392 Shares 4431 views

Dlaczego GAZ 3106 „Ataman” zawiódł?

Niewiele osób wie o rozwoju krajowego luksusowych SUV GAZ 3106. Na drodze tej gwiazdy oświetlone niebo pod marką „Ataman 2”. Nowość zaprezentowana na Moscow Motor Show 13 lat temu. GAZ 3106 bazuje na skróconej podwozi wagonów serii „Ataman” produkcji w 1996 roku. Są deweloperzy podjęli przednie zawieszenie, układ hamulcowy, przód i tylną oś, układ kierowniczy i koła. Samochód wyposażony był z napędem na wszystkie koła, który został specjalnie zaprojektowany skrzynki rozdzielczej. Salon okazał się całkiem pojemny. Może ona pomieścić 7 osób. Kaptur zaproponował nocleg silników krajowych i importowanych z Toyota i Iveco.


SUV dla 10000 USD

Prototyp został zaprezentowany publiczności z uaktualnionym pięć-cylindrowy silnik wysokoprężny GAZ-561, którego moc wynosi 141 KM Niestety, już w 2001 roku, wszystkie prace nad dalszą produkcję SUV GAZ 3106 „Ataman 2” z przyczyn ekonomicznych szybko się odwrócił. Jednak sukces UAZ i „Chevy Niva”, jak promowana przez autorów, że w 2004 r włożyli jeep budżet opcja GAZ 3106. Przedstawione w ramach tego samego indeksu, jest to nowy samochód (który w masowej produkcji oczekuje się sprzedać w przystępnej cenie w 10,000 USD) , W tym czasie fabryka nie dała nazwę prototypu i postanowił porzucić markę „Ataman 2”. Autor po prostu nie chcą przypomnieć konsumentom z poprzedniego modelu.

Krajowy klasyczny off-road

Nowy GAZ 3106 wyglądał jak klasyczny SUV. Miał dźwigara rama, korpus z pięcioma drzwiami, zawieszenie, napęd na cztery koła, to jest sukces box przeniesienie dwóch prędkości i, oczywiście, był blokujący centralny mechanizm różnicowy. Prototyp został wyposażony w jednostkę pojemności moc 147 siły oznaczone ZMZ-405. Maszyna nie wyglądał pusta, napełnił wzmocnienia hydraulicznego, poduszek powietrznych i innych urządzeń. Pod koniec 2006 roku, pojazd eksperymentalny musiał iść w szeregu. GAZ 3106, którego zdjęcia zostały pokazane wąskiego grona odbiorców, wyglądała bardzo obiecująco. To prześledzić ciągłość innych modeli gazu, ale było coś specjalnego, wyjątkowy.

W 2005 roku, „rosyjskie samochody” ukazał się ciekawy wersję prototypu GAZ 3106 VIP. Czteroosobowy skórzana tapicerka, pełne wyposażenie energetyczne, liczba oddzielnych siedzeń tylnych, elektrycznie regulowane – wszystko w samochodzie, podkreślenie jego specjalny status. Elita dodano drewnianych dekoracji oryginalny deska rozdzielcza, chrom i pod maską mocny benzyna ryk turbo zdolność chłodzenia pośredniego – ZMZ-4054 R4 16V 2,5 litra. Produkowany 204 KM i przyspiesza samochód do 170 km / h. Ogólnie był to bardzo ładny samochód, posiada wszystkie niezbędne parametry terenowe i komfortowe wnętrze. Widzowie zainteresowani zakupem SUV. Manila dopuszczalna cena, ciekawy design i stosunkowo dobra jakość wykonania pojazdu. Jednak i tym razem autorzy maszyny odmówił uruchomić go w szeregu względów ekonomicznych. Wydaje się, że łatwiej jest produkować i sprzedawać Gazeli niż promować do mas SUV domowych. A szkoda. Perspektywy samochodzie były ciekawe.