713 Shares 1601 views

Badania lekarskie na recepcji w ginekologa

Trudno znaleźć kobietę, która nie wie, że powinien regularnie odwiedzać ginekologa. Ale, niestety, wiedza nie zawsze pokrywają się z naszymi działaniami. Ale na przyjęciu w Ginekolog poważnych chorób można wykryć wczesne leczenie, które może uratować życie. Dlatego, aby być przeszukiwane w żeńskiej lekarz zaleca się nawet w przypadkach, gdy nie ma oczywistego reklamacje.


Jednak wiele kobiet się tendencję do odwiedzenia tak często, jak to możliwe na przyjęciu u ginekologa, zwłaszcza w tych przypadkach, w których występują następujące problemy:

– infekcja lub zapalenie narządów płciowych;

– zaburzenia hormonu;

– diagnozowania nowotworów;

– ujemne skutki wcześniej Operacje lub choroby (na przykład, zrosty).

Celem badania

Niektóre kobiety uważają, że proces kontroli, którym są poddawane ginekologa, nieprzyjemny. Ale to było za pomocą specjalnego badania lekarskiego lekarz będzie w stanie uzyskać najważniejsze informacje na temat zdrowia kobiet (obecność lub nieobecność guza i procesów zapalnych, a także częstych zaburzeń hormonalnych ostatnio). Przede wszystkim, ginekolog zwraca uwagę na:

– obecność procesów zapalnych skóry i błon śluzowych;

– cechy konstrukcji okaleczania żeńskich narządów płciowych ;

– oznaki raka żeńskich regulacji ciała (brodawczaka erozję itd.);

– kształt i wielkość wewnętrznych narządów płciowych;

– Kontrola bólu u pacjenta.

Otrzymała na przyjęciu u ginekologa informacji pozwala nam wnioskować o zdrowie kobiet. Dzięki niej, lekarz może stwierdzić, czy istnieją powody, dla bardziej dogłębne i dokładnego zbadania

Najczęstsze metody badań diagnostycznych, w obliczu kobieta na recepcji u ginekologa to:

  1. badanie ultrasonograficzne, przeprowadzane za pomocą aparatu wyposażonego w specjalny program ukierunkowany na poszukiwanie konkretnych problemów. USG jest całkowicie nieszkodliwe, to nie pociąga za sobą niebezpieczne promieniowania rentgenowskiego. To może pomóc odkryć wrodzone wady budowy narządów kobiecych; torbiele lub nowotworów; zapalenie macicy i jej przydatków; normalnych lub ciąży pozamacicznej.
  2. Kolposkopii, przez co często wykryty niebezpieczny Cancer zmiany organizmu.
  3. Cytologicznych badań laboratoryjnych, co pozwala na identyfikację obecności komórek nowotworowych.

W jaki sposób ustalić, czy konieczne jest, aby przejść na odbiór do ginekologa. Sprawiają, że jest zalecane w następujących przypadkach:

  • jeśli dopiero planują rozpocząć życie seksualne, ale jeszcze nie zdecydował się na metodzie antykoncepcji i wierzę, że masz wystarczającą wiedzę na temat możliwości zakażenia. To był odbiór w ginekologa zapewni najbardziej wykwalifikowanym informacje o takich sprawach. Pomoże to zapobiec aborcji, infekcje i ich powikłań;
  • Tylko osobisty lekarz pozwoli każda kobieta prowadzi życie seksualne, aby mieć pewność w ich zdrowia. Po tym wszystkim, to jest klucz do przyszłości szczęśliwym macierzyństwie;
  • Jeśli chodzi o żadnego dyskomfortu. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości, trzeba odwiedzić lekarza. Nieokreślony rozładowania, ból w bliskości albo miesiączki; zaburzenia cyklu – to wszystko jest okazją do natychmiastowej wizyty u ginekologa;
  • jeśli planujesz ciążę. Jest to najważniejszy powód, dla przejścia szczegółowego badania lekarskiego nie tylko przez lekarza ginekologa.

Nie należy się obawiać, że lekarz uzna swoje pytania głupie lub niepoważne. Lepiej jest, aby pamiętać, że metody współczesnej medycyny może zapobiec praktycznie każdą chorobę. Ale do tego konieczne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.