381 Shares 4732 views

Lepkie klawisze na laptopie: co zrobić z tym problemem?

Laptopy dziś cieszą się dużą popularnością ze względu na ich niewielkie rozmiary i szeroki wachlarz możliwości. Jednak jest jeden laptop znaczącą wadę – jeśli klawiatura jest w porządku, trzeba patrzeć na zastępstwo nie jest dowolny sprzęt komputerowy magazyn, i zamówić je od dostawców materiałów eksploatacyjnych. Nie kupować nowego „Claudia” w Chinach, konieczne jest, aby spróbować rozwiązać problem na własną rękę. Jeśli Lepkie klawisze na laptopie, co zrobić, można zrozumieć, w celu ustalenia przyczyny.


Przyczyny awarii

Zazwyczaj użytkownicy urządzeń przenośnych często należy go przechowywać w pobliżu mebli tapicerowanych. Wszystkie są dotykane, gdy kot idzie na klawiaturze i zasypia. Jednak wszystko to prowadzi do zanieczyszczenia „Claudia”. Jeśli dom ma futrzany domowych lub laptop stojący na kanapie, nie dziwi fakt, że zanieczyszczenie nastąpiło i teraz Lepkie klawisze na klawiaturze laptopa. Aby to zrobić w tym przypadku nie jest niczym szczególnie potrzebne, musimy tylko być czyszczone i usunąć wszelki kurz, brud i włosy.

Drugim częstym powodem – to rozlana kawa, herbata, wino lub jakikolwiek inny napój. To jest bardziej poważny problem. Faktem jest, że oprócz Lepkie klawisze na laptopie, może to prowadzić do wypalenia styków. W tym przypadku nie zrobi bez klawiatury zastępczej. można „ożywić” wadliwy kontakt w pewnych sytuacjach. Jednak byłoby to przynajmniej trzeba dać laptopa do serwisu w celu dokonania diagnozy.

Ustalić, dlaczego Lepkie klawisze na laptopie, można przejść do działania.

czyszczenie chemiczne

Jeśli klawiatura zatkane kurz, resztki jedzenia i inne, może to prowadzić do przyklejania klawiszy lub, odwrotnie, trudności naciskając. Aby wykonać czyszczenie, należy najpierw spróbować sczyszczać wszelkie zabrudzenia z powierzchni klawiatury. Do tego pasuje miękką szczotką meblarskim.

Jeśli problem nie ustąpi po obróbce powierzchni, należy użyć zwykłego odkurzacza domowego lub samochód. Jednak w tym przypadku problem może pozostać – Lepkie klawisze na laptopie. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej jest kupić puszkę sprężonego powietrza, które można znaleźć w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Jeśli proces za pomocą klawiatury, a następnie będzie można usunąć ogromną ilość brudu.

Jeśli nawet sprężone powietrze nie pomoże, trzeba demontować „Claudia” i usunąć wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza. Aby to zrobić, należy wyłączyć zasilanie laptopa i usunąć każdy klawisz osobno. Zazwyczaj odbywają się w tzw windy, które są po prostu zaskoczy. Aby to zrobić, należy delikatnie pociągnąć przycisk u góry. Następnie należy go wycofać. Jednak wszystko zależy od modelu komputera, więc przed wykonaniem jakichkolwiek manipulacji, lepiej jest określić dokładnie, jak strzelać konkretny klawisz na laptopie.

Jeżeli płyn został rozlany na klawiaturze

Istnieje wiele powodów, że Lepkie klawisze na laptopie. Co zrobić, jeśli błąd wystąpił z powodu wycieków słodkiej herbaty? W tym przypadku wszystko zależy od tego, kiedy nastąpiło „wypadek”. Jeżeli rozlana herbata tylko, że konieczne jest, aby szybko dostać mokrą klawiaturę suchą ściereczką i obrócić go w dół przycisków. Co do zasady, to lepiej, aby nie dotknąć laptopa kilka dni.

Jeśli herbata była słodka, albo gorzej, klawiatura zostało rozlane wino, cukier szybko korodują styki. W tym przypadku konieczne jest, aby usunąć „Claudia” i zabrać go na strzępy. Składa się on z kilku warstw, z których każda musi być rozdzielone. Kiedy linie styczne przed swoimi oczami, trzeba zobaczyć, gdzie zostały one naruszone. Jeśli tak się stanie, można spróbować „ożywić” węzły za pomocą przewodzącego „kit”, ale nie wiele warte nadzieję, że to pomoże.

Najbardziej irytujące jest to, że rozlane napoje – nie jest to przypadek gwarancji, więc jeśli jest wolny naprawa taka maszyna nie będzie. Można tylko zamówić nową klawiaturę i zaoszczędzić na jej samodzielnego montażu.

Co jeszcze może być problem

Z gracze często dzieje – Lepkie klawisze na laptopie. Co jeśli przycisk „nie słucha” podczas ostatecznej bitwy z orkami? Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy nastąpiło przegrzanie laptopa. Jeśli podczas gry temperatura osiągnie maksymalny poziom, to może być również przyczyną tych problemów. Aby to naprawić, konieczne jest całkowicie rozbierać laptopa i zmienić pastę termoprzewodzącą. Procedura ta nie jest najłatwiejszy, jak to jest konieczne, aby usunąć główną dostać CPU i GPU. Ponadto, stara pasta zwykle silnie wysycha, więc to musi być bardzo starannie usunąć bez uszkodzenia istotne elementy.

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby odwołać się do specjalistów. Niektórzy decydują się po prostu wymienić chłodnicę. Tak, to pomoże tymczasowo rozwiązać problem z przegrzaniem, ale „spalony” pasta termoprzewodząca nigdzie się nie wybiera.

Problemy z systemem

Istnieją także bardziej błahe przyczyny, z powodu Powolne klawisze na laptopie. Jak rozwiązać ten problem unosi przycisków, jeśli nie kurz i smar termiczny nie jest jeszcze w stanie wyschnąć? Na tyle, aby spróbować ponownie uruchomić laptopa. Jeśli laptop pracuje przez kilka dni bez przerwy, system zaczyna „działać w górę.”

Ponadto, problem może leżeć w sterowniku klawiatury. Oczywiście, w tym przypadku nie ma klawisze mechaniczne od przyklejania. Przyciski są naciskane, ale na ekranie są zyskuje tę samą literę. Kierowcy są zalecane, aby pobrać z oficjalnej strony producenta laptopa.

trzymanie może również wystąpić w wyniku słabego kontaktu i pętli „autoklawie.” laptop muszą być częściowo zdemontowany, aby rozwiązać ten problem i zapewnić, że zatrzask, który łączy klawiaturę i płytę główną są dobrze zamocowane.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Czasami klawiatura przestaje działać bez widocznego powodów. W tym przypadku można jedynie wymienić. Ale co, jeśli czekać na nowej części zamiennej przez długi czas, i pracować na laptopie teraz potrzebujemy. Jedynym wyjściem z tej sytuacji – zakup zwykłego USB klawiatury. Podłączając go do odpowiedniego portu, można w pełni korzystać z laptopa.