274 Shares 1759 views

Jak jest wymiana dysku twardego w laptopie

Wielu właścicieli laptopów uwierzyć, że nigdy nie będzie musiał naprawić przenośnego dysku twardego. W tym przypadku, taka wiara nie nierozsądne. Pomiędzy komputerem pierwotnie opracowany biorąc pod uwagę pracę w warunkach dużego drgania, wstrząsy, wpływ temperatury. Używane elementy i sama budowa przeznaczone są do takiej operacji, ze względu na laptopie oczekuje się, że będzie on w stanie pracować normalnie, na przykład podczas jazdy na polnej drodze.


Niestety, pomimo tego, czasami To wymaga wymiany dysku twardego w laptopie. Bezskutecznie zaparkowany głowy, wada powłoki magnetycznej, usterki układów elektronicznych – powoduje awarie mogą być bardzo różne. Dobrze, jeśli okres gwarancji do tej pory nie upłynął, ale co jeśli to się skończyło? Istnieją dwa rozwiązania: wymiana dysku twardego w laptopie można wykonać samodzielnie, albo za opłatą, aby uczynić tę pracę w centrum serwisowym. W rzeczywistości, nic skomplikowanego w tej operacji nie jest i musi być ostrożny może nawet produkować uczniak.

Pamiętajmy, jak wymiana dysku twardego (HDD) w „Big Brother” laptop – komputer osobisty:

– określa się za pomocą interfejsu napędu dysku i płyty;

– decyzja o wymaganej ilości wolnego miejsca na dysku;

– proponowanego zakresu rynku wybraniu żądanego producentem. Bierze pod uwagę wydajność, poziom hałasu, obecność dodatkowych funkcji.

To takie proste. Wymiana dysku twardego w laptopie wymaga przestrzegania tych samych elementów z pewnymi dodatkami.

Obecnie istnieją dwa typy interfejsów równoległych – (PATA IDE) i Seryjny (Serial SATA). W dzisiejszych modeli komputerowych, pierwszy nie jest już używany. Definiować na dwa sposoby:

1. Usunąć twardego i widok złącza pętli. Wąskie – to SATA i szeroki – IDE;

2. Za pomocą programów diagnostycznych (AIDA64 Sandra) określić oznaczenie alfanumeryczne dysku twardego i za pośrednictwem sieci, by poznać pełną informację o nim.

Wymiana dysku w laptopie sugerują ważną punktu – dobór rozmiarów i kształtu urządzenia. Istnieją wymiary 2,5 i 1,8 cala, trzeba kupić to samo co stary. Im większa prędkość obrotowa, tym bardziej wydajny model.

Wyłączanie zasilania, wyjąć baterię. Na spodzie notebooka, można zobaczyć oddzielna pokrywa wskazany ikonę cylindra. Odkręcić śruby mocujące, aby zaczepić pokrywę i wyjąć go. Dysk twardy jest umieszczony na specjalnych płozach platformy. Jeśli są one przykręcane, także odkręcić śruby. Teraz tyle dokładnie, aby wyciągnąć dysk twardy ze złącza po przeciwnej stronie. Aby podłączyć go z czymś nie być – na slajdzie jest specjalny plastikowy „zakładka” dla nominacji urządzenia. Pozostaje odłączyć urządzenie od platformy i zainstalować sekwencję wymiana odwrotnego.

Po tym, w rzadkich przypadkach, może trzeba przepisać BIOS systemu do nowszej wersji.