395 Shares 6973 views

Jak sadzić maliny na wiosnę? Wybór miejsca do sadzenia, czas sadzenia

Maliny – jest integralną częścią każdego ogrodu. Po pysznym jagody można korzystać nie tylko w lecie w świeżej postaci, ale również w zimie w postaci dżemów i konfitur. Jednak pomimo występowania roślin, wentylatory ogrodnicy nadal zastanawiać jak sadzić maliny na wiosnę, jak dbać o sadzonki, niż do zapłodnienia, i tak dalej.

Wybór sadzonek malin

Raspberry – roślina nie jest bardzo kapryśna, ale miejsce do lądowania, a on drzewko sprawę. Pędy być średnią grubość. Zaletą jest lepiej dać cienkiej łodydze. System korzeniowy musi być dobrze rozwinięta, włóknisty, z białymi kolcami, z kilkoma powierzchowne dojrzał łodyg.

Transportowanie sadzonkę, jego system korzeniowy powinien być otwarty, aby owinąć mokrą lub wilgotną ściereczką. Korzenie nie powinny pozostać długo w otwartą przestrzeń. Również niepożądany przedłużonym zatrzymania na mokro materiału rozmnożeniowego w plastykowej torbie lub kieszeni. To pogarsza jakość roślin, psucie korzenie, które zaczynają rosnąć brązowy i gnicie.

Malin siewki przed sadzeniem cięcie, pozostawiając nie więcej niż 35 cm.

Gleba i położenie: przygotowanie do lądowania

Maliny mogą rosnąć w ogóle, w dowolnym miejscu, ale dla obfitego owocowania wymaga światło i słońce. A ponieważ jest to roślina wieloletnia, lokalizacja powinny być zaprojektowane. Noclegi w półcieniu ogrodzenia jest korzystna. Pożądane jest, że słońce ogrzewa, podczas gdy bardziej niż po południu. Sadzenie czarnych malin wzdłuż ogrodzenia niepożądane. Gatunek ten preferuje ciche miejsce, osłonięte od wiatru, na przykład gdzieś w kącie ogrodu.

Przygotowanie to powinno wyeliminować część wieloletnich chwastów. sadzonki sadzenia nie powinno być tam, gdzie po prostu rosną ziemniaki lub pomidory. Dobre są prekursorami groch, fasola, ogórki i cukinia.

Korzenie roślin ma powierzchnię, więc zanim sadzić maliny wiosną, ziemia nie powinna być rozluźniona głęboko. Jednakże drenaż jest wymagane do korzeni. Do uprawy gleby sprężyny jest przygotowywany jesienią: kopania, nawozy. Pierwszeństwo daje maliny, żyznej gleby gliniastej. Wody gruntowe nie powinny leżeć blisko. Można umieścić malin w piaszczystym lub gliniastym gruncie. Ale co roku takie miejsce wymagałoby nawóz organiczny i regularnego podlewania.

Kiedy maliny roślin na wiosnę: taktowanie

Terminy sadzenia malin różnić. Optymalny termin to druga dekada marca i na początku kwietnia. W tym okresie roślina nie jest jeszcze czas, aby obudzić się po zimie, soki nie zostały jeszcze przeniesione, dlatego lądowanie lub przeszczep sadzonka przetrwać łatwiejsze. Ogrodnicy regionów północnych, gdzie mokre i przedłużające się wiosna, dać pierwszeństwo tym okresie. Przed sadzić maliny na wiosnę, powinien zapoznać się z prognozą pogody i upewnij się, że w ciągu najbliższych trzech tygodni oczekuje się ujemne temperatury, zwłaszcza w nocy.

W środkowej strefie czasu malinowy lądowania nie ma znaczenia, korzystny klimat dla każdego wyboru. Na południowych regionów, gdzie sprężyna jest nastąpić szybko i gorące suche dni, sadzenie krzewów malin na wiosnę nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ młode sadzonki szybko kwitną pąki i nowe korzenie, a jednocześnie nie mają czasu, aby rosnąć. Jeśli woda nie wystarczy, sadzonka będzie długi czas się ustatkować lub umrzeć.

Wspólne metody sadzenia malin

Maliny można sadzić:

  • rzędów;
  • krzewy;
  • w pojemniku.

Metoda prywatna preferowane przez większość ogrodników. On z kolei dzieli się na wykopie i yamny. Rowy do sadzenia przygotowuje trzy tygodnie przed sadzeniem. Jak sadzić maliny metody wykopu? Wykres jest oznaczony stawki, przewód jest dokręcone, wykopuje głębokości wykopu czterdziestu cm, szerokość pół metra. Pożądany kierunek dla wykopów – z północnego wschodu na południowy zachód.

Sposób polega na przekroju położenie krzewów od siebie w pewnej odległości od jednego i pół metra. W ciągu czterech lat, maliny wynosi nie mniej niż dziesięć rozwiniętych pędów.

Przez Posadzone w pojemnikach uciekają się do ogrodu, jeśli rozmiar nie jest imponujący, ale chcę postawić wiele. rozmiaru zbiornika powinna wynosić 50 x 50 cm. Na dnie zbiornika jest odcięta, a ona wykopali do dołu. W tej pozycji, strzela naprawdę nie rośnie, a przestrzeń może być bezpiecznie stosowany do sadzenia inną kulturę.

Sadzenie maliny

Przed sadzić maliny na wiosnę w glebie, konieczne jest dodanie popiół, który poprawia smak jagód, zgnił obornik lub kompost. Nie zapomnij o nawozach mineralnych, takich jak superfosfat. nawozy azotowe z uprawy należy unikać. degradują one ukorzenienia, wzrostu i rośliny zimowania.

