812 Shares 4619 views

Jak oczyścić kaptur tłuszczu w domu?

Jeśli dom ma kaptur, należy myśleć, kiedy po raz ostatni spojrzał pod kopułą lub sprawdzane pod kątem czystości filtra. Jeśli zrobisz to kilka miesięcy temu, albo po prostu będzie to zrobić, musimy być przygotowani na to, że widok jest niesamowity. Filtr w ekstrakcie działa jako zbiór tłuszczu, oparów i zapachów, więc właściwie wykonują swoją pracę, jest brudny w krótkim czasie intensywnej eksploatacji urządzeń.

do rekordu

Na powierzchni filtra, można zobaczyć dość grubą warstwę błota. Z biegiem czasu może stać się zanieczyszczony filtr do takiego stopnia, że byłoby nieefektywne w użyciu. Aby tego uniknąć, należy okresowo czyścić. Radzi sobie z pracą w domu. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób oczyścić kaptur tłuszczu, należy wiedzieć, że takie prace powinny być przeprowadzane co najmniej raz na kwartał. A jeśli gotować często, że można powtarzać raz w miesiącu.

Opis przygotowania

Czyszczenie okapu rozpoczyna prace przygotowawcze. Aby to zrobić, urządzenie jest odłączone i demontowane. należy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Przed rozpoczęciem czyszczenia, należy zdemontować pokrywę, która znajduje się powyżej płyty. W związku z tym, że zatrzaski są rozłączone, mogą być usuwane tylko po elemencie szczelin.

Następnie wyjąć filtr i wyjąć rurę łączącą wylot z okapu. Będzie również oczyścić tłuszczu. Następnie można usunąć nieruchomo i filtr powietrza. Obecność zanieczyszczeń musi być sprawdzone i sprzęt obudowa.

Jeśli podnieść Cię na pytanie, jak oczyścić maskę tłuszczu, należy wiedzieć, że filtry mogą być myte w wannie, moczyć je w roztworze czyszczącym do mycia naczyń. Jeśli chodzi o filtr powietrza, nie zawsze muszą być czyszczone. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zawsze można znaleźć w instrukcji obsługi.

Powierzchnia okapu musi być dokładnie oczyszczone. Zwykle używa standardowego detergentu i gąbki. Kompozycja powinna być rozcieńczany w wodzie, przy użyciu proporcji od 1 do 4. gąbka środków niezbędnych do zwilżania i czyszczenia powierzchni urządzenia. Po wyczyszczeniu bazy wytrzeć do sucha, że nie pozostaje rozwody. Kiedy mówimy o filtrze, powyższy czyszczenie możliwe jest eksperymentowanie, bo sposobów, aby to zrobić, jest ich tak wiele.

Wybierz sposób

Przed umyć kaptur tłuszczu, trzeba wybrać technologię, która będzie obejmować stosowanie odpowiednich środków. Najbardziej popularnym wyborem będą środki rozpuszczające tłuszcz, które są używane do mycia naczyń. Filtr jest moczony w kompozycji, a następnie może być wytarta pędzlem lub gąbką, wlać wrzącą wodę w końcowym etapie. Efekt zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy zanieczyszczenie jest dość świeży.

Filtr może być oczyszczony za pomocą roztworu sody. Takie podejście jest najbardziej prosty, bezpieczny i zarazem tak wydajna, jak to możliwe. Dość często, gospodyni zastanawiasz się, jak do mycia kaptur tłuszczu. Aby to zrobić, należy wziąć duży garnek, napełnić go wodą i umieścić w ogniu.

Tak szybko, jak gotuje wodę, powinien zasnąć w jej sody w wysokości 1 filiżanki. Kiedy cały soda jest na dnie, powinien to być dobry wymieszać i umieścić w rondlu kratki filtra. Element powinien być w stanie wrzenia przez pół godziny, aż zanieczyszczenie nie odjedzie. Jeśli pojemnik jest wystarczająco duża, wówczas procedura może być powtarzana, obracając filtr. W końcowym etapie trzeba umyć naczynia.

alternatywne rozwiązania

Wyczyść filtr tłuszczu można z mydłem. Z tego idealnego składu 72-procentowego. Aby przeprowadzić prace wymagane 0,5 sztuk, gorącą wodę i kielni. Kostkę mydła, wciera, tak, że może on być rozpuszczony w gorącej wodzie. Obiekt jest zwilżoną gąbką. Należy przetrzeć powierzchnię maską i filtrem. Od tego starego brudu będzie pozbyć metalowej skrobaczki.

