513 Shares 5443 views

Połowów na Morzu Azowskim: Charakterystyka interesujących faktów i zalecenia

Morze Azowskie jest płytkie, jego maksymalna głębokość. – 13,5 m W efekcie woda w lecie nagrzewa się do 30 stopni w zimie zamarza w ciągu 2 miesięcy.

Inną cechą zbiornika – spaść w tym samym czasie dwóch dużych rzek Donu i Kuban oraz dużą liczbę małych rzek, które przynoszą dużo planktonu tutaj – wspaniałe jedzenie ryb.

Z powodu tej ryby fauny Morza Azowskiego jest zróżnicowana i liczy się w dniu dzisiejszym 76 rodzajów różnych ryb. Dostępne są następujące typy:

 • semianadromous;
 • komunikowania się;
 • słodkowodnych;
 • morze.

Biorąc pod uwagę charakterystykę wędkowania w morzu, nie wędkarz będzie pozostawiony bez połowu, a rybołówstwo bierze wszystko świetnie bawić.

ryba

Morza Azowskiego powodu panujących warunków sprzyjających uważana za jedną z najbogatszych basenów w liczbie ryb. Plasuje pierwszy tom połowu na jednostkę powierzchni. Dlatego połowów na Morzu Azowskim w czerwcu może być szczególnie przyjemne ciepło nie tylko wychodząc ale również złapać. Więc co teraz znaleźć ryba jest tutaj? Dziś morze jest domem dla ponad 70 gatunków ryb.

Jest on podzielony na 3 typy. Wśród nich są komunikowania ikry ryb , które znajduje się na terenach zalewowych rzek. Są one najbardziej wartościowe gatunki. Wśród nich:

 • jesiotr;
 • jesiotr;
 • certa;
 • Beluga.

Semi – ryba, która żyje głównie w dolnym biegu rzek. Wśród nich:

 • RAM;
 • leszcz;
 • sandacz.

Sea – ryba, która mieszka w morzu:

 • szprot;
 • flądry;
 • babki.

Od połowów na Morzu Azowskim, a ujście znajduje się na skalę przemysłową, a tam jest gatunków ryb, które mają wartość, rybołówstwo ma pewne ograniczenia. Tak, można swobodnie łowić tylko wokół osiedli, na morzu, w tym samym czasie można pływać do pół kilometra. Ale w wędkowania estuarium jest zabronione.

Połowów na Morzu Azowskim od brzegu w wielu miejscach jest też ograniczony do końca marca.

Urozmaicony krajobraz i położenie basenu Morza Azowskiego zapewniają doskonałe warunki do wędkowania. bary, ławice piaskowe, które są na wybrzeżu dużo, jest to idealne miejsce do tego. Idealny czas do połowów – późną jesienią i wczesną wiosną. W tym czasie ryby są najbardziej aktywne.

Pod względem połowów opłacalna czas – to jest koniec wiosny. Morze w tym czasie przyciąga ogromną liczbę chętnych na ryby. Morza Azowskiego – korzystny dla tego obszaru. Ponadto, takie działanie może być w połączeniu z doskonałą wakacji. Wędkowanie w Jejsk na Morzu Azowskim – wielki charakter, ulubionym zajęciem, świeże powietrze i dobre samopoczucie na długi czas.

złapanie byka

Należy zauważyć, że jednym z najbardziej ekscytujących i dobychlivyh fishings Azowskiego jest uważany rybacka babka. On jest złowionych w zwykły zakidushku. Idealna długość linii 15 m, grubość 0,7 mm. Ponadto, dwa elementy wymagają №10 lub 8, a ciężarek, którego masa jest wybrana w zależności od średnicy żyłki. Pierwszy hak na końcu żyłki jest mocowany poprzez 20cm umieszczony jest ładunek, nawet po 20 cm smycz wynosi 20 cm, która jest zamocowana na końcu drugiego haka.

Byka lub innych świeżych mrożonych lub świeżych ryb, robaki wodne, krewetki mogą być wykorzystywane jako przynęta. Wskazane jest, aby mieć pod ręką kilka przynęt jak sculpin smaków są stale zmieniającym się i może okresowo dziobać tylko na mięso, po raz drugi – tylko robakiem.

Lepiej jest iść na ryby wcześnie rano – tym razem woda nie osiągnęła jeszcze wysoką temperaturę. W południe, pod wpływem ciepła i pasywnych ryb odejdzie w głąb.

