197 Shares 6319 views

Truskawki pole – i przyjemność, a lekarstwo

Być może powinniśmy po prostu wyjaśnić: pole truskawek na truskawki nie ma zastosowania. To nie jest nawet krewni, jak niektórzy ogrodnicy. Oto dramatyczne różnice w kształcie liści i owoców, aw smaku i aromatu.


Przodkowie ogrodowych truskawek przyszedł do nas z Ameryki Północnej, a pole truskawkowe „narodził się” na naszych ziemiach. Liście roślin złożonych, Poncyria, owalny kształt rombowy, ciemny zielono i jedwabiste owłosione poniżej. Korzenie skośnego mniej poziomo. Pędy nad ziemią, dwa rodzaje (wegetatywne, generatywne). Mogą one rozwijać się do 25 cm, a kończy się w małych corymbose kwiatostany o a wypustkami piany.

Propagowane truskawki polowych głównie wegetatywnie. Większość jagody dojrzewają na początku lipca. Nawiasem mówiąc, nie są owoce jagodowe i małe „orzechy”, zanurzone w ciele jako jego podstawie. Truskawki to rzeczywiście jest zarośnięty zbiornik. Dojrzały stan, to jaskrawoczerwone, bardzo aromatyczny i słodki.

Rośnie na łąkach, polanach, jasnych krawędzi leśnych przeważnie lasów liściastych. Można go znaleźć na pożary lasów, polanach, na poboczach autostrad i tras kolejowych.

Może się okazać, że interesujący jest fakt, że truskawki są klasyfikowane w kilku rodzajach: jeden rośnie na jego terytorium (na Dalekim Wschodzie, Zachodnia Syberia, Chiny, europejską część Rosji, Mongolii), ale wszystkie są tak podobne, że osoba, która nie posiada specjalnego wykształcenia botanicznej trudno jest odróżnić jagody z obszaru Trans-Bajkał z jagód na przedmieściach.

Pole truskawka zawiera dużo cukru, wapnia, sole żelaza, kwasy, makroelementy, mikroelementy oleju. Jako jagód produktów spożywczych stosowanych od czasów starożytnych. Jest bardzo smaczne i pachnące w konfitury, dżemy, kompoty. Dzięki niemu można ugotować budynie i ciasta.

Strawberry liście, zebrane wiosną lub późną jesienią, lekko wysuszony i właściwie sfermentowany, może być zastąpiony przez herbatę, która jest o wiele ładniejszy, który kiedyś kupić w sklepach. Nawiasem mówiąc, to nie tylko smaczne, ale także użyteczne dla tych, którzy często się zimno. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z technologią przygotowania sfermentowanego herbaty, można zrobić liści truskawki, pokrojone w sezonie kwitnienia (są tylko suszone w cieniu związany z małych gronach w zawieszeniu). Jagody powinny być zbierane w godzinach porannych, gdy tylko nadeszła rosa, lub po prostu kiedy opada ciepła. Osuszyć jak liście, również w cieniu, lub w piecu ogrzewanym do 40 ° C Suszone owoce ciemnieją, stają się jaskrawoczerwone.

O właściwościach leczniczych truskawek wymienione są w literaturze starożytnej (Wergiliusz, Owidiusz) i Mattsoli (botanik i lekarz, XVI w.) Pisał, że jego owoce nie są używane tylko jako uczta, a jedzenie, ale mają między innymi efekt żółciopędny, łagodzi pragnienie i ciepła , pomoc w ból w żołądku.

Alkohol Nalewka – wspaniałe narzędzie przeciwko niechcianej opalenizny przed zmętnienia rogówki. Korzenie i liście truskawki leczyć wrzody i rany cięte, śledzionę, wzmacnia dziąsła, zęby oszałamiająca.

Pole truskawki dobrze radzi sobie z przeziębieniem, a nawet ostrzega ją rzuca kamienie z wątroby i nerek, jest stosowany jako środek moczopędny i środków antiavitaminoznoe. Napar z liści zdolnych do rozszerzają naczynia krwionośne i dlatego jest skuteczne w przypadku nadciśnienia w początkowej fazie. Świeże owoce (lub suszone i nasączona) pokazano na dnę, zaparcia, wrzody, miażdżycy tętnic, nadciśnienia tętniczego. Nie tylko poprawia trawienie i pobudzają apetyt, ale również zwiększenie stężenia hemoglobiny. Jednak nie wszystkie truskawki użyteczne. Czasami możliwe działania niepożądane – obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, świąd.