871 Shares 4491 views

Jaki jest najwyższy punkt w Australii? I jaka jest najmniejsza?

Wystarczy spojrzeć na google lub w atlasie w celu zapewnienia, że najbardziej najwyższy punkt Australii – jest Góra Kościuszki. Ale z tą nazwą jesteśmy połączeni stowarzyszenie nie jest geograficzne i historyczne. Każdy wie, że Tadeusza Kostsyushko – wybitny wojskowy i polityczny przywódca ruchu narodowo-wyzwoleńczego w Polsce w czasie rewolucji francuskiej. Co jest wspólne to góra w dalekiej Australii z bojownika o niepodległość krajów europejskich? Spójrzmy na ten problem w sposób bardziej szczegółowy.


Nazwy „Importuj

Australia – kontynent Europejczycy tylko otwarty w 1606 roku, jest czymś z nazwami przyniósł ze Starego Świata. Istnieje również stan Nowa Południowa Walia, Keya i Cape York. Nawet pasmo górskie, które jest najbardziej najwyższy punkt Australii nazywany Alpy Australijskie. Nie ma więc nic dziwnego w imię Kosciusko. Nazwiska prominentnych osób w zielonej kontynentu o nazwie Victoria Desert (na cześć królowej), na wyspie Tasmanii i wiele innych atrakcji. Ale zdecydowana większość celebrities złowionych w map i atlasów były brytyjski. A wśród nich „odrobaczone” tylko jeden biegun. Z reguły obiekty geograficzne – rzeki, góry i wyspy – zostały nazwane na cześć jego odkrywcy. To, co stało się z góry Kościuszki. Oczywiście, ja otworzyłem to nie jest naczelnym dowódcą wojsk polskich i geolog i geograf Paweł Edmund Stsheletsky w 1840 roku. I jak prawdziwy patriota swojego kraju, postanowił nazwać zdobyty szczyt imienia przywódcy powstania o niepodległość swojego kraju.

blooper

Jeśli wspinaczki górskiej Kościuszkę, można pomyśleć, że to kolejny polski pionier Paweł Edmund Strzelecki, a następnie okrutnie pomylił. Nigdy nie był na szczycie tego. Ale wygrał następną – Townsend, w 2210 metrów wysokości. „Jak to – pytasz. – Jak geolog mógł nazwać górskich, podczas pobytu na drugim” Bardzo proste. Townsend uderzył go wyżej w łańcuchu Wielkiej Wododziałowe w ogóle, aw szczególności w Alpy Australijskie. A ponieważ chciał utrwalić imię polskiego rewolucjonisty w najbardziej skrajnej najwyższy szczyt kontynentu, a następnie podjął wynurzania jest na górze. Później, błąd został wykryty za pomocą przyrządów pomiarowych. Okazało się, że bardzo najwyższy punkt w Australii – Góra Townsend: 2228 metrów nad poziomem morza.

Hołd pionier

Różnica w osiemnastu metrów nie wydaje się urzędników wydziału lądowej Nowa Południowa Walia (w tym stanie są umieszczone Kościuszki i Townsend) znaczące. Gdybyśmy chcieli Polaka na najwyższy szczyt w Australii został nazwany przywódcą powstania o niepodległość Rzeczypospolitej, a także uczestnik wojny o wolność Stanów Zjednoczonych, to tak będzie. Więc wydał dekret postanowił zmienić nazwy dwóch gór. W ten sposób, końcówka, która odwiedził Strzelecki nazwano Townsend i przylegających do niej jest wyższe – Kosciusko.

Inne nazwy

Na australijskich aborygenów wieków miał inną nazwę góry – Tar Gan-Przeżył. Jest możliwe, że oni podbili górze pierwszej, na długo przed przybyciem Europejczyków. Miejscowi nadal uznają to wzgórze święte tam tylko trzeba czcić duchy. Ale kto weźmie pod uwagę opinie Aborygenów, którzy stanowią tylko pół procent populacji Zielonej kontynencie? Cokolwiek to było, Tar Gan-Przeżył nie figuruje na mapach. Jednakże nazwa „Kościuszko” również nie trzymać. Fakt, że polski sound „sh” jest wskazywana przez dyftong „sz”. Tak więc, pisząc nazwiska literę Z gdzieś zagubione, i okazało się, że bardzo najwyższy punkt w Australii nazywa Kosciusko. Angielski wymowa tej nazwy brzmi jak Koziosko (kɔziˌɔskoʊ).

wygodny rekord

Wśród wspinaczy praktykowane nieformalny program „Zdobywanie Korony Ziemi” – to jest wspinanie wszystkie najwyższe szczyty wszystkich kontynentów i świata. W porównaniu z Everest lub Kilimanjaro Kosciusko z jego 2228 metrów wygląda krasnoluda. Jednak jest ona częścią programu jako najwyższego punktu w Australii i Oceanii. Ten niewielki szczyt również bardzo wygodne dla wspinaczki. Podbić go można nie tylko zapalonym wspinacz, ale nawet osoby niepełnosprawne, jak określone na szczycie zarówno wyciągu i autostrady. Niemniej jednak, całoroczne dużo turystów. W zimie jest śnieg i prowadzi ośrodek narciarski. Lato proste śledzenie przyciąga miłośników górskich wędrówek, a najwyższy punkt w Australii jest wciąż najpiękniejsza góra w lokalnych Alp.

Śladami dzieci kapitana Granta

Góra Kościuszki znajduje się na granicy Nowej Południowej Walii i Wiktorii. To otacza park narodowy. Do windy oferuje kilka tras, wszystkie z nich są o tym samym – niski – poziom trudności. Ale jeden z nich – specjalny. Znawcy Jules Verne mają możliwość wyjazdu na górę śladami bohaterów książki „Dzieci kapitana Granta”. Podróż trwa dwa dni. Grill przy ognisku, nocleg w namiotach – to tylko część romantyczny wypad. Wombats i kangury, które znajdują się w obfitości wzdłuż brzegów rzeki śnieżny, pozostawi niezatarte wrażenie. Na drodze będzie musiał przekazać gorące źródła, gdzie woda przez cały rok, ma temperaturę + 27 ° C, najbardziej dogodnym czasie dla wznoszenia Kościuszki – od listopada do marca, kiedy na półkuli południowej letnim. Ale zima to najwyższy punkt w Australii nie jest pusta. W miejsce miłośników trekkingu pochodzących narciarzy.

Najniższy punkt w Australii

Natomiast zainteresowanie turystów i miłośników turystyki do tego wspaniałego kontynentu jest Eyre. Znajduje się on w Australii Południowej pustyni. Jego głębokość waha się w zależności od pory roku i napływem deszczu. Ale nawet w porze suchej to jezioro posiada niewielką ilość wody w małych kałużach. Czasem pada wypełnić go do końca (co zdarza się bardzo rzadko). Wtedy to ciało wody staje się największym jeziorem na kontynencie. Ponadto, jest to najniższy punkt w Australii, ponieważ znajduje się na wysokości 15 metrów poniżej poziomu morza.