łapanie płoć

Jeśli masz zaplanowane wakacje z połowów na Morzu Azowskim, polubisz połowu płoci. W lecie jest ona odpowiednia do wybrzeża w dużych ilościach. Można go złapać na Donk, ale lepiej ugryźć płoć na pręt pływaka, jak ten rodzaj ryby produkuje żywność nie od dołu, a w środkowej warstwie wody.

Roach lato koniecznie zwabić. W punkcie połowów tego ciasta, można wrzucić nasiona, różne zboża, bułka tarta. Ryby przynęta jest konieczne tylko wtedy, gdy gryzące spadki, w przeciwnym razie można objadać barana, a ona nie weźmie przynętę. Ryby doskonale pasuje do pakowania roślin i zwierząt, takich jak kasza manna, chleb, kukurydza, jęczmień, obornika robaka, morza i pszenicy.

Przy stosowaniu lepkości miękiszu i smak dodaje miód. W tym przypadku trzeba ciemnego chleba, wymieszać z jajkiem, łyżką oleju słonecznikowego pachnące i ½ łyżeczki płynnego miodu. Można także wziąć anyż, RAM to lepiej zamiast oleju słonecznikowego. Ponadto, olejek anyżowy może kapać i inne przynęty – będzie aktywnie gryzienia. Warto zauważyć, że RAM – ostrożny ryby, zatem pożądane, aby wybrać lepszą przynętę obsady.

łowienie pelengasa

Połowów na Morzu Azowskim jest pelengasa. On zostanie złapany na początku czerwca, po czym wszystkie przynęty oferowane do niego i zaczyna dać dopiero w sierpniu ponownie wznowione gryzienie. Do połowu ryby te potrzebują długi, mocny pręt zdolne do dostarczania rzut 100-metrowy. Powinno to być długość linka 300 metrów, a jego średnica – 0,35 mm. W następstwie hung ciężarka.

Nad nim na stałym obrotowym na smyczy 2-3 40-100 cm długości. Należy pamiętać, że pasza dla ryb w toni wodnej samego, dlatego lepiej podnieść zaczepy na dole. Specjalnie dla tego zastosowania pianki koralikami. Umieszczono na smyczy wokół haka, ale tak, że Sting był otwarty. Konieczne jest, że hak jednocześnie kąpiel w wodzie, a na dole nie leżał. Inaczej pelengasa nie dać się złapać. Idealne przynęta dla niego – morski robak.

Takie rybacka na Morzu Azowskim sugeruje, że rybacy będą mogli bardzo daleko, i mocą, aby rzucić wędkę. Ze względu na wagę i wielkość obciążenia, to nie jest łatwe. Według szczytówki jest stałe zgryz.

zimowe połowów

Łapanie jest kontynuowane w okresie zimowym. Z góry nie da się powiedzieć, co dokładnie będzie to wędkarstwo, ponieważ temperatura w tym miejscu jest nieprzewidywalny.

zapobieganie wypadkom

Zimowe połowów na Morzu Azowskim wymaga przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa:

 1. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kierunek wiatru. Na przykład, jeśli wieje w kierunku wody, to lepiej z połowu na lodzie do powstrzymania, bo staw nie jest całkowicie zamrożone, a jeśli się poza krę lodową, to zajmie się bezpośrednio do morza.
 2. Przed połowów przez kilka dni powinien być temperaturze ujemnej do wody jest całkowicie zamrożone. W tym przypadku, można określić siłę lodu na odcieniem zielonkawym – czy to znaczy, że skorupa lodowa stała się wiarygodna.

ryba zima

Zimowe połowów na Morzu Azowskim polega łowienie cieląt. Są one w tym czasie wolą wieprzowinę i wołowinę.

Azowskiego płoć przynęta, by stać się bardziej czytelne i lepiej ugryźć się w śledzionie, grysik i larwy ochotki.

Ponadto, flądra zima złapany i Azowskiego anchois. stada flądry nie mieszka i klyunuv gdzieś, to nie znaczy, że ryby są w tym miejscu ościeżnicy. Złapała na różnych bezpoplavochnye rozwiązania. Wędkarski dla flądry jako przynęty stosowane Kaspijskiego szprota, sardeli, drugiej większej ryby.