302 Shares 7769 views

Podpory antywibracyjne dla pralki. Guma stoi na pralce

Po zakupie i podłączenia pralki jest to, że nowa jednostka nie zadowolić swojego właściciela, lecz z jakiegoś powodu, „przeskakuje” w całej łazience. Osoba niedoświadczony w kwestii instalacji urządzeń gospodarstwa domowego nie od razu sobie sprawę, co się dzieje, i postanawia, że zakupiony wadliwego urządzenia. Specjalista z pewnością zaprezentuje nie jeden, lecz kilka przyczyn tego zjawiska, i, co do zasady, jest sama maszyna nie jest winien.

Przyczyny podwyższonej wibracji pralki

Co do zasady, wszelkie problemy związane z nadmiernym wibratora, taki czy inny sposób są konsekwencją faktu, że błędy przeprowadzonej instalacji pralki. I błędy mogą być różne. Należy je usunąć przed zakupem wsporników antywibracyjnych do pralki.

Jeśli instalujesz nie usunięto śruby tranzytowych

Po pierwsze, dlatego, że wibracja wirowania i hałas z pralki tak, że przemieszcza się z miejsca, odwraca się, a nawet dosłownie „skacze” na podłodze, może okazać się, że instalatorzy po prostu nie zostały usunięte śruby tranzytowych. Każdy profesjonalny wie, że to musi być zrobione. Jeśli użytkownik instaluje go na swoim komputerze, to musi być podana w instrukcji montażu i eksploatacji. Czasami jednak moment jest nadal pomijane i jeśli urządzenie nie działa prawidłowo: na ściskanie to kręci, tak aby ignorować to nie będzie działać. Po prostu trzeba odkręcić śruby tranzytowe – i wszystko wraca do normy.

Nieprawidłowa instalacja poziomie

Drugim najbardziej prawdopodobną przyczyną nadmiernych wibracji jest to, że instalacja pralki wykonany jest nierówna. Stojak pod nogi pralki nie pomoże tutaj – w tym przypadku oni potrzebują więcej rozporządzenie lub prawidłowe wyrównanie powierzchni, na których sprzęt jest wart. regulacja stóp – elementarna operacja. Najważniejsze – aby zrozumieć, do której z boku urządzenia jest zwijana i zwiększyć wysokość stóp za pomocą nakrętki mocującej. Jeśli maszyna stoi mocno i nie wahać się, nogi nie muszą być regulowane, a to w wad podłogowych. Nie trzeba dodawać, większość mieszkań jest powszechnym problemem. Nawet jeśli pralka jest zainstalowana za pomocą poziomicy, nierówności lub dent na podłodze może doprowadzić do tego, że podczas operacji, lekko przesunięty, maszyna staje się noga jest to nierówność. Wówczas poziom drgań jest znacznie wzrosła, „stiralku” zaczyna się trząść, jej stojącego na jej spadającymi przedmiotami, a czasem zaczyna walić w ścianę. Zostaw go, ponieważ jest niemożliwe, konieczne jest, aby zatrzymać program i powrót urządzenia na miejscu.

Na czym powierzchnia powinna być zainstalowana pralkę

Nawiasem mówiąc, wymogi powierzchniowe, które są dopuszczone do przeprowadzenia instalacji takich urządzeń gospodarstwa domowego, są niezwykle proste i logiczne: nie powinna być szorstka, jest on zobowiązany do być mocne i jasne. Pożądane jest, że baza w tym samym czasie był beton – nie zaleca się umieścić urządzenie na drewnianej podłodze. Może wymagać, a antywibracyjny obsługuje do pralki, ale jeśli są spełnione wszystkie zalecenia, najprawdopodobniej problemy z nadmiernymi wibracjami pralki powinien powstać. Warto też wspomnieć, że czasami maszynę, która służyła bez żadnych skarg od kilku lat, nagle zaczyna gwałtownie potrząsać przędzenia bardzo ceteris paribus. Być może w tym przypadku problem jest naprawdę w samym instrumencie, a zużyte łożyska. Wtedy bez mistrz nie może zrobić, a jeśli problem jest naprawdę w szczegółach, trzeba go wymienić, co również odbywa się tylko przez specjalistę.

