660 Shares 8990 views

Physocarpus kalinolistny Diablo – spektakularne dekoracje ogrodowe

Purpurowy Physocarpus kalinolistny Diablo będzie prawdziwą ozdobą ogrodu. Główny nacisk kładzie się na swoich kolorowych liści, wyróżnia się dekoracją reszty wśród zieleni. Physocarpus należy do purpurnolistnym odmiany, takie kolor powodu nieprawidłowości w syntezie chlorofilu. Podobne procesy można zaobserwować w niektórych rodzajach berberysu, orzechów laskowych, klon, czereśnia śliwki. Wśród roślin zielnych kolorowe dekoracji może pochwalić Heuchera, zhivuchka, loosestrife. Jednak Physocarpus kalinolistny Diablo jest najbardziej znanym przedstawicielem tej grupy. W różnych częściach korony są czerwono-brązowe, niebiesko-fioletowy, czerwone odcienie o bogatej różnych kolorach.

Wielu ogrodników umieścić na swoich stronach Physocarpus, bo jest godnym ozdobą ogrodu i nie wymaga specjalnej opieki. Bush różni bezpretensjonalność. Wszystko, co potrzebne jest w odpowiednim czasie zwilżyć glebę, bo nie znosi suszę i przyciąć koronę dla lepszego rozgałęzienia. Rośliny powinny być sadzone w pełnym słońcu, w cieniu, ponieważ tracą piękny kolor i zielony. Odpowiednie i półcień, ale obraz nie jest tak zajęty.

Kolejna odmiana znany i popularny jest Physocarpus kalinolistny Diablo Dor. Wyróżnia się jasne, świecące liści pomarańczy, ale poza tym nie różni się od swojego kuzyna. Na wysokości krzew dorasta do 3 m, do roku wzrosła o około 40 cm. W zależności od opieki życia roślin może wynosić do 40 lat. Oprócz pięknych liści, Physocarpus zadowala również obfite kwitnienie w czerwcu i lipcu. Jej biało-różowe kwiaty są zebrane w kwiatostany corymbose. Wyglądają bardzo imponujące na tle ciemnego rozprzestrzeniania korony.

Physocarpus kalinolistny Diablo wygląda dobrze w pojedynczych lądowań, bo od razu wyróżnia się na tle zieleni. Można też posadzić kilka krzewów o różnym kolorze liści lub umieścić rośliny w rzędzie stworzyć żywopłot. Młode Physocarpus konieczne od czasu do czasu do wykończenia, który tworzy koronę i promuje rozgałęzienia. Istnieje kilka sposobów rozmnażania tej kultury. Wyrastają z nasion Physocarpus kalinolistny Diablo problematyczne, więc najlepiej jest zatrzymać się na sadzonkach.

Aby przygotować sadzonki mogą być w okresie letnim i zimowym. Jeżeli gałąź jest duża, to jest propagowane przez podział wiosną. W drugiej połowie lata z pędów Physocarpus zielony są cięte i utrwalić je w cherenochnike, umieszczony w zacienionym miejscu. Przed zimą, one zakorzenić i zakorzenić, ale wciąż młode rośliny potrzebują dobrego schronienia. Na wiosnę może być przeszczepione do stałego miejsca powodzeniem overwintered Physocarpus kalinolistny.

roślina zdjęcie jest zawsze rozkoszą dla ogrodników, tak wiele dążyć, aby dostać się ten wspaniały krzew. Ukorzenienia sadzonek niekoniecznie są w ciepłej pogody, można to zrobić w lutym. Aby to zrobić, należy wyciąć pędy i zrobić na dolnej trzeciej dwustronnego rowka na początku pojawienia się korzeni. Każdy łodygi zawijane w wilgotnej mchu, trociny lub tkaniny, i umieszczone w czarnej torby. Po dwóch tygodniach, jeśli nie wcześniej, nerki obudzić, a po pojawieniu się pierwszych liści kapusty powinny być sadzone w pudełku.