471 Shares 4900 views

Laptop Asus K53TK: opinie, opisy, specyfikacje i opinie

Każdy kupujący, który chce kupić tani laptop do gier i rozrywki, wie, że znalezienie godnego urządzenia mobilnego, który spełnia wszystkie wymagania, jest praktycznie niemożliwe. Fakt, że gadżet gra po prostu nie może być tanie. Jednak istnieje rozwiązanie, jednym z renomowanych producentów zaproponował ciekawe rozwiązanie na rynku w przedziale cenowym „20 000”, który jest w stanie sprostać wielu potencjalnych nabywców.


W tym artykule skupimy się na zwykłym laptopie Asus K53TK. Przynajmniej, konwencjonalne urządzenie próbuje umieścić firmy-producenta, który skupia swój produkt w klasie budżetowej. W rzeczywistości, urządzenie mobilne może swobodnie konkurować z droższymi urządzeniami, twierdząc, aby stać się najtańszy laptop w klasie gier.

Segment technologii niskich kosztach

Natychmiast należy zauważyć, że notebook Asus K53TK specyfikacje dobrze nadają się nie tylko do uruchomienia produktywnego zabawki, ale także dla pełnych aplikacji wydajność przy niskich i średnich ustawieniach jakości. Jednakże, istnieje wiele czynników, które mogą zatrzymać potencjalnego nabywcy. Po pierwsze, wszystkie urządzenia mobilne z tej serii są oparte na chipie AMD A70M. Entuzjaści wiedzą, że kontroler jest przestarzała i obsługuje procesory w zakresie niskich częstotliwości – 1500-2400 MHz.

Ponadto, komputer przenośny wyposażony w starym matrycy 15 cali, który od dawna z wytwarzania ze względu na niezgodność standardów nakładanych na odwzorowanie koloru. Jednak Asus Corporation zdecydowała, że seria tych urządzeń mobilnych należy podać dokładnie ten ekran.

Dostępne na rynku koszt laptopa jest zobowiązany i systemu operacyjnego, który jest wyposażony w laptopa: DOS, Windows 7 Home – Rozpoczęcie lub najtańszych produktów, które wciąż muszą być zmienione na nowoczesnej platformie Windows 10.

Pierwszy znajomy

Aby sprostać wydajny notebook Asus K53TK specyfikacje klientów, producent zdecydował się oszczędzać na wszystkim. Nudny szary opakowanie z trwałego kartonu produkuje niczego, co ciekawego wewnątrz urządzenia mobilnego. To jest dopiero po przestudiowaniu go uważnie, można znaleźć ręcznie robione rysunek na jednym z pól wyświetlacza, niewyraźnie przypominający laptop.

Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że producent nie przeszkadzało zbiorów. Jednak w jego opinii, wielu właścicieli twierdzą, że w skrzynce jest wszystko, co jest niezbędne dla każdego użytkownika: laptop, baterii, ładowarki i instrukcji. Jak pokazuje praktyka, jest to zupełnie wystarczające dla większości nabywców, którzy potrzebują tylko gadżet, a nie akcesoriów.

Wygląd i ergonomia

Tak, współczesnym stylu, elegancji i lekkości może być mowy. Wręcz przeciwnie, wygląd notebooka Asus K53TK może powodować wrażenie, że urządzenie zostało stworzone na początku XXI wieku. Jednak wygląd jest bardzo często mylące.

Start z lepszych ergonomii. Trzymając w dłoniach, do transportu i korzystania z urządzenia mobilnego poręczny. Nawet trzymając laptopa z dwoma palcami, użytkownik nie musi martwić się, że technika wypaść z ręki. Duża ilość laptopie, jak się okazuje, daje gruby plastik, który również jest więcej i trwałe. Podczas pracy, właściciel nigdy nie usłyszeć od laptopa zadrapań lub innych obcych dźwięków. Jest tylko roszczenie do zawiasów, zachować wieko – są one bardzo trudne. Otwórz laptopa z jednej strony nie jest możliwe. Z drugiej strony, sztywność pozwala użytkownikowi na ustawienie wyświetlacza pod dowolnym kątem.

