900 Shares 3502 views

Witebsk: Ciekawe miejsca i opis

Jednym z najbardziej niezwykłych miast, w którym harmonijnie połączył tradycję minionych epok i mody wpływem dzisiaj – Witebsk. Poczuć jego atmosferę, w celu zapoznania się z tradycjami jest możliwe dopiero po przestudiowaniu historii miasta, następujące główne punkty jego rozwoju. Ale to nie musi siedzieć cały dzień w bibliotece, studiując setki książek. Aby dowiedzieć atrakcji Witebsk, które stanowią podstawę rdzenia kulturowego i duchowego kraju, po prostu chodzić po mieście. Wszakże każdy narożnik jest impregnowana z duchem historii, obecnego życia i poczucie ciepła i przytulności.

dzwony kryształowe

Gdzie można zacząć zwiedzanie miasta, przybył w Witebsku? Zabytków miasta należą jego Skarb ogromną liczbę miejsc kultu, które są godne ozdobą miasta. Każdy z tych obiektów ma bogatą historię. W różnych okresach świątynie spalone, zniszczone i usunięte z powierzchni ziemi. Ale przebił z ruin na gruzach pamięci i tożsamości, niosąc miasto radosne bicie dzwonów.

Wśród wielu świątyń i kościołów stoi kościół katedralny Jezusa Miłosiernego, którego drzwi otworzyły się po raz pierwszy za prawosławnych w 2009 roku. To ma pojemność 1500 wiernych. Jest to pierwszy Kościół powstał w tym mieście w ciągu ostatnich 100 lat. Nie mniej wyjątkowa jest świątynią i Katedra Zaśnięcia Świętej, zbudowany na wysokim brzegu Dźwiny Zachodniej w 21 wieku na ruinach starożytnego kościoła. Do tej pory jest to jedyna katedra w Witebsku, dolna kondygnacja prąd której znajduje się pod ziemią.

Wśród budynków sakralnych wymienić należy Kościół Zwiastowania, która jest główną świątynią miasta. Prawdziwym odkryciem dla kultury Witebsk – Kościół św Barbary, która z biegiem lat coraz bardziej wielki i majestatyczny. Wyjątkowa kreacja architektury jest Święty Kościół Zmartwychwstania, znany uroczystych i majestatyczny wygląd i niepowtarzalny ściennych malowideł.

Przeszłość i teraźniejszość w architekturze miasta

Biorąc pod uwagę, Witebsk i atrakcji miasta, w wyniku podziwu jego architektury. Charakterystyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy, to jest całkowicie nasycony miłością twórczych rzemieślników, bez względu na historyczny budynek lub nowoczesnych budynków. Majestatyczne i okazałe pałace, gdzie sto lat temu brzmiały Waltz, dziś zdobią malowniczy zakątek Witebsku.

Główną atrakcją miasta jest uważany za ratusz, budynek, który udało się przetrwać do dnia dzisiejszego w jego pierwotnej formie. Cud jest uważany za letni amfiteatr. Istnieją liczne konkursy i festiwale o znaczeniu międzynarodowym. Jest to wyjątkowa i innowacyjna budowa centrum handlowego „Marco-miasto”, który jest kompozycją osiem szkło w metalu pokrytego koronką. Ozdabiać Witebsk jest Pałac Gubernatora, który jest budowanie różnych form przepychu, elegancji i wyrafinowanej harmonii. Symbolem kwitnącej i rozwijającego się miasta stał się Ice Palace, lustro, którego cała konstrukcja odzwierciedlenie Witebsku.

Rynek

Jeśli w czasie zwiedzania miasta Witebska, atrakcje, które oczarować każdego turystę, będziemy chcieli doświadczyć nieograniczonej wolności, chodzić na jego powierzchni. Mieszkanie w Witebsku jest Plac Zwycięstwa – największy na Białorusi i największy w Europie. Jego główną ozdobą jest uznany za pomnik „Trzech bagnetów”, ustanowiony w pamięci mieszkańców miasta, którzy zginęli na tych ziemiach w walce z hitlerowskim najeźdźcą. O powierzchni pięknym widokiem na miasto.

Zupełnie inne wrażenie centralny Liberty Square, zlokalizowany przy skrzyżowaniu Frunze i Castle Street. Dziś jest to popularne miejsce miasta: z jednej strony znajduje się park nazwany Frunze, az drugiej – Muzeum Sztuki. Ponadto, jest to miejsce gdzie festiwale, targi i nowy rok festyny.

