710 Shares 4710 views

Parki narodowe – wspaniałe piękno Ziemi

Parki Narodowe – to wyjątkowe miejsce wśród dzikiej przyrody, gdzie działalność człowieka jest poważnie ograniczony. Celem ich tworzenia – zachowanie cudownych cudów naszej planety, ochrony zwierząt i roślin świata, prowadzących prace badawcze. Jest to popularne miejsce wycieczek turystycznych, które pozostawiają niezapomniane wrażenia i zmuszony do stania w zachwycie nad pięknem i zaskakująco harmonijny struktura życia na Ziemi.


Pierwsze parki narodowe powstały w 19 wieku. Tak, to został otwarty w 1872 roku, Park Yellowstone w Stanach Zjednoczonych, a pełnym National Park Service powstała w 1916 roku. W Europie ta tradycja została poparte, a w 1914 roku w Szwajcarii, otworzył Park Narodowy kantonie Gryzonia. pierwszy w historii Rosji – w 1916 roku w prowincji Irkuck BARGUZIN Reserve powstała.

parki narodowe pozwalają zaoszczędzić unikatowych ekosystemów w ich naturalnym środowisku, tak aby ludzie nie musieli oglądać, na przykład, żubr czy słoni tylko w ogrodach zoologicznych i zagrożonych gatunków – tylko zielnika. Również tworzenie parków obserwować rzadkie zjawisko naturalne: lodowce, wodospady, gejzery.

Więc najbardziej znanych parków na świecie – co to jest?

Park Yellowstone

Naprawdę wyjątkowe miejsce na świecie. Popularne kolorowe sprężyny, gejzery, pęknięcia kratery to miejsce zupełnie nieziemski wygląd. Oto najwyższy gejzer na świecie, zwany „Parostatek” i uśpiony wulkan – Kaldera Yellowstone. On jest bardzo stary, a tylko kilka razy w ciągu ostatnich dwóch milionów lat, wyrzucając lawę. Po takich erupcji Główną część parku pokryte dziwaczne zamrożonych zewnętrzne wzory ulgę.

Inną miejscową atrakcją – słynne źródła Mammoth gdzie bulgotania wrzącej wody z zanieczyszczeń chemicznych, tworząc żółty, biały i szary tarasy osadów wapiennych.

Najbardziej podziwiane zwykle powodują kolorowych źródeł z ciepłą wodą. W tych wodach vodoroslepodobnye żywe organizmy, które są pomalowane na dole dziwacznej grze czerwony, żółty, pomarańczowy, niebieski i turkusowy kolor.

Wielki Kanion

Parki narodowe USA są dumni z tego geologicznej cud natury. Grand Canyon jest głęboka rysa, która fantazyjnie przez wiatry Arizonie. Wiek stworzenia natury ma 10 milionów lat, a głębokość w niektórych miejscach ponad 1800 metrów.

W 2007 roku, przezroczysty most, który łączy dwa końce głębokiej rozpadlinie został zbudowany. Tylko tutaj można przeżyć niezapomniane uczucie rosnących nad przepaścią w 1200 metrów. Warstwa skalistych skał, które zostały utworzone dla historii kanionu, odtwarzać i migotać w świetle słońca kapryśny kolorów wielomilionowej.

Serengiti

Afrykańskich parków narodowych przyciągają wielu turystów z jego niepowtarzalnym dzikiej fauny i flory. Tanzanii Serengiti park, znajduje się w obszarze Savannah, nie był wyjątkiem. Na otwartych przestrzeniach stad gnu i zebr, żyraf i gazele. W gęstym buszu ukrywa rzadki gatunek – buffalo Cairo. Dla zwierząt, które żyją tutaj, charakteryzuje naturalnej migracji sezonowej po deszczu. Liczne drapieżniki – lwy, lamparty, jaguary wędrować za kopytnych.

Rezerwat Central Kalahari

W tym miejscu jest niedozwolone odwiedzających. Będąc tutaj można tylko naukowców, którzy badają naturalną żywotność Buszmenów, prowadząc ich hodowlę egzystencji. A głównym chroniony obiekt w rezerwie – wyjątkowa roślina Welwitschia.

Park Blue Mountains

Nazwa jest tłumaczone jako „Blue Mountains”, a to wyjątkowe miejsce znajduje się w południowo-wschodniej Australii. Oprócz wspaniałej górskiej scenerii – część Wododziałowe, w którym można obserwować egzotyczne australijskie zwierzęta i ptaki – dziobaka, oposa, szary olbrzymiego kangura veerohvostok, żółty muholovov, Lyrebird. Wiele miejsc Park Blue Mountains pozostają niedostępne, a tam nigdy nie było wcześniej.

Obecnie prawie każdy kraj może się pochwalić własną rezerwę unikalny charakter, więc mówić o wszystkich ciekawych miejsc w jednym artykule jest niemożliwe.

Wszystkie parki narodowe świata nieustannie zadziwia swoją różnorodnością i pięknem, bo wyjątkowy charakter naszej planety nigdy nie przestanie zaskoczenia i zachwytu.