Charakterystyka wyświetlacza ciekłokrystalicznego

Nie ma potrzeby denerwować potencjalnych klientów, dowiedzieć się, co laptop Asus K53TK ma niską jakość matrycy. Nawiasem mówiąc, jest to czynnik ten pozwala użytkownikowi znacznie zaoszczędzić na zakupie Gaming urządzenia mobilnego. Ekran Pyatnadtsatidyuymovy ma rozdzielczość 1366 x 768 punktów na cal jest szerokoekranowy. Tak, oglądanie filmów w wysokiej jakości na laptopie niewygodne, ale te cechy są wystarczająco dobrze pracować, surfować po Internecie lub grać w gry.

Aby poprawić producenta kolorowy posiada matrycą LED światło. Ich zadaniem radzi sobie z godnością, ma jednak problem z kątów widzenia. Jeśli chodzi o doskonałej czerni, wówczas użytkownik czeka rozczarowanie tutaj. Z odcieniami szarości w matrycy istnieją poważne problemy. Nie podoba ekspertów i błyszczącą powłokę ekranu. W jasnym świetle (szczególnie przy słonecznej pogodzie na ulicy), wyświetlacz jest pełen blask.

Urządzenie wejściowe

Asus K53TK laptop budżet, którego cena mieści się w przedziale od 20 tysięcy rubli, jest wyposażony w klawiaturę wielkiego że spodoba się nawet najbardziej wymagającego klienta. Po pierwsze, sam panel – zajmuje całą szerokość urządzenia mobilnego, nie pozostawiając wolną przestrzeń po bokach. Wszystkie klawisze są oddzielna jednostka klawiatura, z wyłączeniem użytkownik przypadkowo wciśnięty podczas szybkiego pisania. Na tak dużej klawiaturze było miejsce i blok cyfrowy. On jest duży, wygodny i funkcjonalny.

Jeśli chodzi o wygodę, tutaj pełne zamówienie. Skok duże przyciski, ale wrażliwy, ponieważ sami są tendencyjne i klawisze mają doskonały zwrot w palcu. Pierwsze dni stosowania do właściciela, który pracuje z dużą ilością tekstu, będą musieli przyzwyczaić się do tego, ponieważ przyciski faktycznie nadziewane palców.

Touchpad

Podobnie jak kupujący i touchpad. On, podobnie jak jednostki klawiatury, duży i dość wygodne. Producent najwyraźniej postanowił zwrócić odpowiednią uwagę na ergonomię notebooka Asus K53TK. Liczba właściciele twierdzą, że praca z urządzeniem mobilnym wygodnie. Touchpad obsługuje funkcję multi-touch. To pozwala noszącemu nie tylko zarządzać skalę i obracać obiekty i pracować z bardziej złożonych zadań. Na przykład, aby kontrolować komputer za pomocą gestów (działa tylko w systemie Windows 10 systemu operacyjnego).

Touchpad jest lekko zagłębione w plastikowym korpusie urządzenia mobilnego. Taki układ nie pozwala na kciuk do wykraczać poza granice terenu. Panel posiada matową powierzchnię i jest wyposażony w dwa przyciski mechaniczne. Tak, na początku, te przyciski mogą być denerwujące dla użytkownika głośnych kliknięć po naciśnięciu, ale w przyszłości użytkownik będzie rozumiał, że ten dźwięk umożliwia kontrolowanie działań, eliminując naciśnij ducha.

Indeks główny

Jak wspomniano wcześniej, płyta główna Asus K53TK seria notebooków opartych na chipie AMD A70M. Regulator utrzymuje kosztów procesory z dwoma lub czterema rdzeniami, które zużywa mniej niż 65 watów energii elektrycznej. Miłośnicy gier intensywnie, oczywiście, trzeba skupić się na platformach wielordzeniowych o maksymalnej częstotliwości taktowania do zaspokojenia ich potrzeb w zakresie wydajności.

Integralną częścią każdej platformy do gier jest karta graficzna. Zamontowany chip ma w swojej bazie zintegrowany akcelerator graficzny Radeon HD 6520G. Ponadto producent wyposażył urządzenie mobilne i dyskretną kartę graficzną HD 7670M. Tutaj zaczyna się zabawa – te dwie karty graficzne są w stanie pracować w trybie CrossFire, co oznacza, że laptop do gier potencjalne wzrasta dramatycznie. W jego opinii, ten tandem wielu użytkowników w stosunku do znanego rozwiązania gier Radeon HD 6800M. I to jest klasa średnia na rynku urządzeń do gier.