Aby czuć bicie serca Witebska, na tyle, by chodzić na Millennium Square, który jest położony nad malowniczym brzegiem Dźwiny Zachodniej. Tutaj są zbierane razem wszystkie skarby kultury miasta. Dodanie do obszaru jest otoczony zielenią placu Puszkina.

majestatyczne mosty

Atrakcje miasto Witebsk, które mogą być uważane za nieskończenie długo, oferuje swoim gościom spacer wzdłuż Kirov Bridge. Tutaj, z pięknymi widokami na miasto. Szczególnie piękne krajobrazy można zobaczyć wieczorem, kiedy miasto jest zanurzona w świątecznym światła światło nocne.

Miejsce w Witebsku, gdzie mieszka miłość i szczęśliwa rodzina rodzi, jest Puszkina most. To tutaj, że para zablokowana swoje szczęście na zamek i klucz wrzucony do rzeki. Oś zdobi dekoracyjne oświetlenie, a wejście do dekoracji mu lwy z brązu rzeźby.

Nie mniej imponująca jest bujną zielenią kładki Millennium górujący nad lustrzanymi wodach Vitba. Przynosi unikalny akcent do nowoczesnego obraz tętniącego życiem miasta.

Pomniki i rzeźby

Kontrola most, nadal badać miasto Witebsku. Atrakcje, z których zdjęcia prezentowane są tutaj, nie może w pełni oddać wielkość różnych struktur architektonicznych, które nie można powiedzieć o rzeźb i pomników. Sercem miasta jest pamiątką „Trzy bagnety”, które zostały już wymienione powyżej. Wśród zabytków obiektów wojskowych można zauważyć Monument „ból”, poświęcony żołnierzy-internacjonalistów, znak pamięci „dzieci wojny”, przypominający o tragicznych kartach historii Białorusi.

„Nasi ludzie” jest uważane za popularne rzeźby. Zdawała się być potwierdzone przez fakt, że w Witebsku są zawsze mile widziane. Nie mniej interesujące jest rzeźba „A ulica clown”, która dla mieszkańców miasta jest rodzajem talizmanu szczęścia i szczęścia.

Wstawia się na ulicy można zobaczyć pomnik Marc Chagall, która reprezentuje symbol szacunku i miłości dla wielkiego mistrza. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w mieście jest pomnik lokomotywy-L-3562, z siedzibą na terenie lokomotywowni na stacji Witebsku. Na ulicy Puszkina zainstalowany wspaniały pomnik tego poety, który zasługuje, żeby go zobaczyć. W mieście istnieje wiele innych zabytków: pilot A. K. Gorovtsu, lekarz weterynarii, poeta Evdokii Los.

muzea

Ale to nie wszystkie atrakcje. Witebsk (Białoruś) – miasto sztuki, inspiracji, kreatywności i rozwoju. Wielu turystów uważa, że wizyta w Witebsku i nie odwiedzić lokalne muzea – następnie zwiedzanie miasta tylko w połowie. Witebsk muzeum słynie z niepowtarzalnych i obfitych środków i wielu kolekcjach bezkonkurencyjny nawet za granicą.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście jest dom-muzeum Marca Chagalla. Warte obejrzenia, a Muzeum Sztuki, który prezentuje rzadką kolekcję białoruskiej sztuce 18-19 wieków. Ci, którzy chcą poznać historię miasta, zaleca się, aby zajrzeć do miejscowego muzeum historii.

fontanny

Czego szukać dalej, dochodząc do Witebska? Atrakcje, recenzje tego potwierdzić, to na liście i piękne fontanny. Jednym z najbardziej znaczących budowli architektonicznych miasta jest fontanna z „trzech rzek”, znajdujących się w pobliżu ratusza. W jego centrum, rzeźbą trzy postacie, symbolizujące fuzję rzek Witebska jak Vitba, Zachodniej Dźwiny i Luchesy.

Wierzę w cuda, zrobisz fontanny „giga-boginię medycyny”, srebrny przepełnienia woda jest wieczorem harmonijnie uzupełnione oświetlenie.

Jeziora i rzeki

Atrakcje Witebsk i region Witebsk może być uzupełniony przez tych, którzy stworzyli samej natury – jezior i rzek. Najbardziej popularny jest uważany Vitba rzeka, która jest związana z nazwą samego miasta. Jednym z najbardziej zaskakujących i najpiękniejszego jeziora jest Losvido, położone 25 kilometrów z Witebska. Specjalny urok daje mu las sosnowy, wznoszący się na wszystkie strony. Po jeziorze o głębokości 20 centymetrów, które odbyło się tajne ścieżki 4 m szerokości, pokryte trzciną. To jest, jeśli korpus wody dzieli się na dwie części. U osób nazywany jest „ścieżka Napaleon”.

Na 15 kilometrów z Witebska to kolejny romantyczny jezioro – Borovskoe. Chcą tu nie tylko do miłośników samotności i ciszy, ale także tych, którzy cenią piękno tutejszych krajobrazów.