243 Shares 2739 views

Jaki procesor?

Każda osoba, która nie tak dawno temu nabył komputer, to ciekawe, że taki procesor.


W rzeczywistości, jest to mały chip, który jest przeznaczony do wykonywania kodu programu. Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki jest procesor komputera, po prostu – jest to jeden z głównych elementów jego sprzęcie.

Warto zauważyć, że architektura tego składnika jest stale rozwija i zmienia, zawsze pozostaje problemem dla tego urządzenia.

Wszyscy, którzy są zainteresowani tym, co procesor jest prawdopodobnie zainteresowany i jego parametry. Basic – po. zużycie energii, wydajność, szybkość zegara i architektury. To było kiedyś tak, że każdy procesor stworzony dla danego systemu komputerowego. Nie jest zaskakujące, że ludzie starają się uciec z takiego kosztownego i różniące się metody są skuteczne.

To kiedy producenci i były produkowane modele seryjne, podział poszedł w sprawie rodzajów i klas. Dzięki takiemu podejściu, można było zmienić spieprzyć elementem niemal natychmiast.

Co dziś procesor – małe płytki krzemowej, której powierzchnia jest wiele styków, a wewnątrz niej – struktury półprzewodnikowe związków składających się z milionów tranzystorów.

Biorąc pod uwagę, że liczba elementów, które są częścią różnych modeli różni się znacząco, istnieją różnice w samej architekturze elementów.

Co więcej, nawet jeśli dwa procesory to samo, nie może być znaczne różnice w rzeczywistym procesie, rozmiar pamięci i inne rzeczy. Mogą się różnić, a liczba rdzeni. Co to procesor dwurdzeniowy – element multi-core, który kilka lat temu był obiecujący. Teraz ich czas minął, a pierwsze miejsca zajmują dużo bardziej złożonych elementów.

Każda architektura jądra lub jego konkretne oznaczenia ich wyznaczania. Cokolwiek to było, przedsiębiorstwa produkcyjne są stale w ruchu w kierunku zwiększenia całkowitej liczby rdzeni, zwiększając wydajność komputerów. Oczywiście, te programy, które zostały utworzone przed pojawieniem się takich rzeczy jak multi-core, nie będzie działać szybciej na systemach wielordzeniowych.

Ich liczba – nie jest jedyną ważną cechą. Aby zrozumieć, co procesor, trzeba mieć wyobrażenie o cechach takich jak wielkość pamięci podręcznej, szybkość magistrali, szybkości zegara jego funkcjonowania.

Jest to niemożliwe, aby przeoczyć, a wskaźniki, takie jak liczba przepływów – odzwierciedla wydajność systemu. Im więcej – tym lepiej maszyna funkcjonowanie.

Te same zasady stosuje się do rozmiaru pamięci podręcznej (wewnętrznej pamięci procesora, kompensacja zakłóceń w operacjach).

Zgodnie z tym, i taka częstotliwość. Im jest on wyższy, wydajność komputera.

Bus – element, przez który odbywa się komunikacja między CPU a kontrolerem płyty głównej. Oczywiście, te elementy są również postępuje szybko, producenci konkurują w prędkości wyścigu. Rynek był i pozostaje dwie duże firmy konkurujące zajmuje się produkcją procesorów. Ten Intel i AMD. Ich rywalizacja jest bardzo korzystne dla zwykłych użytkowników – bo dostaje coraz więcej produktów o wysokiej prędkości.

Warto zauważyć, że teraz normalna temperatura procesora jest poniżej pięćdziesięciu stopni. Jeśli jest powyżej – to trzeba spróbować na przetwarzanie jego pasty termoprzewodzącej. Jeśli to nie zadziała – istnieje możliwość, że zakurzonej jednostki systemowej, a powinno być trywialny do próżni.

Jak widać, procesor – to jeden z podstawowych elementów komputera, którego moc zależy bezpośrednio na wydajność całego systemu. Najważniejsze – aby monitorować jego stan. To właśnie procesor.