Słabe ogniwa tego samego łańcucha

Załóżmy, że podana przez producenta wsparcia laptop 8 GB pamięci RAM, ale kupujący na rynku jest mało prawdopodobne, aby znaleźć urządzenie z takiej objętości. Maksymalna – 4 gigabajtów (dwa paski 2, GB). Aby poprawić wydajność platformy użytkownik będzie musiał zakupić moduły pamięci i zainstaluj je na własną rękę w laptopie Asus K53TK. Charakterystyka magistrali danych jest ograniczona do prędkości 1333 MHz, więc użytkownik musi upewnić się, że moduły są nabywane będą kompatybilne z urządzeniem mobilnym.

Są też pytania do systemu plików. Laptop jest zamontowany magnetyczny dysk twardy pojemności 500 GB, a działających na technologii SATA III z prędkościami do 5400 obr./min. gracze w każdym przypadku będą musiały być zakupione oddzielnie Superszybki dysk SSD i zainstalować go w systemie.

Porty i interfejsy

Duży i przestronny ciało było miejsce dla wysokiej klasy napęd optyczny DVD-RW, a to podoba, ponieważ większość licencjonowanych gier nadal być zainstalowany z dysku. Producent napęd umieszczony na prawym końcu notebooka. Obok niego znajduje się port USB w wersji 2.0 i zaciski do podłączenia do karty dźwiękowej (mikrofon i słuchawki).

Z drugiej strony użytkownik urządzenia będzie znaleźć inny port USB 2.0. Obok niego znajduje się nowoczesny interfejs USB 3.0 i HDMI i VGA Wyjścia wideo. Warto płacić daninę na rzecz producenta, który nadal pozwala użytkownikowi wybrać, jakie to mają być podłączone (do analogowego lub cyfrowego urządzenia). Również złącza RJ-45 ma lewy koniec laptop, aby połączyć się z siecią i interfejs do ładowania akumulatora. Z tyłu iz przodu urządzenia nie ma żadnych portów. I to się podoba, bo laptop Asus K53TK, cechy , które pozwalają użytkownikom na wiele gier zasobochłonne, można umieścić w dowolnym miejscu:

  • umieścić na ścianie, aby zaoszczędzić miejsce na stole;
  • wziąć do łóżka, aby cieszyć się grą w dogodnej lokalizacji;
  • umieścić na desce rozdzielczej samochodu.

technologia bezprzewodowa

Standardowy moduł Wi-Fi nie jest zaskoczeniem, ponieważ jest to funkcja priorytet dla każdego urządzenia mobilnego. Notebook Asus K53TK SX023R wyposażony w standardowy kontroler, który obsługuje technologię 802.11 BGN i współpracuje ze wszystkimi znanymi rodzajami szyfrowania. Nawiasem mówiąc, urządzenie może pełnić funkcję punktu dostępowego (rozdają Wi-Fi), jednak za to właściciel trzeba podłączyć laptopa do Internetu za pomocą kabla sieciowego.

Ale urządzenie Bluetooth pytań. Przestarzała technologia z oprogramowaniem w wersji 3.0 posiada szereg problemów związanych z transmisją danych. Jest to około błędów komunikacyjnych w przypadku, gdy użytkownik korzysta z modemu 3G / EDGE, podłączonego przez bezprzewodowe łącze Bluetooth. Ale na pytania audio i transmisji multimedialnej zapytałem. rozrywka zawartość działa bez skarg od właścicieli.

serwisowanie

Dla właściciela urządzenia mobilnego Asus K53TK demontażu laptopa może stać się udręką, ponieważ producent „próbował”, aby umieścić podstawowe elementy układu chłodzenia i jak najdalej od użytkownika. Tutaj bez pomocy specjalistów po prostu nie rób z centrum serwisowym. Jednak są rzemieślnicy, którzy chcą zaoszczędzić na czyszczeniu i rozbierać laptopa samodzielnie. W większości przypadków, zbierać urządzenie mobilne w odwrotnej kolejności zarządza tylko jednostki, reszta to bezkompromisowe zestaw części do centrum serwisowego.

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, Asus K53TK laptop ma uzasadnione koszty. Po tym wszystkim, wraz z wysoką wydajnością i ma wiele negatywnych czynników, które mogą zatrzymać potencjalnego nabywcę, który docenia przede wszystkim ergonomię. wyświetlacz o niskiej jakości, potrzeba dodatkowych ulepszeń (zwiększenie pojemności pamięci oraz zakup SSD) i problemów serwisowych wyraźnie wymagać od właściciela dodatkowych kosztów finansowych.