357 Shares 1117 views

Okresy ważności wiz Schengen: jakie one są

Po upadku „żelaznej kurtyny” Rosjan i obywateli innych krajów WNP było pozornie łatwiej podróżować do Europy. mogą podróżować za granicę dla różnych przypadków. Ktoś ma zamiar robić interesy, ktoś idzie w podróży służbowej, ktoś chce zobaczyć wszelkiego rodzaju wystawy. Idź do badania i leczenia, odwiedzając znajomych, przyjaciół i bliskich. Wszystkie te rodzaje wyjazdów zagranicznych są ustalane przez szczególny rodzaj pozwolenia na wjazd. Nazwał wizy Schengen, które mogą być różnych typów. Okresy ważności wizy Schengen zależy od jego kategorii.

Kategorie zezwoleń na wjazd do krajów europejskich są podzielone na cztery duże grupy. Są one oznaczone przez łacińskimi literami A, B, C i D. Każdy z nich ma też swoje podkategorie. Warunki wizy Schengen jest zdefiniowany jako większych i mniejszych podgatunków tych typów. Rozważmy je w kolejności.

Visa kategorii A i B mają najkrótszy czas trwania. To tak zwane zezwolenie tranzytowe. Jego problemem w takim przypadku, jeśli trzeba dostać się w jakimkolwiek innym kraju, aby odwiedzić wizy Schengen nie jest konieczne. Kiedy tak się dzieje? Dzieje się tak, gdy zamówienie, aby przejść do wejść, trzeba przejechać przez terytorium jakiegokolwiek kraju europejskiego w ramach układu z Schengen (B). Czy trzeba dokonać zmian na lotnisku w stanie (A). Ważność wizy Schengen tego typu – pięć dni.

Są to krótkoterminowe zezwolenia na wejście. Są one oznaczone literą C, a numery 1, 2 lub 3. numer podano jednym jednorazowych wiz. Są one również często określane jako turysta. Termin akcji wizy Schengen C1 – nie więcej niż trzydzieści dni. Oni również nie dają prawo kilka razy w ciągu tego miesiąca (lub krócej) do opuszczenia kraju (lub strefy Schengen) i wrócić. Liczebnik dwa, trzy i cztery odnoszą się do tego rodzaju wizy, które dają możliwość bycia w kraju aż do dziewięćdziesięciu dni. zawierają pojęcie „korytarza” w okresie jego ważności. Oznacza to, że pozwolenie, aby wejść do tej kategorii z 2 umożliwia osobie, która je otrzymało, wjazd na terytorium kraju i całego regionu, a także pozostawić go na sześć miesięcy. Visa Number 3 daje taki sam przywilej na rok, a ze „kwartet” – od dwóch do pięciu lat.

Istnieje jednak jedno „ale”. Okresy ważności wizy Schengen jako sześć miesięcy, a więc rocznego „długoterminowe”, w rzeczywistości, pozwalają być w zakresie jej stosowania nie więcej niż dziewięćdziesiąt dni. Innymi słowy, można tam kilka razy i wrócić do domu. Ale do pozostania w kraju mają prawo do nie więcej niż trzy miesiące w sumie na wizy C2, nie więcej niż sześć na C3 i tak dalej. W tym ostatnim przypadku termin pobytu w strefie Schengen powinny być 3 miesiące w jednej połowie, a trzy na sekundę. Kiedy wizy długoterminowe – nie więcej niż dziewięćdziesiąt dni co sześć miesięcy. W tym przypadku, można podróżować do wszystkich krajów strefy.

Wejście zezwolenie typu D nazywana jest długoterminowa. Kolejne takie wizy są nazywane narodowy. Pobyt w tym kraju jest zwykle na rok, ale w innych krajach strefy jesteś tylko w tranzycie, a nawet wtedy nie zawsze. Jeśli chodzi o tych okolicznościach, jako terminu uzyskania wizy Schengen, minimalny okres, przez który można wydać takie zezwolenie jest uważany za pięć dni roboczych.