170 Shares 3995 views

Wiciokrzew Berel: zwłaszcza uprawa, opis odmiany, zdjęcia, opinie

wiciokrzew jagody w naszych ogrodach na pierwszym miejscu. Gdy drzewa wciąż kwitnące na krzaków tej rośliny jest już wyłączony. Najlepsze odmiany wiciokrzewu nie tylko mają cenne właściwości lecznicze, ale także bardzo smaczne ogrodnicy rozkosz zbiorów. Wcześniej zarośla używany jako dekoracyjny ornament ogrodów. Ale wkrótce ujawnił swoje niezwykłe właściwości dobroczynne. Dziś, wiele rodzajów, na przykład: Honeysuckle Blue Bird, Gourmet, czarodziejka i wiele innych – są szeroko stosowane w medycynie ludowej.

Najczęstsze odmiany

Roślina ta jest dosłownie wpadł do rosyjskich ogrodów. Nawet dwudziestu laty do jej uprawy mało kto myślał. W amatora ogrodnictwa kultury w całym kraju, ale większość z nich można znaleźć na Dalekim Wschodzie i na Uralu, Syberii Wschodniej, w Ałtaju. Nieco mniejsze zapotrzebowanie na nią w południowych regionach. Faktem jest, że nawet najlepsze odmiany wiciokrzewu nie mogą rosnąć w bardzo gorących warunkach pogodowych.

Najbardziej bezpretensjonalny odmiany uważane Viliga, Gzhelka, Kopciuszek. Były one hodowane do uprawy w zimnych regionach Syberii. Na przykład, odmiany Viliga może wytrzymać mróz pyatidesyatigradusny. Gzhelka uwierzyć wszechstronny zakład: okazuje się doskonałe zabezpieczenie, osiągając wysokość dwóch metrów, poza tym daje wspaniałe słodkie jagody z charakterystyczną cierpkość. Z każdego przedmiotu roślin do zasad rolnictwa może dostać dwa i pół kilograma uprawy.

klasyfikacja

Wczesne odmiany to Blue Bird, którego owoce nie są kwasowość Moreno z bardzo dużych owocach, Altair, i tak dalej. D. Są one uprawiane nawet w rejonie Moskwy.

Odmiany Srednesozrevayuschimi uważane Amphora, Delfin, wiciokrzew Berel (opis odmiany, zdjęcia prezentowane poniżej). Późno dojrzewających gatunków, które mają jagody dojrzewają pod koniec czerwca, to Kingfisher, Nimfa, Ramienskoje.

Leningrad Giant – jedna z najbardziej wysoko wydajnych odmian rośliny wyhodowane w laboratorium Pawłowa.

W ogóle, trudno jest powiedzieć, jaki rodzaj kultury jest najlepszy. Wszystkie odmiany są dobre. Większość z nich są szczęśliwymi posiadaczami swoich smacznych i zdrowych owoców jagodowych.

Wiciokrzew Berel: opis odmiany, zdjęcia

Gatunek ten został wyhodowany przez skrzyżowanie wrzeciona, Niebieski Ptak i Azure. Berel – wiciokrzewu wysokimi wyprostowany i lekko rozprzestrzeniania krzewów owalnym korony. Pędy tej rośliny są długie i dość grube. Mają brązowo-zielone zabarwienie z antocyjanów. Pozostawia płaską, średnich, okrągłe, owalne. Jagody, co daje tę roślinę, ma ciemnoniebieski kolor z silnym rozkwicie. Są one dość duże, dobrze wrzecionowate. waga owoców przychodzi do jednego grama. Berry smak słodki i kwaśny, o charakterystycznym gorzkim smaku. Berel – wiciokrzew związane średnim terminie zapadalności. Wydajność za krzaka chodzi o trzy kilogramy. Klasy funkcje są słabe osypaemost i wysokiej Zimotrwalosc. Wtryskiwacze dla wiciokrzewu Berel – Kamczacki wygląd i jej własne sadzonki. Owoce z klasy stosowanych do konserw – w kompoty i naturalnych soków owocowych, a także dla otrzymywania barwnika spożywczego.

