415 Shares 3282 views

Najdłuższa rzeka w Eurazji. Opis i charakterystyka

Na naszej planecie, 30% gruntów zajmowanych. Pozostałe 70% – to jest woda, która jest konieczna dla istnienia ludzkiego. Na świecie istnieją cztery oceany: Indyjski, Atlantycki, Arctic i Pacyfiku. Każdy z nich ma w sobie coś specjalnego, coś, co odróżnia ją od innych. Podobnie, w rzekach. Na każdym kontynencie jest najdłuższa rzeka. Prawdopodobnie, pojawia się pytanie: „Jaka jest najdłuższa rzeka w Eurazji?” To jest możliwe, aby znaleźć odpowiedź w tym artykule.


Najdłuższa rzeka w Eurazji

Jangcy – najdłuższa rzeka w Eurazji. To zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem pełnego sypkiej i na kontynencie Eurazji – pierwszy. Zaczyna się w Tybecie i płynie w Chinach. Jego długość – 6.300 km. Ujście rzeki znajduje się na Morzu Wschodniochińskim. Jego wysokość wynosi 0 metrów nad poziomem morza. Obszar dorzecza – 1 810 000 kilometrów kwadratowych. Jest to bardzo duży basen, który zachwyca swoją wielkością. Obejmuje ona 20% terytorium Chin. Podobnie jak Żółtej Rzeki, najdłuższa rzeka w Eurazji odgrywa ważną rolę w gospodarce i gospodarki Chin. Jest to największa elektrownia wodna na świecie, który nazywa się „Trzech Przełomów”.

Jangcy – najdłuższa i najbardziej obfita rzeka w Eurazji, więc jest on umieszczony taką stację. Również rzeka zapewnia dużą ilość wody dla ludności na jej banki są około 30% populacji Chin, wskazując na jego znaczenie. Jednak to pasek podziału pomiędzy północnym i południowym Chinach. Rzeka przepływa przez kilka ekosystemów i dlatego posiada unikalne gatunki zwierząt. Jest zamieszkana przez wielu zagrożonych gatunków wymagających ochrony i opieki. Część rzeki jest zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Historia nazwy rzeki

Najdłuższa i najgłębsza rzeka Eurazja, ma wiele imion. Ponieważ jest bardzo duża, nawet podzielone na oddzielne części i są one nazywane. W ogóle, sama rzeka nazywa chińską Changjiang, co w ich języku oznacza „długą rzekę”. Jangcy nazwa pojawiła się w kręgach europejskich, dzięki twórczości jednego pisarza. Tak już zostało. Jednocześnie Chiny rzadko używać tej nazwy, ale czasami można je znaleźć. Górna część rzeki ma wiele imion. Syczuan jest nazywany Jinsha, w Qinghai – Tuntyan. W 19 wieku został nazwany Blue River, pomimo faktu, że jest mętny.

Ciekawostki o Jangcy

Najdłuższa rzeka w Eurazji ma historię i przyciąga turystów. Na rzece przyszedł pierwszych mieszkańców południowych Chinach. A kto mieszkał tam około 25 000 lat temu, obszar na świecie hydroelektrowni znaleziono ślady ludzkiej obecności. Począwszy od dynastii Han, co znacznie zwiększyło znaczenie gospodarcze rzeki. Następnie dużą rolę w rolnictwie Chin odegrała, a rzeka pomógł w tym, ponieważ woda i ziemia jest zawsze „przyjaciół”. Ponieważ rzeka jest bardzo szeroka, trudno jest przejść przez niego, i historycznie była to granica pomiędzy Północnej i Południowej Chin. W pobliżu rzeki Jangcy było wiele walk i bitew.

Opis rzeka

Najdłuższy rzeki Eurazja do przepływu wody, który wynosi około 34 metrów sześciennych na sekundę. Rocznego odpływu jest czwartym na świecie. Kolor wody w rzece żółty, ponieważ ma dużo zanieczyszczeń. Rzeka reżim monsunowy, więc w różnych porach roku ma inny poziom wody. Odchylenie od normalnego poziomu może być większa niż 20 metrów. Jest to ogromna ilość wody, biorąc pod uwagę długość rzeki.

Na wodach Jangcy mają ważną funkcję dla chińskiej gospodarki. Są one wykorzystywane do nawadniania pól ryżowych w suchych regionach. Od ryżu w Chinach – jeden z najważniejszych elementów gospodarki, a woda z rzeki do tego efektu. Jest także najdłuższą rzeką w Eurazji nie mogą wpływać na potencjał wody w Chinach i kontynent jako całość dzięki ogromnej objętości. Jangcy jest głównym arterii wodnej kraju. Także wzdłuż rzeki znajduje się kanał, który łączy Żółtej Rzeki i Jangcy – największy chiński rzekę.

Oczywiście, Jangcy odgrywa znaczącą rolę dla całego kontynentu. Po tym wszystkim, woda – źródło życia. W rzece dużo zwierząt i gadów zamieszkujemy, które są dumą i wyposażone kontynentu jako całości. Rzeka ma specjalny status, ponieważ jest – najdłuższy i najgłębszy w Eurazji i ma długą historię, która sięga do naszych czasów.