Używać w domu może być środkiem, przygotowany na bazie octu. Ważne jest, aby być ostrożnym z tym, ponieważ środki te nie mogą być uważane za bezpieczne. Aby chronić należy używać rękawic gumowych. Do czyszczenia ściereczki do wykorzystania, rozpuszczalny w kwasie. Zanieczyszczone miejsca powinny być starannie wycierania zwilżania powierzchni.

Ocet jest pozostawiony na podstawie rezerwacji do 7 minut, jeśli brud jest imponująca, to jest możliwe, aby wydłużyć czas do 12 minut. Nierozcieńczony kwas octowy może być stosowany przez długi zanieczyszczenia. Jeśli plamy pojawiły się niedawno, należy roztwór wodą do gotowania w proporcji od 1 do 2.

Zastosowanie kwasu cytrynowego i środki do czyszczenia rur

Jeśli też zastanawiali się, co do mycia okapu w kuchni smaru można użyć soku z cytryny. Aby to zrobić, należy przygotować dwa owoce, które są obrane i pokrojone na pół. okapy powierzchnia powinna obrać miąższ. Podstawa pozostawiono na 10 minut, następnie można usunąć zabrudzenia miękką wilgotną ściereczką.

Jeżeli tłuszcz jest tworzony na wydechu jest imponujące warstwy, procedurę można powtarzać kilka razy, aż można uzyskać wynik pozytywny. Jeśli nadal nie wiem, co okap w kuchni do mycia tłuszczu, możliwe jest użycie radykalną metodę, która wymaga użycia środków do czyszczenia rurociągu. Jednak eksperci nie zalecają, aby korzystać z tej technologii zbyt często. W ciągu całego życia kaptura kilka razy, można odwołać się do tej metody.

Jednakże, jeśli filtr nie jest czyszczona przez długi czas, a tłuszcz skulony w celi dokładnie, to ta metoda będzie pomóc. Dodanie środków do czyszczenia rury spustowe muszą pojemnik ze stali nierdzewnej. Dobrze, jeśli zlewu kuchennego ze stali nierdzewnej.

Środki powinny być przygotowane zgodnie z instrukcją. Wylewa się do zamkniętej powłoki, a następnie umieszczony w filtrze, nie zapomnij nosić rękawiczki. Zobaczysz reakcję, a następnie siatka będzie potrzebował tylko kilka razy opłukać pod bieżącą wodą. Sposób ten wykorzystuje zasadę, która jest zdolna do działania agresywnie na elementach metalowych.

Jak często powinno się czyścić kaptur

Niektóre gospodynie zastanawiasz się, jak często trzeba wystawiać kaptur i jej składniki czyste. Wszystko zależy od tego, jak często gotować. Jeśli piec jest otwarty codziennie, okap musi być czyszczone co trzy miesiące. W przeciwnym razie będzie to wystarczy raz na sześć miesięcy. Jednak częstsze procedury czyszczenia pozwoli łatwiej radzić sobie z warstwy tłuszczu, tak długo spot mocno je, jest to szczególnie prawdziwe w przypadku siatki metalowej.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób oczyścić kratkę wyciągową tłuszczu, można umieścić go w zmywarce, temperatura w tym samym czasie powinny być minimalne. Użyć łagodnego środka czyszczącego powinien być za. Jeśli zdecydujesz się ręcznie wyczyścić siatki, to będzie na tyle, aby używać zwykłych środków czyszczących, które wcześniej rozpuszczone w ciepłej wodzie.

Dodatkowe zalecenia

Alternatywnie, elementy czyszczące rysunku może działać mydła i sody roztworu w wodzie. Po gotowaniu kratownica oczyścić ją z tłuszczem będzie łatwiejsze. Proces ten zwykle trwa od 5 do 10 minut. Obrócenie siatki po drugiej stronie, procedurę należy powtórzyć. Ale to nie koniec. Po zakończeniu wrzenia kraty moczy się w roztworze, co zostało po zabiegu.