Kiedy niobhodima stanąć do pralki

Muszę powiedzieć, że nawet jeśli powierzchnia jest bardzo gładka, a pralka jest dość stabilny, użytkownik nadal może wydawać się, że wibracje i hałas podczas pracy nie są nadmierne. W takich przypadkach, a wymagane antywibracyjny obsługuje do pralki. Jest to całkowicie normalne, gdy pewne modele pralek wibruje silniej niż inne. Domowe antywibracyjne maszyny systemy mycia rzadko zawodzą, tylko że każdy model samochody – poziom wibracji, a jeśli to nie pasuje, amortyzujące wsporniki do pralek, aby pomóc uratować dzień. Są one częściowo gaszenia wibracje urządzeń domowych, zmniejszają hałas, urządzenie nie będzie przesuwać się na płytki ceramiczne w łazience i uratuje go przed zadrapaniami. I ostatecznie podnóżek prania maszynowego życie jednostki, bo gdy bardzo silne wibracje nie jest wykluczone uszkodzić pralkę.

Nawiasem mówiąc, najwyższy poziom drgań różnią wąski pralkę. Są niewielkie, a to jest ich plusem, ale to dlatego, że są mniej stabilne. Ponadto, wąski bębna maszyny do prania w pralni często odbiega kawałków, więc nie ma równowagi i Przędzarkę wytrząsanie więcej niż zwykle. Ale czasami nawet w takim przypadku wirowania nie włącza się, i trzeba zatrzymać program, wyciągnąć i wyprostować ubrania. Jest to w przypadku wąskiego stoisku modelowy dla pralki będą bardzo mile widziane.

Jakie są stoiska

Tłumienia drgań podpory do pralka jest specjalne gumy, silikonu lub poliuretanu okładzin, które są zainstalowane w każdym ramieniu urządzenia gospodarstwa domowego. Powierzchnia takich nośników ulgę od góry, dzięki czemu ramiona pralki stać stale w nich, a w dolnej są zaopatrzone w żeberka na większą skuteczność tłumienia drgań. Kolor jest zwykle biały lub czarny, istnieją wyraźne wzory. Stojaki wielkości uniwersalny: są one zazwyczaj zaprojektowane do nozhkek średnicy 4,5 cm, a ich kształt może być różny :. okrągły, kwadratowy lub w postaci „nogami”. Ich kształt jest specjalnie nikt nie doceni, co najważniejsze – skuteczne.

Stojaki do pralek, wiele firm produkujących sprzęt gospodarstwa domowego. Nie jest konieczne, aby odebrać je pod Marka. Jest nadają się obsługuje antywibracyjne Topperr i mogą być umieszczone nie tylko pralki, ale także lodówki. Różniących niedrogie, te wsporniki wykonane są z wysokiej jakości i wytrzymałego materiału i ma kształt stożkowy. Oni Washer bezpiecznie być chronione przed nadmiernymi wibracjami i podłogi – od zarysowania i wgniecenia.

maty antywibracyjne pod pralką

Ponadto akusesuary dla takiego urządzenia może być utworzony jako indywidualny kliny i całej macie. Jest wykonany z gumy i zapewnia szczególnie niezawodne stabilność maszyny. Na macie może być jeszcze bardziej podkładki amortyzujące na rogach. Takie modele są bardzo dobrze absorbują drgania i zmniejsza hałas. Maty są droższe niż w podstawce, ale w każdym razie te dodatki będą kosztować niedrogie.

odkrycia

Należy używać stojaka antywibracyjny – to zależy od indywidualnego przypadku. Bądź pewien, przed zakupem i instalacją takich wkładek, upewnij się, że zwiększone drgania i przerażające hałasu podczas pracy pralki nie jest związane z nieprawidłową instalacją. Jeśli wykluczymy wszystkie błędy, ale nadal chcieliby zobaczyć na maszyna przędzenie jest gładsza i ciszej – dobrze, to można zakupić te opcjonalne akcesoria.