771 Shares 1616 views

Co się dzieje, gdy powietrze uderzył w żyłę? Jakie są konsekwencje powietrza do żyły?

Co się dzieje, gdy powietrze uderzył w żyłę? Takie pytanie często pojawia się w tych, którzy zrobili złego zastrzyk. I to nie jest przypadek, ponieważ w wielu filmach i powieściach detektywistycznych, metoda ta jest często wykorzystywana bezwzględnych zabójców przeciwko ich ofiarom. I obserwując, jak łotr zajmuje dużą strzykawkę, podnosi tłok powietrze jest pompowane do żyły i zakładnikiem umiera, informacje mimowolnie zalega w pamięci widza, że taka iniekcja jest śmiertelna.


Co się dzieje, gdy powietrze uderzył w żyłę?

W praktyce medycznej, proces infiltracji powietrza w dowolnej tętnicy i późniejszego nakładania przepływu krwi będzie mózgu i serca, dalej zatoru powietrznego. To był taki patologiczny stan bójcie się tych, którzy przypadkowo dostać strzał w żyłę powietrza. Należy zauważyć, że rzeczywiście może to być sytuacja śmiertelne jak bańka złapany w żyle zaczyna stopniowo przesuwać wzdłuż tętnicy, a następnie spada w najmniejszych naczyniach, które następnie są zwężone do naczyń włosowatych. W tym miejscu powietrze szybko zatrzymuje przepływ krwi wchodzenia w jakiekolwiek istotne części ciała.

zawał serca lub udar mózgu?

Więc co by się stało, gdyby powietrze uderzył w żyłę? Według lekarzy, z tętnicy powietrza pokrywają osoba poszkodowana może rzeczywiście umrzeć. W tym przypadku mówimy o zatoru serca, co powoduje dość zagrażające życiu wieńcowej korek powietrza lub tzw atak serca. Podobnie zator w mózgu powoduje skok. Jednak należy zauważyć, że przypadkowe przedostanie się powietrza do żyły 99% nie powoduje śmierć. Dlaczego? Na ten temat można znaleźć odpowiedź wyczerpującą poniżej.

Przepisy wprowadzające wtrysku

Co się dzieje, gdy powietrze uderzył w żyłę? Powstaje pytanie to w ludzi, nie tylko ze względu na filmach i powieściach detektywistycznych, ale również ze względu na fakt, że pielęgniarki przed wstrzyknięciem stara się ostrożnie wycisnąć strzykawki lub zakraplacza fiolek wszystkie dostępne tam. Takie przychodnie opieki robotnicy mimowolnie sugeruje, że pacjent uważa, że jeśli możemy wprowadzić powietrze do żyły, to z pewnością będzie coś bardzo straszne. Jednak tak nie jest. Zaledwie takie procedury są wymagane dla wszystkich rodzajów iniekcji. Po pierwsze, jeśli nie usunąć wszystkie pęcherzyki, jest to dość trudne do szybko i bezboleśnie wprowadzić lek. Po drugie, gdyby powietrze było jeszcze w pierwszych minutach pacjent będzie naprawdę czuć dyskomfort „lokalne”, nazywając strzał „chory”. Ale jak pokazuje praktyka, te nieprzyjemne objawy znikają po jakimś czasie.

To właśnie z tych powodów, że pielęgniarki starają się zrobić dożylne, podskórne lub wstrzyknięcie domięśniowe, zgodnie z zasadami. Po tym wszystkim, bardzo niewiele osób jak „chory” strzał, a następnie jazdy ramię, nogę lub inną część ciała.

Cube powietrza do żyły: śmiertelne czy nie?

Jeśli zauważysz, że podczas wtryskiwania małe pęcherzyki powietrza złapać w krwioobiegu, nie należy od razu w panikę – śmiertelną wynik w takiej sytuacji nie będzie dokładny. Ponadto, aby martwić się o to ma sens tylko, jeśli były źle odbywa się wyłącznie drogą iniekcji dożylnej, ponieważ powietrze uwięzione w mięśniach lub pod skórą prawie natychmiast rozpuszcza się w komórkach bez pozostawienia żadnych konsekwencji, chyba że krótki dyskomfort w miejscu wstrzyknięcia.

Co do iniekcji dożylnej, po czym wszystko zależy od wielkości pęcherzyka. Jeśli pozwolisz powietrze do żyły trochę, a potem natychmiast rozproszyć w komórkach organizmu, jak w przypadku domięśniowych lub podskórnych. Dlatego niezamierzone narażenia małych pęcherzyków w organizmie nie ma wpływu na stan zdrowia pacjenta.

Co dozować powietrze na ukłucie zagrażającego życiu?

Jak wspomniano powyżej, w trakcie normalnego wstrzyknięciu do organizmu mogą przypadkowo dostać tylko minimum pęcherzyków powietrza, które nie wpływają na zdrowie człowieka. Co do ewentualnego śmiertelnego rezultatu, trzeba bardzo się starają, aby to zrobić. Po tym wszystkim, zgodnie ekspertów, zatoru powietrznego nastąpi tylko wtedy, gdy żyła wprowadzić co najmniej 200 ml pęcherzyków. Tylko w tym przypadku nie udaje im się prawidłowo rozpuszczać, co może również spowodować udar mózgu lub zawał serca.