Zamiast doniczkach można użyć dużej miski. Krata jest pozostawiony na kilka godzin, tylko w ten sposób będzie w stanie usunąć ten stary brud. Narzędziem do tego może działać jako pędzlem lub szmatą, ale ważne jest, aby spróbować, aby nie uszkodzić samego kawałka. Czasami przedłużonego nasiąkania i wrzenia nie wystarczy, w tym przypadku możliwe jest zastosowanie amoniaku, który jest niezawodny i zaufanego agenta.

Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak oczyścić maskę tłuszczu w domu, a następnie pół szklanki alkoholu należy rozcieńczyć w 3,5 litra wody wcześniej na sobie maskę lub oddechowy. W pomieszczeniu, w którym planuje się przeprowadzenie tych prac konieczne jest, aby otworzyć okna. Gorący roztwór umieszczono filtr i pozostawia na kilka godzin. Po brud zacznie odchodzić, można go usunąć za pomocą sztywnej szczotki, ale intensywność ekspozycji nie powinien być taki, który może doprowadzić do uszkodzenia podzespołów. Filtr w końcowym etapie wytarto do sucha.

Korzystanie z wybielaczem

Jeśli też należą do właścicieli, którzy myślą o tym, co do mycia okapu tłuszczu, to znaczy pod ręką zapewni Ci dobrą obsługę. Jak inny sposób wykonuje wybielać, pomaga pozbyć się brudu, nie tylko w obszarze filtra, ale także w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Aby rozpocząć z zanieczyszczonych miejscach powinny być zwilżone wodą, a następnie umieścić na białym tle, to najlepiej skorzystać z tej szczoteczki. Po upływie 10 minut, środki skalę, a pozostałości zostają usunięte za pomocą gąbki, a elementy mogą być płukane pod bieżącą wodą.

Jak uniknąć tablicę tłuszczową

Oczywiście, ważne jest, aby wiedzieć, jak oczyścić filtr smaru kuchnia kaptur. Ale takie zanieczyszczenia można uniknąć, jeśli przestrzegać zasad konserwacji sprzętu gospodarstwa domowego. Za każdym razem, gdy urządzenie rozpylające tłuszczu powierzchni grzewczej może być usunięty z miękkiego materiału. Aby przeprowadzić takie prace powinny być, aby wybrać odpowiedni środek do mycia, z których dbałość o masce nie byłoby zbyt trudne.

Gdy piec nie jest niezbędne naczynia, gaz nie powinny być włączone, a ponadto czyszczenie ekstrakcji należy przeprowadzić dopiero po wyłączeniu z sieci. instalacja kaptur musi zaufać profesjonalistom, ponieważ w przeciwnym razie urządzenie może być umieszczone zbyt blisko tego wyzwalacza wygląd warstwy tłuszczu znacznie szybciej, niż można by się spodziewać.

Korzystanie z czyszczenia parowego

W obliczu zadania przed sobą, jak do mycia okapu oleju, można użyć wpływ pary wodnej. Będziesz potrzebował do odkurzaczy parowych, w których wstępnie wypełniony wodą. W następnym kroku urządzenie jest włączone do sieci, a następnie tylko być prowadzone ręcznie. Istnieją modele Odkurzacze parowe, które są wyposażone w specjalne ściereczki i dysz. Pomogą one z maską czyszczenia.

wniosek

Wśród najczęstszych pytań, które powstają w umyśle gospodarzy, którzy dbają o czystość, to jest możliwe, aby wydzielić jedno: Jak myć kaptur sody tłuszczu. Aby to zrobić, proszek może nie rozpuszczają się w wodzie, ale po prostu wytrzeć je zabrudzoną powierzchnię. Jednak ważne jest, aby wstępnie zweryfikować, że cząstki ścierne nie uszkodzić podłoże.

Gdy powierzchnia została zniszczona z sodą, można umyć ją wodą, za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki. Teraz wiesz jak szybko oczyścić kaptur tłuszczu. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu, można wykorzystać kilka narzędzi w kompleksie lub zdecydować, która technologia jest najlepsza dla ciebie drugą.