wymagań glebowych

Berel – wiciokrzew samobesplodnaya. Dlatego, aby uzyskać dobry plon, to w jednym miejscu musi być sadzone w pobliżu innej odmiany lub jej sadzonki. Tylko w tym przypadku będzie ona dostarczana przez zapylenie krzyżowe pokrzywka owadów. W niektórych regionach, wiciokrzew Berel za bardzo ważną roślinę miodu. Umieścić go od wiosny do jesieni, z wyjątkiem maja i czerwca. W tych miesiącach, wiciokrzew Berel w fazie aktywnego wzrostu pędów. Ci, którzy będą sadzone wiosną kultury, powinien wiedzieć, że należy to zrobić przed bud serii. Należy również pamiętać, że Berel – wiciokrzew, który budzi się dość wcześnie.

Eksperci zalecają sadzenie tej rośliny jesienią, począwszy od ostatnich dniach września do połowy października. Aby rozpocząć odebrać na miejscu jest najbardziej wygodne miejsce do doprowadzenia gleby do wymaganych parametrów, kopać dziury i przygotowane do sadzenia sadzonek. Berel – wiciokrzewu, które nadają się przede wszystkim światło, przed wiatrem, nisko, bagnistych obszarach. Roślina może być sadzone w pobliżu ogrodzenia lub otoczony krzewami innych odmian. Gleba powinna być żyzna – gliniasta lub glina piaszczysta. Słabą materii organicznej w glebie należy. W przypadkach, gdy wartość pH gleby w miejscu zostaje przesunięty w kierunku wysokiej kwasowości w ziemi należy dodać mąkę kredy lub dolomitu.

lądowanie

wiciokrzew odmian krzewów przed umieszczeniem w ziemi powinny być sprawdzone i usunąć złamane korzenie i pędy. Sadzenie odbywa się w dół o głębokości do czterdziestu centymetrów. Odległość między nimi powinna wynosić od jednego do dwóch metrów. Otwory powinny być dobrze zgnił nawozu lub próchnicy bitów podwójne superfosfat popiołu drzewnego i siarczanu potasu. Nawozy należy dokładnie wymieszać z wierzchniej warstwy gleby. Na dnie dołów powinny stanowić kopce, i ustawić Busha kapryfolium. Następnie trzeba rozłożyć korzenie i pokryć je z luźną glebę. Należy uważać, że po posadzeniu kołnierz korzeń był na głębokości trzech do pięciu centymetrów. Następnie ubić gleby wokół sadzonek powinno odbywać się wokół zderzaki i wlać wiadro akwenu. Po zakończeniu pochłaniania wilgoci, rozdrabniania się na glebę w bawełnę torfu, próchnicy lub suchego gruntu.

Berel, wiciokrzew: Charakterystyka uprawy

Celem każdego ogrodnika, rosną na swojej ziemi, że kultura jest bogate żniwo. Z zastrzeżeniem wszystkich warunków koniecznych: regularne podlewanie, pielenie, spulchnianie gleby wokół krzewów, terminowego stosowania nawozów, przycinanie i ochrony przed szkodnikami roślin – rozkoszy dla swoich pysznych owoców jagodowych niekoniecznie. Należy pamiętać, że lepiej opiekował wiciokrzew Berel Smart wygląd jej krzewów i bogatszych zbiorów.