Przyszłe miejsce lądowania, czy pit lub wykopu należy obficie podlać. Gdyby to było dobrych deszcze, dziura podlewanie nie jest konieczne, konieczne będzie tylko dobrze zagęszczony gleby wokół krzewów nóg i posypać trocin ściółkę i obornik.

Przed maliny roślin wiosennych korzenie sadzonki powinny być zanurzone w roztworze dziewanny z gliny. Korzenie przed posadzeniem w ziemi powinny być dobrze rozłożone, więc nie są one wygięte w górę.

Kołnierz korzeń, miejsce, w którym porusza się w macierzystych korzeni po posadzeniu powinno być na poziomie gruntu. Jego silne przenikanie doprowadzi do powolnego wzrostu, jeśli nie szyja nad ziemią, pąki korzeniowe, które tworzą nowe pędy malin, wysychają.

krata

Sadzenia i pielęgnacji malin wymaga podwiązki. Aby to zrobić, należy ustawić krata Malinniki. Ich rola może wykonywać rur z żeliwa, drewna lub słupów żelbetowych o minimalnej wysokości dwóch metrów. W przypadku długich linii biegunów dodatkowych kosztów zainstalować w rzędzie, co cztery metry. Pomiędzy biegunami rozciągnięte chetyrehmillimetrovaya drutu ocynkowanego. To może być zastąpiony przez inny przewód nie uginać pod silnym napięciu. W pierwszym rzędzie na wysokości kilku metrów od podłoża jest odpowiednia dla pierwszych sadzonek roku. W sumie trzeba wyciągnąć dwa lub trzy rzędy drutu w pośredniej odległości sześćdziesięciu centymetrów.

Nawożenia Sadzonki maliny

Nawożenie maliny prowadzone nie tylko raz w roku, ale od razu po wylądowaniu. Po tym wszystkim, system korzeniowy spadła do nowej lokalizacji, trzeba nie tylko rosnąć, ale także do zapewnienia wszystkich niezbędnych liści. Przyczyniają się zakorzenienie malinowy nawóz organiczny – 12 kg na 1m², fosfor – 20 g na 1 metrów kwadratowych lub superfosfatu – 100 g na 1 m², siarczan potasu, – do 50 g na 1 metrów kwadratowych.

W celu dalszego zwiększenia sadzonkę trzeba nawozy azotowe, nadają się azotan lub 5 procentowy roztwór obornik, mocznik, fosforu, superfosfat, siarczanu potasu lub potasu. Fosforowe i potasowe nawozy w przyszłości mogą być wykonane co trzy lata. Wiosną przed pierwszym rozluźnienie nawozów azotowych są wykonane bezpośrednio w tulejkę. Humus lub kompost wzbogaconej sprężynę po pierwszym rozluźnienia. Materia organiczna w postaci ściółki może być wykonana lub spadek lub wiosną. Nawożenia malin powinna odbywać się co roku, będzie dostarczać jej dobry wzrost i wysoką wydajnością.

Troska po posadzeniu sadzonek

Opieka lądowanie sadzonek wystarczy podlewanie. Podlewanie prowadzi się z przepływem: wiadra przez trzy do czterech siewek. Studzienki w bawełnę posypuje suchej gleby. Sadzenia i pielęgnacji malin wymagają chochoł, który może być używany zarówno w korytarzu, aw szeregach. Jako hodowcy mulcz użyć nawozu, słoma, torf, kompost lub trociny. Ściółkowanie eliminuje potrzebę pielęgnowania gleby i pomaga zachować wilgoć w nim nie przegrzać glebę podczas letnich upałów, promuje silny system korzeniowy. Jeśli jest ściółka zajmuje tylko nawa powinny być wykopane w upadku.

W regionach o braku opadów jest stosowany jako ściółka folii polietylenowej. jest to rozłożone w kilku krawędzie wykopanym w ziemi. Nacięcia są wykonane na filmie na każdej sadzonki, a następnie rozszerza się trochę wybić pędy.

Pierwsze zimowania maliny

Dla malinowym najlepszej ochrony przed mrozem, silne wiatry i ekstremalne temperatury będą zaspie. Na pokryte śniegiem roślinę pod koniec września lub na początku października, natomiast elastyczne pędy, pochyla się do ziemi, mając w odległości około trzydziestu centymetrów od ziemi. Wytrącony śnieg ekranowania łodygi, aby chronić je przed niskimi temperaturami, wiatrem i światłem słonecznym. Jeśli śnieg jest mała, powinna ona być zbierane od Działki i wlać maliny. W lutym-marcu, gdy śnieg zaczyna topnieć, show pędy powinny pokrywać się z promieni słonecznych.

Jeśli odmiana jest mróz, to schylić i przykryć ją śnieg nie jest konieczne, ale powinno to zdecydowanie związać w ciasnym snop wokół pakietu, zapobiegając w ten sposób skutki wiatru i przesuszenie tkanki. Aby zwolnić pędy powinny być po śniegu.

Raspberry – krzew rozpowszechniony we wszystkich regionach kraju. Po posadzeniu, tym trudniej będzie to dopiero pierwszy rok. Ale obserwując prostych zasad, zapewnienie niezbędnej opieki i pojenia, wkrótce będą mogli cieszyć się pachnące i soczyste owoce. Mamy nadzieję, że informacje o tym, jak prawidłowo sadzić maliny, przedstawione w tym artykule będzie przydatna. Dobrym żniwa!