebach gliniastych. Jego letnie pędy są bardzo podobne do młodych jodłowych drzew. Wiosną roślina daje rozrastające pędy o różowawym kolorze, bardzo soczyste i nie rozgałęzione.

Horsetail skrzyp odnosi się do korzeni chwastów, które rozmnażają się przez kłącza. Ich korzenie są cienkie i trwałe, czarne lub ciemnobrązowe. System korzeniowy leży na głębokości sześćdziesięciu centymetrów.

Jak pozbyć się skrzypu w ogrodzie

Przygotuj respirator i rękawiczki, narzędzia ogrodowe, nawozy wapienne, chemikalia i nasiona roślin krzyżowych. Teraz postępuj.

1. Zdaniem agronomów, pola uprawne i ogrody warzywne są coraz bardziej zatkane każdego roku. Torfowisko jest uważane za najbardziej agresywny chwast, który bardzo lubi zaparzyć rośliny uprawne. Jego pogrubiacze aktywnie wyczerpują i osuszają glebę, co utrudnia pielęgnację roślin, zmniejsza wydajność ogrodów warzywnych i pól.

2. Korzenie skrzypu przebijają się na dostatecznie dużą głębokość, a procesy są bardzo duże, więc potrzebują podejścia do nich. Jak pozbyć się skrzypu w ogrodzie? Istnieją specjalne sposoby walki z tym chwastem, co działa dobrze.

Możesz zatrzymać się na mechaniczne sposoby – pielenie, kopanie, rozluźnienie. Oczywiście ta metoda jest bardzo pracowita, ale najbardziej niezawodna. Pielęgnacja odbywa się ostrożnie, wszystkie chwasty powinny być usunięte z ogrodu, w przeciwnym wypadku będą kiełkować w nowy sposób. Korzenie, jak już wspomniano powyżej, wnikają głęboko, więc nie będzie możliwe całkowite wyciągnięcie rośliny. Pozostałości dadzą nowe pędy już bardzo szybko.

3. Warto skorzystać z miłości skrzypu do kwaśnych gleb. Konieczne jest wprowadzenie wapna, kalcytu, wapna gaszonego, dolomitu, produktów ubocznych cukru w ziemię. Pomaga to zmniejszyć kwasowość ziemi. Gleba niekwasowa nie lubi pola skrzypu. Pozbądź się go w ten sposób, nie od razu, ale tak będzie. Metoda ta zmniejsza stężenie składników odżywczych w podłożu, dlatego należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami na opakowaniu używanych materiałów chemicznych.

4. Jak pozbyć się skrzypu w ogrodzie z minimalnym wysiłkiem? Możesz wypełnić terytorium rośliny krzyżowe, takie jak musztarda biała, arugula lub rzepak zimowy. To znacznie przecina istnienie skrzypu w polu.

5. Możesz posadzić nasiona zimy, które działa jak rodzaj uporządkowany w miejscu. Ale najszybszym i, być może, najskuteczniejszym sposobem jest chemia. W wyspecjalizowanych sklepach kupić nawozy, które niszczą chwasty, ale nie szkodzą roślinom uprawnym.

6. Inna metoda, jak pozbyć się skrzypu w ogrodzie – nie pozwala dojrzewać zarodników, w wyniku czego roślina powoli opada. Aby to zrobić, od początku wiosny, co dwanaście dni, tylko posiekać chwast i chwytamy rozstaw rzędów. Należy jednak obserwować wzrost skrzypu, ponieważ w deszczowej pogody jego kiełki pojawiają się i rozciągają się znacznie szybciej. Powodzenia!