Ułatwia proces uprawy, że podczas pierwszych trzech lat po posadzeniu krzewów sprężyny musi tylko wysoki Hill, oczywiście, wodą i rozluźnić glebę, usunięcie chwastów. Przycinanie młodych roślin nie jest wymagane. Podlewanie powinno być umiarkowane Berel wiciokrzew. Tylko przy suchej pogodzie, wilgoć muszą być dostarczone w obfitości, z powodu braku wody jagody zaczynają gorzki smak, a ich jakość jest zagrożona. Przycinanie wiciokrzew wiosną odbywa się bardziej z celów sanitarnych. Na obszarach o łagodnej pogody i regularne opady aby woda roślina potrzebuje trzy lub cztery razy w sezonie. Ilość wody do każdej rośliny w czasie powinny być dziesięciu litrów.

przycinanie

Pierwsze dwa lub trzy lata po wylądowaniu rośliny nie potrzebują. A potem, kiedy pędy rosną normalnie i krzewów nie wygląda zbyt zawieszony, nie można biec do niego. W najlepszym przypadku, przycinanie sanitarnej w wiciokrzew sprężyny.

Istnieją przypadki, gdy proces przerzedzania Bush jest przeprowadzane tylko w siódmym-ósmym roku po posadzeniu. Chociaż niektórzy agronomów zaleca pędy sadzonek roślin zaraz po posadzeniu, skracając je do siedmiu lub ośmiu centymetrów. A następnie czekać na zielony krzew zwiększył swoją masę. Przycinanie wiciokrzew przeprowadzono jesienią lepiej po zbiorach.

Jeżeli krzew stał mocno gęstnieć, można wyciąć kilka zera gałęzie wyrastające z ziemi. Suche, popękane lub gałęzie zbyt stubby muszą zostać odinstalowane. Owoce są tworzone tylko na silnych rocznych pędów. Dlatego nie powinien ulec skróceniu. Lepiej jest odcięte końce pędów ze słabym wzrostem i środkowej i podstawy nie należy dotykać.

Jak propagować wiciokrzew

Istnieją trzy sposoby, a każdy z nich wymaga pewnej wiedzy i wysiłku. Wiciokrzew Berel propagowane przez nasiona, sadzonki i warstw. Wszyscy, ta metoda ma swoje wady i zalety. Na przykład mnożenie przez nasiona jest łatwe, ale wiciokrzew – cross-zapylane roślina, więc właściwości rodziców w ich potomstwo nie są zapisywane. Dlatego nowa generacja gorszej jakości. Z tego powodu metoda jest używana głównie do hodowców eksperymentów. Do najbardziej skutecznych metod rozmnażania mogą być uważane za sadzonki i warstw.

nawozy

W ciągu pierwszych dwóch lat życia, nie jest konieczne, aby nakarmić wiciokrzew. Wtedy właśnie zrobić nawóz. Lepiej dać organiczne uprzywilejowanych. Późną jesienią krzewy karmione kompost, popiołu i superfosfat potrójny. Wiosną przed pączek rozerwanie co roku w glebie należy azotanu amonu w ilości piętnaście gramów na metr kwadratowy powierzchni ziemi lub roztworu mocznika (jedna łyżka na wiadrze wody).

Opinie ogrodników

Wielkie uprawy jagodowe, możemy powiedzieć, bez kłopotów – tak mówi się o wielu odmian tej rośliny, naszych ogrodników. Nie jest wyjątkiem i wiciokrzew Berel. Odpowiedzi o niej świadczą o wielkiej popularności tej odmiany w centralnych regionach kraju. Wielu ludzi podoba się fakt, że wycofanie krzewu wymaga minimum. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy są wybierane tylko na miejscu w weekendy. W rzeczywistości, aktualne, wiciokrzew jest pierwszym dojrzewania owoców w ogrodzie. Daje nawet wcześniej zbiory truskawek. Owoce są bardzo smaczne. Wielu hodowców krajowych pochwalić kompot z nich wykonanych. Inną zaletą, według ogrodników jest wiciokrzew prawie chory dobrze toleruje i mróz. Może rosnąć w jednym miejscu przez ponad pięćdziesiąt lat i nie traci płodność. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie sąsiadujące odmian dobrego zapylenia. Kupuj potrzebne co najmniej dwa, lub jagód nie będzie. Berel wyróżnia się spośród innych odmian smaku i wielkości jagód, więc wiele osób decyduje się roślin w swoich dziedzinach tego rodzaju.