469 Shares 6026 views

jesień queen – Marchew na zimę

jesień Queen – marchew, charakteryzują wysokie walory smakowe i surowców, na które popyt od plantatorów i kochany przez konsumentów.
Jak kulturą późnego okresu dojrzewania, Królowa jesienią jest idealny do przechowywania zimowego: świeże korzenie są w stanie zaoszczędzić nawet do czerwca przyszłego roku.

Marchew jesień królowej: Opis

Zewnętrznie Queen jesienią charakteryzuje melkorassechennymi zielone liście średnich i dużych okopowe stożkowy kształt z zaostrzonym końcem. Średnia długość każdego waha się od 20 do 25 cm, o gramaturze 60-250 gramów. Miąższ jest delikatny, soczysty, słodki, czerwono-pomarańczowy kolor. Wydajność jest wysoka, od 4 do 10 kg jakości owoców na metr kwadratowy. Dla pełnej dojrzałości takich upraw warzywnych wymagać od 117 do 131 dni. Różnorodność jest zalecana do spożycia świeżych i dla wszystkich rodzajów przetwarzania, niewątpliwą zaletą jest odporność na pękanie i skręcanie.

Gdzie sadzić marchewkę?

Różnorodność jesienią zachwycają królowej obfite i wysokiej jakości plonów w odpowiednim miejscu. Powinno być dobrze oświetlony obszar z narażeniem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w godzinach dziennych. Rosnące w cieniu znacznie pogarszają jakość smaku produktu i spowodować obniżenie wydajności. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, po którym rośliny zostaną posadzone upadek królowej. Marchew nie powinny być sadzone po koperek, pietruszka, pasternak, kminku, selera i marchwi. Idealny kultury, po której pomarańczowy piękno zachwyci wysokie plony są ogórki, cebula, czosnek, pomidory, kapusta, zielona fasola, buraki i ziemniaki.

Przygotowanie i sianie

Do siewu jest zobowiązana wybrać wysokiej jakości materiału rozmnożeniowego. Aby zdefiniować, nasiona marchwi królowej jesienią wlać ciepłą wodę i odczekaj chwilę. „Brak płynności” pojawia przez 10 godzin. Aby przyspieszyć kiełkowanie nasion zaleca się moczyć w ciepłej wodzie przez jeden dzień, zmieniając je co 3 godziny. Albo zastosowanie rozwiązania z jesionu łyżka połączony z litrem wody. Kolejne marchew nasiona muszą być myte i umieszczone przez jakiś czas w lodówce, do rozwarstwienia.

Marchew siewnego należy prowadzić w pełni nawilżony płytkie rowki z odstępem między sobą co najmniej 15-20 cm., Optymalna głębokość osadzenia 2-3 cm. Wysiane nasiona do gleby i do posypywania zaleca rolki na rolkę lub płyty. Pierwsze pędy zachwyci ich wygląd po 2 tygodniach.

Właściwości pielęgnacyjne

jesień queen – marchew, wymagają regularnej uprawy mającej na celu rozluźnienie wierzchniej warstwy gleby i niszczenia chwastów. Obecność chwastów przyczynia kulturę i deformacji korzeni cieniowania roślinnego. Odchwaszczanie najlepiej jest wykonywać po deszczu i nawadniania, pożądane jest, aby najpierw aż kiełkowania. Następnie zaleca się, każdy korzeń Spud w celu uniknięcia tworzenia się owoców z zielonym Porada – pierwszy znak goryczy.

W związku z tym, przed sadzeniem zaleca się wykonać pół wiadra zgniłych nawozu na 1 metr kwadratowy. Sadzenia w ziem gliniastych pożądane, aby dodać 3 litry trocin, które określają kruchość gleby.

Ważnym czynnikiem w uzyskaniu wysokiej jakości prezentację zbiorów jest kontrolowanie skondensowany z sadzenia, przerzedzenie z których pierwsza powinna być przeprowadzona po pojawieniu się tych liści. Jesienią Queen – marchwi, które powinny rozwijać się w odległości 3 cm od siebie. Kiedy rzadkie nasiona do siewu muszą przerzedzenie ich nie. Wraz z pojawieniem się dwóch par ulotek procedurę należy powtórzyć ze wzrostem odległości między roślinami.

Podlewanie i nawożenie

Kluczowym elementem pielęgnacji roślin okopowych jest regularne podlewanie umiarkowane na wszystkich etapach rozwoju rośliny, która jest najlepiej wykonać w godzinach wieczornych. zmoknąć głębokości gleby powinna odpowiadać wielkości marchewki; do łóżka z dojrzałych roślin jest miarą 30 cm. Z braku wilgoci marchwi Królowej jesienią, opinie o walorach smakowych z których są pozytywne, daje gorzki i powolną owoce. Dwa tygodnie przed zbiorami wilgotności gleby należy przerwać, aby uniknąć pękania owoców.

Marchew Królowa jesień potrzebuje opatrunek, z których pierwsza powinna być wykonywana po 3-4 tygodni od pojawienia się młodych pędów. Drugi raz użyźniania gleby powinna wynosić 2 miesiące. Nawóz jest zalecany do stosowania w postaci ciekłej przez dodanie wody do komory na jednej z następujących preparatów:

  • Popiół z drewna (2 filiżanki);
  • nitrofosfatu (ka);
  • Kompozycja z podwójnym superfosfatu i mocznika (15 g) i azotanu potasu (20 g).

Marchew Królowa jesień: Opis proces magazynowania

Prawidłowo rosnąć marchew królową jesieni – to tylko połowa sukcesu przedsiębiorstwa; Produkt ważne jest, aby dostarczyć wymaganych warunków przechowywania. Owoce muszą być w całości, w stanie nienaruszonym, każdy rany lub nacięcia nieuchronnie prowadzą proces gnicia. Wykopano korzenie należy umieścić luzem przez 10 dni w chłodnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Ta operacja spowoduje usunięcie uszkodzonych i zepsute marchewki. Dobry owoc jest wymagane ustanowienie w polu, wlać do niego swoje piasku z dodatkiem wapna hydratyzowanego lub kreda. Pozwoli to zapobiec występowaniu chorób grzybiczych. Do marchwi nie kiełkują w temperaturze pokojowej, nie powinna być większa niż 5 ° C mogą być przechowywane marchwi w worki lub torby z tworzyw sztucznych. nie związać je do owoców może być emitowany.

Choroby i szkodniki

Marchew Królowa jesienią, opinie plantatorzy, które są pozytywne, może zostać uszkodzony przez marchwi mucha, która może być określona przez skręconych liściach. Owad ten preferuje skondensowane, nasiąknięta i zarośnięte łóżka chwastów, więc najlepszą obroną będzie dbanie o uprawach warzywnych. Ponieważ mucha nie jest przenoszony przez wiatr, to będzie właściwe sadzenie warzyw w wietrznym miejscu, z dobrym skutkiem – obok cebuli. Łóżka zaleca się posypać pył tytoniowy lub ostra papryka, równolegle zamulchirovat ich słomy lub skoszonej trawy. Leków przeciwko marchewki leci skuteczne „aktellik”, „Inta-sup”, „Lepidocide” i inne. W zwalczaniu chorób grzybowych skuteczne "Mikosan-In", "Trihodermin", "Fitotsid".