273 Shares 4338 views

Kardiokrynum (gigant lilia wodna) – niezwykła roślina do ogrodu

Kardiokrynum – giant lilii. Są one bardzo nietypowe bulwiaste rośliny wieloletnie. Posiada wysoki łodygi i liście są duże w kształcie serca. Podczas kwitnienia formę lekko opadające kwiaty białe, czasem z zielonkawym odcieniem, wygląd, są one bardzo podobne do lilii.


Giant lily (kardiokrynum) w pełni uzasadnia swoją nazwę. Wysokość tych roślin może osiągnąć 3 metry. Kwitną późnym latem. Kwitnienie trwa dość długi okres czasu. Pomimo faktu, że kardiokrynum jest zima-hardy kwiat, dodatkowe schronienie przed zimnem, wciąż potrzebne.

Jeśli zdecydujesz się kardiokrynum roślinnego (giant lilii, których zdjęcia są pokazane) w ogrodzie, nie pożałujesz. Ważne jest, aby wiedzieć, niektóre cechy opieki.

Rośliny te preferują lekki odcień częściowe, miejsce należy chronić przed przeciągami i wiatrem. Do gleby nie jest szczególnie wymagających, lecz w sposób bardziej odpowiedni kolor światła gliniastej ziemi. dobrze reagują one na dodanie humusu lub kompostu.

Jeśli zdecydujesz się sadzić kwiaty, takie jak kardiokrynum, odległość między nimi powinna wynosić nie mniej niż 1 metr. Po rosnących korzeni swojej matrycy, tworząc kilka spółek zależnych bulblets że następny rok będzie rozkwicie.

Kardiokrynum (gigant lilia wodna) – kwiat, oczywiście, Zimotrwalosc, ale gryzienie zimno i nie może się ostać. Dlatego należy zadbać schronu niezwykłych roślin na zimę. Dla tych celów poległych suchych liści lub torfu. Można pływać gałęzie świerkowe lub specjalnych materiałów okładzinowych.

Jako roślina jest propagowane jako kardiokrynum?

Giant lily propagowane filii żarówek lub nasion. W pierwszej metodzie, po zarodku roślin małe żarówki wykopuje i osadzony w przygotowanym otworze. Innym ważnym punktem: sadzenie materiału musi być przeprowadzona w sposób szczególny. To nieznacznie spadła do gleby tak, aby jego górna bańki wystaje z ziemi.

Korzystanie Drugą metodą jest niepraktyczne, ponieważ młode rośliny są bardzo trudne do uprawy z nasion, ale kwitną tylko kilka lat. Okres ten może być zmniejszony przez poddanie nasion rozwarstwienie w szczególny sposób, ale proces ten jest dosyć czasochłonne. Sposób rozmnażania nasion jest dobre, ponieważ pozwala uzyskać wiele nowych kolorów.

Kardiokrynum (gigant lilia wodna) bardzo dobry wygląd w projektowaniu wysokich krawężników i alejek. Roślina ta jest wykorzystywana w wielu architektów krajobrazu do tworzenia oryginalnych kompozycji.

A jednak, przed przystąpieniem do aktualizacji witryny przy pomocy olbrzymich lilii, należy pamiętać, że te rodzaje wysoki będzie wyglądać najlepiej, wyprowadzeni oddzielnie, gdyż wysokość tych kolorów sprawia, że inne duże zakłady tylko krasnoludki. Dlatego kardiokrynum najlepiej obsadzony jako żywego płotu, na przykład wzdłuż ścieżek lub ogrodzeń.