701 Shares 3787 views

"Angelic eyes" na VAZ-2106. LED "anielskie oczy"

Do tej pory dostrajanie krajowych samochodów stało się dość powszechne. Pompowane VAZ można zobaczyć praktycznie w każdej dzielnicy, w każdym mieście i regionie naszego kraju. Często jednak kierowcy są ograniczeni do instalowania nowego zestawu nadwozia. Z jednej strony to piękne, ale z drugiej – to już nie interesujące, a w ten sposób po prostu nie można wyróżnić się z tłumu. Ale jest taki sposób, który naprawdę przekształci VAZ bez istotnych zmian technicznych. I polega na instalacji takich iluminacji jak "anielskie oczy". Jak je zainstalować, przeczytaj dalej w naszym artykule.


Jak zrobić oczy anioła LED? Przygotowujemy materiały i narzędzia

Niestety, gotowe zestawy takich optyk dla tego modelu są trudne do znalezienia w sklepach, więc musisz robić wszystko własnymi rękami. Aby zrobić "anielskie oczy" na VAZ-2106, potrzebujemy tylko kilku plastikowych kijków. Ich długość powinna być równa wielkości optyki na "sześciu", to jest dla robót musimy mieć 4 takie kije o długości 40-45 cm każda.
Potrzebujemy również odpornego na ciepło uszczelnienia optyki i 4 diod LED (jeśli robisz LED "anioł oczy"). Jeśli chodzi o wybór koloru, wszystko zależy od wyobraźni. W rezerwie należy kupić 4 nowe okulary (stare są bardzo trudne do startu).

Pierwsze kroki

Aby wyginać kije, potrzebujemy jakiegokolwiek cylindrycznego pojemnika. W samochodach, takich jak VAZ-2103 i -2106, idealnym wyborem będzie puszka z kawy. Ale przedtem palce powinny być rozgrzewane na otwartym ogniu lub w piecu. W tym ostatnim przypadku są one umieszczane na odwróconej osłonie z patelni. Po krótkiej obróbce cieplnej pręty są wygięte. W tym celu przygotowujemy parę szczypiec, żart w postaci słoików i krzesła. Z pieca detale są wyodrębniane za pomocą pierwszego narzędzia (jeden jest na końcu, a drugi jest owinięty wokół puszki). Poczekaj, aż tworzywa sztuczne schłodzą się. Po utwardzeniu usuwamy już uformowane pierścienie z puszki. Dodatkowe końcówki pałeczek (będą zawsze widoczne) są cięte z nożą, tak że mamy idealne koło.

Podłącz Diody LED i podłącz przewody

Następnie skręcamy w najbardziej złożone i odpowiedzialne działanie – instalację diod LED. W dwóch końcach otworów produktu są wiercone ściśle według średnicy zakupionych żarówek, a ich końce są odcięte o długości 5 milimetrów. Następnie diody LED są lutowane równolegle. Są połączone osobno, każdy przewód idzie na własną ścieżkę. Ważne jest, aby nie mylić polaryzacji, w przeciwnym razie wszystkie prace będą musiały być wykonane. Aby nie mylić, gdzie "plus", a gdzie "minus", użyj wielu kolorowych przewodów (lepiej niż czerwone i czarne kolory). Długość powinna wynosić około 15 centymetrów. Na tej długości wyciąć drut, który prowadzi do "plus" i lutuje tutaj opór.

Teraz kupujemy (może najtańszy) polski paznokci przezroczysty i upuszczamy go w każdym otworze (są 2 z nich wszystkie). Choć nie wyschło, włożono diody do otworów. Do czasu, gdy cała konstrukcja powinna znajdować się na wolnym powietrzu przez około 30 minut.

Dlaczego warto używać takiego lakieru?

Faktem jest, że po wierceniu wewnętrzna powierzchnia części zostanie zarysowana, a zatem tworzywo sztuczne nie ma normalnego kontaktu z diodami. Stąd dostajemy złym blasku pierścieni, których w ogóle nie potrzebujemy. Lakier również wypełnia wszystkie puste przestrzenie i sprawia, że jeden z dwóch elementów w całości.

Dla niezawodności zaleca się wykonanie małych nacięć na pierścieniach (ale nie na całym obwodzie). Odległość powinna wynosić co najmniej 10 mm, a głębokość – około 0,5 mm. Wszyscy, na tym etapie, "anielskie oczy" na VAZ-2106 zostały z powodzeniem wyprodukowane. Teraz pozostaje robić drugą część pracy – montaż części w optyce samochodu.

Montaż "oczu aniołów" na "sześciu"

Na początek będziemy musieli całkowicie zdemontować i zdemontować światła (nie zapomnij przed tym, aby odłączyć zasilanie sieci pokładowej pojazdu). Następnie musimy usunąć szklaną powierzchnię optyki. Jeśli nie możesz tego zrobić na miejscu, spróbuj lekko oświetlać reflektor nad tym samym kuchenką gazową. Czasami nawet po tych manipulacjach nie można zdjąć szkła. W tym przypadku jedynym wyjściem z sytuacji jest złamanie tej części światła reflektorów. Na szczęście, optyka dla "sześciu" nie jest bardzo kosztowne, więc martwić się kosztami finansowymi nie będzie musiał. Jeśli reflektor stworzył śmieci, z pewnością wydobędziemy je stamtąd. Tutaj musisz być bardzo ostrożny. Pamiętaj, że w żadnym wypadku nie możesz dotykać powierzchni reflektora rękami, a jeszcze bardziej używać do czyszczenia specjalnych substancji zawierających alkohol, proszku, benzyny i tak dalej. Oczyszczamy brud tylko wacikiem lub kawałkiem szmatki z surowym stosem. W przeciwnym razie zakres oświetlenia reflektorów nie będzie większy niż 5-10 metrów.

Jak się instaluje "anielskie oczy"? Krawędzie szkła są traktowane szczeliwem. Następnie pierścień jest umieszczony do góry nogami w diodach. W tym przypadku nacięcia należy zwrócić do lampy. W celu zapewnienia niezawodności nakładamy szczeliwo silikonowe na pozostałe krawędzie szkła. Pamiętaj, że reflektor musi być szczelny, w przeciwnym razie będzie ciągle pot i zmęczony. Poczekaj 30 minut, aż uszczelnienie zostanie zestalone, a następnie podłączymy przewody. Te, które wychodzą z "oczu", muszą być połączone ze starymi, które idą w parze z reflektorem blokowym (światełko).
Jeśli chcesz, możesz połączyć się w inny sposób. Najpierw odłącz wtyczkę przewodów, które przechodzą do wymiarów i obrotów. Łączymy minus minus pierwszy z plusem ostatniego (czyli dwa w jednym). Zwolnione "+" z wymiarów będą używane do łączenia pary "aniołów oczy". Minus może być przymocowany do mocowania sygnałów. W tym przypadku "anielskie oczy" nie będą włączone jako światło mijania, ale jako wymiary (z boku wygląda bardzo imponujące!).

Wnioski

Więc odkryliśmy, jak zainstalować anielskie oczy "anielskie oczy" na VAZ-2106 własnymi rękami. Jak widać, wszystko za pomocą 8 diod LED można radykalnie zmienić wygląd urządzenia bez instalowania żadnych spódnic i spoilerów.