768 Shares 1363 views

Vysokinsky jezioro: opis, cechy, zdjęcia

Region Leningrad jest uważana za krawędź niebieskich jeziorami Ładoga, Onega, biało – jest ich wiele w rozprawie. Ale są też stawy, z których mało kto słyszał. Ale każdy, kto kiedykolwiek je odwiedził, był bardzo zadowolony. Wśród nich Vysokinsky Lake – perła regionu Leningradu. Niesamowite miejsce, gdzie po odwiedzeniu raz, chcę wrócić.


Co znajduje się w nazwie?

Jego nazwa Vysokinsky otrzymał, ponieważ wydaje się, że wznosi się nad Zatoką Fińską. Mimo tego wizualnego oszustwa. Bay znajduje. A jeśli się do niego iść, droga będzie spadać w dół.

Istnieje wersja, że nazwa powstała dlatego, że jezioro znajduje się wśród wysokich sosen. A może dlatego, że po północnej stronie wysokiego brzegu? Jak widać, pochodzenie nazwy można się tylko domyślać.

Jak się tam dostać?

Jezioro Vysokinsky Leningrad Region znajduje się w dzielnicy Wyborg. Na 12 kilometrów w południowo-wschodniej części miasta Primorsko i 150 km na południe od Petersburga. Dostać się do miejsc, gdzie można zarówno kolejowego i drogowego. Oczywiście, jest to bardziej wygodne do własnego samochodu w Primorsky autostradzie. Diesel pociąg trwa od stacji Zelenogorsk „Ermilovo”, a następnie idąc na spacer 6 kilometr. I oto jest, Vysokinsky jezioro.

ulga

Vysokinsky wielkości – na tyle duże jezioro. Jego długość – 6 km, szerokość zmienia się wzdłuż obwodu, jego średni – 1,5 km. Ale neodnoobraznaya głębokość. Jeśli w północnej jego części – około 5-7 m, na południowych krańcach 12-15 m Dodatkowo, w pobliżu ośrodka wojskowego w czasie gleba zostały usunięte celowo, a głębokość w tych miejscach. – 70 m od brzegu, gdzie dno jest. oddala się od powierzchni 1,5-2 m jest głównie kamień, żwir lub piasek, ale im głębiej wszystko jest pokryte mułem.

kolor wody – od czerwonego do brązowego w niektórych obszarach zielonych. Roślinności: lilia wodna, trzcina, moczarka. Przejrzystość w jeziorze – od 2 do 5 metrów. Wiele mułu. W Cape komara może znaleźć Stone Ridge. Na dole znalezionych fragmentów metalowych Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Svalny dno.

Na północnym brzegu jeziora Vysokinsky otacza las sosnowy południe – obszar ośrodek zaprojektowany i zbudowany. Piaszczysty brzeg, głównie średnio wysokie, w północnej części są strome i wysokie. W pasie pojezierzy. Siano, to następuje przepływ Vihayoki, czyli ujścia Zatoki Fińskiej.

Miłośnicy wędkowania

Vysokinsky stworzony dla wędkarzy i rybaków. Tu miłość połowu okoni, batalion, płoć, a jeśli masz szczęście, można złapać dużego szczupaka. Popularnym miejscem dla wędkarzy w sezonie letnim, gdzie rzeka wpada do jeziora Vysokinsky. Wędkowanie zachwyci zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Tutaj też są leszcz, okoń, węgorz. Wszelkie użyteczne bieg: Donk, na pokładzie wędką, okręgu, przędzenia. Z jesienią na głębokości 5 m może złapać trolling Whitefish. Od wybrzeża używać głównie pręt pływaka. Z łodzi złapać będzie lepiej. Vysokinsky – wspaniałe miejsce do połowów zimowych. Miłośnicy łowiectwa podwodnego tu do konkursu.

Rekreacji dla dzieci i dorosłych

Popularne jezioro Vysokinsky i wśród zwykłych obywateli. W ciepłej wodzie latem pływać jak rodziny z dziećmi. Jeśli masz łódkę, można zwiedzać okolicę. Wejścia do jeziora są dobre. Na brzegu wiele miejsc, gdzie ludzie przychodzą się zrelaksować ustalenia miasteczek namiotowych. Sezon wakacyjny jest dużo ludzi, więc w celu rangi dobrze, lepiej wyjść wcześniej.

tajny zakład

Od połowy ubiegłego wieku pomiędzy Zatoką i Vysokinsky jest celem wojskowym – testowanie obiektu. Jego nazwa została zmieniona w dowolnym momencie. W pewnym momencie doszło do strefy wysokiego bezpieczeństwa, strzeżone oddziały Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W promieniu 5 km nie było osady, został zakazany las i działalności rolniczej. Dlatego turystycznym dużą skalę nie ujęte Vysokinsky jezioro. Zakład i cała okolic od dawna zamknięte dla prasy. Były prowadzone próby szkodliwe związane z propelenta (fluor). Zakład został zamknięty 20 lat temu.

ekologia

Dziwi fakt, że w obszarze szczególnego postępowania z drzew liściastych oczywistych oznak urazu fluoru miałem. W 60-tych XX wieku w tych obszarach, które posadzono nowy las. Wkrótce pojawiło się plemię cietrzewie, a także innych gatunków rzadkich ptaków. I to na pewno dobry znak.

Co dziwne, ale woda w jeziorze jest czystsze niż w sąsiednich wodach. Linia brzegowa jest nieco porośnięte trzciną. Specjalne podziękowania dla dołu, woda jest bardzo jasne, co jest dla miłośników nurkowania.