Gdzie jest szczególnie niebezpieczne, aby wprowadzić powietrze?

Ledwie powyżej powiedzieliśmy wam, że przedostanie się powietrza do wnętrza korpusu podczas lub domięśniowym wstrzyknięciu podskórnym nie zagraża ludzkiemu życiu. Ponadto, jeżeli strzykawki wstrzyknięto powietrze w żyła, możliwe jest również nie do śmierci. I to nie ma nic wspólnego z liczbą pęcherzyków. Po tym wszystkim, śmierć nie nastąpiła w wyniku przypadkowego kontaktu z powietrzem w którymś z małych żyłach. W związku z tym wskazane jest, aby napisać autor bestsellerowej z bezwzględnymi zamordowanych wykorzystujących dużą strzykawkę i szturcha do głównej tętnicy. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób pacjent może wkrótce okazać się udar mózgu lub zawał serca.

Jakie ślady pozostają?

Wracając do powieści detektywistycznych, należy zauważyć, że dość często reprezentowany przez sposobem zabijania jest wybierany na podstawie faktu, że w przyszłych naukowców sądowych nie będzie w stanie zidentyfikować prawdziwą przyczynę śmierci osoby. Ale to jest mit, podobnie jak śmierć małego „Air” ukłucie. Fakt, że specjalista jest w stanie niemal natychmiast zidentyfikować niedawne zastrzyk, zwłaszcza, jeśli to było robione tylko z powietrza. W rzeczywistości, po śmierci osoby w miejscu wtrysku staje się bardzo ciemne i jasne halo pojawia się wokół niego. Jeśli chodzi o zwykły źle zrobić zastrzyk, po czym pacjent może być ponadto zaobserwować w swoich małych siniaków i stłuczki lub krosty. Co do zasady, krwiak w miejscu wstrzyknięcia rozwiązać się dość szybko. Ale jeśli z jakiegoś powodu tak się nie stało, a człowiek zaczyna odczuwać ból, jego wzrosty temperatury, i tak dalej. E., należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest prawdopodobne, że poważna infekcja dostał się do rany.

Ponieważ powietrze jest usuwane prawidłowo?

Zasady wprowadzania do wstrzykiwań dla wszystkich takie same. Dlatego każdy pracownik zdrowia jest zobowiązany do usunięcia powietrza przed wstrzyknięciem wyrobu medycznego. A jak to się robi, spojrzeć nieco dalej.

  • Z strzykawkowej (domięśniowe, dożylne lub podskórne). Po wybraniu igłę strzykawki lek jest podnoszony pionowo w górę, a następnie wytwarza światło pielęgniarkę kliknie na jego ciele, przez co burzenie wszystkie pęcherzyki razem (w jednym kieszeni powietrza). Następnie delikatne naciśnięcie tłoka powietrze wyciska. Powinna ona być starannie i zwolnić część leku, z których zostawić wszystkie pozostałe pęcherzyki.
  • Z zakraplaczem. Przed umieszczeniem systemu pacjenta, personel medyczny wykonać te same czynności, jak przy pomocy strzykawki przed wstrzyknięciem. Nawiasem mówiąc, jeśli ciecz w strumieniu kończy zanim pielęgniarka wyjąć igłę z żyły pacjenta, powietrze w każdym razie nie wchodzi do ludzkiego ciała, ponieważ system ten nie jest po prostu wystarczająco ciśnienia.
  • Skomplikowanych urządzeń medycznych. W takich urządzeniach, które mogą zgromadzić wystarczającą ilość powietrza do śmierci, istnieją specjalne filtry, które są automatycznie czyszczone całkowicie wszystkie pęcherzyki.

W niektórych przypadkach może to być nawet zator powietrzny?

Dość często z patologicznych, które zagrażają życiu ludzkiemu, stojących nurków. Dzieje się to w takich sytuacjach, kiedy profesjonalny nurek kończy powietrza o dużej głębokości, a on stara się szybko wyjść na powierzchnię, gdy jest ona wstrzymuje oddech. W tym przypadku powietrze uwięzione w płucach zaczyna rozwijać ze względu na obniżenie ciśnienia. W wyniku tego zjawiska jest szybki i stosunkowo silne treści krajowy pęcherzyków oddechowych, które ostatecznie mogą doprowadzić do chwilowego zerwania małych pęcherzyków, zwane pęcherzyki. Następnie powietrze stopniowo wkracza do wszystkich naczyń krwionośnych, co w efekcie prowadzi do zatoru powietrznego, czyli udar mózgu lub zawał serca.

Jak uniknąć?

Co zrobić, aby ogrodzenie siebie z tych wypadków śmiertelnych? W przypadku nurków należy przestrzegać wszystkich zasad, aby podnieść powierzchnię wody. Jak na lekarstwo, nie jest koniecznie wymagana z góry, aby usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza ze strzykawki, linii dożylnych i innych urządzeń.