477 Shares 5393 views

Zapoznanie się z Petersburga: Plac Konstytucji

Jego Plac Konstytucji istnieje nie tylko w Petersburgu, ale także w ogromnym Meksyku i mały Luksemburg, ukraińskim Charkowie, Kijowie, Doniecku i hiszpańskiego Kadyksu, Girona, Malaga, polskiego Warszawie i Atenach, w Grecji, w rosyjskim Rostów nad Donem, Kostroma, Irkuck, Twerze i wiele innych miast na całym świecie.

Przyjęcie ustawy zasadniczej jest ważnym momentem dla każdego kraju, ponieważ jest oczywiste, że takie wydarzenia są szeroko odzwierciedlone w miejskich nazw miejscowości. Plac Konstytucji w Petersburgu jest stosunkowo młody. Powstała na początku lat 60-tych ubiegłego wieku w miejscu, gdzie zbiegają ulicę Krasnoputilkovskaya i dwa aleja – Lenina i Novoizmailovsky. W tych dniach, obszar nieformalnie zwany okrągły. Uważa się, że zaokrąglony koniec skrzyżowaniach dróg, aby zmniejszyć ryzyko wypadków na skrzyżowaniach. Nieco później, obszar nazwany Novoizmailovsky (na cześć tytułowego alei).

Jego nowoczesna nazwa, otrzymała rok po przyjęciu w październiku 1977 roku, ostatni konstytucji sowieckiej – „Breżniewa”. III ZSRR konstytucja sankcjonuje wszystkie osiągnięcia rozwiniętego socjalizmu, zdefiniował życie kraju przez prawie 15 lat. Potem rozpadł się Związek Radziecki, nowy naród potrzebował nowych przepisów, które pojawiły się od razu. Nazwa pozostała również takie same, chociaż niektórzy rdzenni Petersburgers pomyśleć, że powinien być bardziej konkretny – „Powierzchnia 1977 konstytucji”

Dziś plac jest wygodnym wymiany transportu, ale kierowcy narzekają na ciągłe korki i brak wygodny parking. Na placu znajduje się wiele ciekawych obiektów. Zwraca się uwagę na budynku Młodzieżowego Domu Petersburgu ze szklaną fasadą.

„Meridian” Wcześniej nie znajdował się legendarny teatr. Typowe teatry pojawiły się w ZSRR w 1950-60, wraz z budową nowych obszarów mieszkalnych. Pierwsza seria budynków nie był zbyt udany: to zwykłe pudełka (takie jak „Młodzież” i „Satellite”) jest zadowolony wygląd. A w 1963 roku, drugi kin wielkoformatowych standardowy projekt opracowany przez grupę architektów pod kierunkiem Wiktora Belov. Wszystko w 11 z tych budynków zostały zbudowane w 1965-70-tych, pierwszy „Maxim”, którego był teatr. Wszystkie budynki są przeszklone fasady, łukowate jak sito. Jeśli wcześniej w teatrze kina istnieje portal, teraz on zajął miejsce ekranu na ścianie. Ulepszone akustyka i estetykę sali.

Dziś wszystkie te 11 standardowych kinach albo rozebranych lub przebudowanych w ramach nowych sal teatralnych i koncertowych, a także słynnej „Meridian”. Nawiasem mówiąc, nazwa teatru ze względu na fakt, że nie był daleki od słynnego południka Pułkowo (dawniej błędnie uważa się, że budynek stoi bezpośrednio na jego linii). Pokaż filmy w „Meridian” zatrzymany jeszcze w latach 90-tych. Struktura zakończeniu centrum handlowe skóra, został poważnie uszkodzony podczas pożaru w 2004 roku, po czym został przeniesiony do Komisji Polityki Młodzieżowej rządu Petersburgu, odbudowany i zrekonstruowany.

Co piąty mieszkaniec miasta jest reprezentatywna dla młodzieży w wieku 14 do 30 lat. Ponieważ komitet dużo pracy. Są one nadzorowane przez utalentowanych młodych ludzi, zaangażowanych w edukację patriotyczną, organizowanie czasu wolnego młodych ludzi, w tym za pośrednictwem nowoczesnych formach: flash mob, projektów, wydarzeń, zadań; realizować różne programy studenckie. W budynku znajduje się sala koncertowa na 700 osób, gdzie liczne koncerty, festiwale, konkursy i wręczenie nagród.

Na stronach południowego i zachodniego Placu Konstytucji zrównoważonego dwóch podobnych budynku 8-piętrowym budynku, zaprojektowany przez architekta G. L. Badalyan. Budynki 70-80 lat może wydawać się nudne, ale sprawa jest podawanie naprawdę ogromny. W tym samym budynku mieści się kilka instytutów projektowych Ministerstwa metalurgii żelaza, w innych – i projektowych instytutów Państwowego Komitetu Budownictwa ZSRR. To tutaj, w tych budynkach sowieckim stylu, projekty zostały zrodzone z największych hut i przedsiębiorstw górniczych.

Na Placu Konstytucji, 7, to nowoczesny budynek, zamienił miasto w okolicy w biurze. W 2007 roku biuro projektowe „Lider Group” opracowała i zrealizowała budowę najwyższego budynku w Petersburgu – wieżowiec 140 metrów (40 piętra). Centrum biznesowe „Lider Wieża” jest urządzony wieżę, przypominający wieżowców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie reklama jest oświetlony przedstawionym przez całą dobę. Jest to najbardziej nowoczesne oświetlenie w Rosji. Budynek „Lider Tower” jest miejscem do salonów kosmetycznych, restauracji, sal gimnastycznych i biurach. Prędkość windy przynosi odwiedzających na 40 piętrze, gdzie znajduje się taras widokowy, gdzie można podziwiać widok na Northern Venice lotu ptaka.

Tak więc, Plac Konstytucji (St. Petersburg) przebyła długą drogę od pompatycznego radzieckiej strefie do nowoczesnego centrum biznesowego kulturalnej stolicy Rosji. Można nie tylko pracę, ale także odpocząć i coś przekąsić w licznych kawiarni i restauracji.